wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#121 2014-10-18 16:38:07

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

szukalam sernika na oleju alem go tu nie znalazla...gdzies mi sie posial przepis...
to ulubiony sernik mojej synowej,a ze nas duzo bedzie to jak raz by sie przydal,bo tego duzo wychodzi...

ma ktos pod reka recept?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#122 2014-10-18 16:56:06

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

znalazlam cos takiego

Przepis prababci na mmm... puszysty sernik

CIASTO:
- 1,5 (1) szkl. mąki
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 całe jajko
- 0,5 szkl. cukru
- 0,3 kostki margaryny

MASA TWAROGOWA:
- 1 kg sera (wiaderko)
- 5 jaj (białka ubić z cukrem i na koniec delikatnie wmieszać
- 1 budyń waniliowy (śmietankowy)
- 1 szkl. mleka
- 0,5 szkl. oleju
- 1 szkl. cukru

Piec około 1 h. w 170 stopniach C.

ciekawe czy dobre wyjdzie?



wieki nie robilam tego sernika i nie pamietam co do niego szlo...
__________________________

a tu drugi przepis

Sernik z dodatkiem oleju
Składniki

    twaróg mielony 1 kg
    cukier puder 1 szklanka
    jajka 6 sztuk
    cukier waniliowy 2 opakowania
    budyń śmietankowy 1 opakowanie
    kasza manna 2 łyżki
    olej 0,5 szklanki

Sposób przyrządzenia
Żółtka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym, dodać stopniowo twaróg, budyń, kaszę mannę, olej i na końcu pianę ubitą z białek. Jeżeli jest za gęste można dolać nieco mleka.
Sernik można upiec na półkruchym spodzie lub bez spodu. Pieczemy ok 1 godziny w 180 stopni, do zrumienienia.

chyba wybiore wersje bez spodu i bez maki...ino czy ja mam kasze manne w domu?
ide poszukac...

potem powiem czy bylo dobre...



Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#123 2014-10-18 17:31:46

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Ja ostatnio "ujażdżam" jabłeczniki,bo jabłkami mnie zasypują.Ale jabłka ścieram na grubej jarzynowej tarce,wyciskam sok,dodaję cynamonu i uprzednio namoczonej i rozpuszczonej żelatyny w soku jabłkowym.Tą masę na suchy spód (tak,jak Amelka pisała) i na wierzch część ciasta i kruszonka.Z dotychczasowych przepisów,ten jest najlepszy i mniej roboty.

Offline

 

#124 2014-10-18 20:13:53

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

sernik paluchi oblizywac,ino troszku mi opadl,choc nie waciagalam wcale z piekarnika..hmmm...
chyba jednak lepiej jak sie da ciasto na spod i boki,moze wtedy sie by trzymal?

nastepnym razem zrobie zzzzz


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#125 2014-10-18 20:15:42

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Następnym razem odwróć do góry nogami;będzie pikny

Offline

 

#126 2014-10-18 20:22:04

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

moj jeszcze nogow nie dostal...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#127 2014-12-06 22:38:41

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

ciasto sie nazywa Browni

skladniki
200 g masla
120 g maki
400 g cukru
200g czekolady gorzkiej typu Blok
5 jajek
cukier waniliowy
5 serkow Filadelfia a '175 g(lub 2 opakowania serka homogenizowanego 40%+1 opakowanie serka typu Mascarpone)
cukier waniliowy
maliny(male opakowanie,najlepiej swieze)

czekolade rozpuscic w kapieli wodnej
maslo utrzec z cukrem(250g) i ubijac dodajac kolejno 3 jajka,nastepnie dodac make(mozna dodac 1 lyzeczke proszku do pieczenia)
w drugim naczyniu ubic 2 jajka z reszta cukru,dodajac ser,wsypac cukier waniliowy(mozna dodac 1 lyzeczke proszku do piecenia)-ubijac okolo 5 minut,masa ma byc bardzo puszysta
na blache wylozyc papier,nastepnie 3/4 ciasta z czekolada,na ciescie ulozyc maliny a nastepnie wylozyc mase serowa,
na ktora wykladamy reszte ciasta czekoladowego-rozciagajac go np.widelcem robiac esy-floresy.
ciasto wkladamy do nagrzanego piekarnika-temperatura 180 stopni,piec okolo godziny,po czym wylaczyc piekarnik pozostawiajac w nim ciasto do ostygniecia

smacznego


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#128 2014-12-06 22:40:00

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

ps.ja uzylam Mascarpone i dwa serki naturalne-kazdy po 250g


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#129 2014-12-14 14:45:39

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Krunia 666 napisał:

a gdzie ten przepis Ktosia na tego  kuchena dla nieudacznych kucharek ?
wkleisz ?

Na dzisiaj akcja "Ciasto" odwołana. Przesunęli się goście na po świętach to nie będę się produkować na próżno.
Ale przepis mogę wkleić, czemu nie:
1/2 szklanki oleju,
szklanka mleka,
2 szklanki mąki,
szklanka cukru,
3 jajka,
łyżka proszku do pieczenia,
łyżka sodki,
łyzka cynamonu,
3 łyżki kakao,
pół słoika powideł jakichkolwiek.
Wymieszać, upiec i zjeść.
Opcjonalnie można użyć polewy czekoladowej.

Nie mam co prawda w przepisie opisanego przepisu pieczenia ale z tego co sobie przypominam to było 180° i ze 40 minut (dźgałam patyczkiem czy gotowe)

Offline

 

#130 2014-12-14 15:12:28

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

...czyli takie zadźgane ciasto  , muszę powiedzieć ślubnemu, niech sy upichci   

Offline

 

#131 2014-12-14 21:33:52

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

przepis nie powiem,wyglada na prosty...
ciekawe jak to dziala z tymi powidlami...?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#132 2014-12-14 22:08:36

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

No właśnie jest banalnie prosty. Zrobiłam to ciasto może ze 3 razy w życiu i za każdym razem z sukcesem, więc musi być prosty. Ja już nawet nie pamiętam skąd mam ten przepis. Poprzednimi razami używałam powideł śliwkowych ale teraz przeszukałam sklep w poszukiwaniu śliwkowych powideł ale znalazłam tylko mus. A diabli wiedzą czy mus się nada, to wzięłam owoce leśne.
Tymczasem pieczenie odwleczone o dwa tygodnie ale upiekę na pewno, skoro już wszystkie ingrediencje nabyłam. I foremkę   

Offline

 

#133 2014-12-14 22:14:46

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

a to ma byc jakas specjalna foremka?

tez se tak pomyslalam,ze sliwkowe chyba bylyby tu najlepsze..innych powidel wlasciwie nie znam..


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#134 2014-12-14 22:22:18

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Taaaa specjalna...    Ja, mistrzyni pieczenia ciast, nie posiadałam dotąd żadnej foremki   To se jedną kupiłam 

Offline

 

#135 2014-12-14 22:27:34

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

odpisalam ci na innym temacie


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#136 2014-12-15 21:50:21

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

a ja bym chciala wiedziec co bedziecie piekly na Swieta...

macie pomysla?

ja chyba machne keksa i moj sernik wiedenski bez spodu...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#137 2015-03-16 21:44:41

 Amelka22

aktywny

Skąd: zachodniopomorskie
Zarejestrowany: 2014-03-27
Punktów :   20 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

ktosiu nie robię faworków .. bo nie umie 
   

ale mam fajny przepis na ale faworki .   

250 grm twarogu mielonego .
1 cale jajko
2 żółtka
2 łyżki kwaśnej śmietany .
4 łyżki cukru / lub cukru pudru /
0,5 łyżeczki sody .
0,5 kg mąki
wszystko zagnieść .następnie ciasto rozwałkować nie za cienko   
tak jak przygotowuje się na faworki  ..dokladnie  . smażyć na głębokim tłuszczu /ojeju /

Offline

 

#138 2015-03-16 21:48:27

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Amelka..nie robisz faworkow?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#139 2015-03-17 22:34:25

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

lecem jutro obadac nowa kawiarnie z sernikami

http://www.morgenpost.de/bezirke/charlo … rdamm.html


Don´t look back in anger

Offline

 

#140 2015-03-18 13:56:07

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

mjjjaaammm.....

tez chce kawalek...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#141 2015-03-18 13:57:49

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Wieczoram będziemy słuchać sernikowego stękania

Offline

 

#142 2015-03-18 14:06:43

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Kupilem model "Eierlikör-Käsekuchen", ale jeszcze nie polknalem go. Nie bedzie stekania, najwyzej beda spiewy typu "Goralu czy czy nie zal"


Don´t look back in anger

Offline

 

#143 2015-03-18 14:10:16

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

To ty górol?...to bendziesz śpiwoł:

Offline

 

#144 2015-03-18 14:12:42

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

powiem wam na ucho ze tez dodaje do sernika szus eierlikör...

pychota...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#145 2015-03-18 14:19:54

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Verwaltungsakt - § 35 VwVfG LSA
( Allgemeines Verwaltungsrecht )

Wenn ein Beamter splitternackt die Beamtin auf den Schreibtisch packt, und dann bügelt bis es knackt dann ist das ein „Verwaltungsakt“.

Schreit sie jedoch kurz vorher - “Halt!“ nennt man dies den „Widerrufsvorbehalt“.

Benutzt er ein Kissen stets als Unterlage - spricht man vom “Verwaltungsakt mit Auflage“.

Sagt sie vorher : „Ich bleib höchstens noch bis Zehn“, kann man vom „Verwaltungsakt mit Befristung“ ausgehn.

Verlangt sie gar eine Gehaltserhöhung zuvor, liegt ein “Verwaltungsakt mit Bedingung“ vor.

Wenn er sie trotz aller Mühe nicht restlos schafft, war der Verwaltungsakt leider etwas „fehlerhaft“.

Schläft sie jedoch gleich darauf ein, wird er “fehlerfrei“ gewesen sein.

Ist sie vorher unter dem Kleid schon nackt, so ist das ein „begünstigter Verwaltungsakt“.

Wiegt er 100 Kilo, dann wird schnell klar, dass dies ein “belastender Verwaltungsakt“ war.

Und klappt es beim ersten Versuch nicht recht, wäre ein “feststellender Verwaltungsakt“ nicht schlecht.

Ist er danach noch immer der Lahme, bleibt ihr nur die “Ersatzvornahme“.

Reizt sie ihn nun schon wochenlang, droht ihm der “unmittelbare Zwang“.

Reicht ihr das Geld nicht zum Leben, wird sie hinterher ein “Zwangsgeld“ erheben.

Überlegt er sich`s vorher trotz aufreizender Kleidung, spricht man von einer „Ermessensentscheidung“.

Im Regel-Fall, das ist klar, genügt ein „mündlicher VA“!

Wenn er fast jeden Tag mit ihr möcht` beruft er sich auf das „Gewohnheitsrecht“!

Wenn er sie nebenbei in die rechte Backe kniff, war das ein „unbestimmter Rechtsbegriff“

Verharrt er mal länger in ruhiger Lage, droht ihm sehr bald eine „Untätigkeitsklage“.

Verliert er plötzlich die Lust, kommt nur in Frage, die Erhebung einer „Verpflichtungsklage“.

Und kommt später einmal Nachwuchs im Leben, wird er sicher eine „Anfechtungsklage“ erheben.

Wenn er den Akt vorzeitig abgeschlossen, hat er gegen den „Gleichheitsgrundsatz“ verstoßen!

Wenn er eine zu schwierige Stellung für sie erfand, verlangt sie „Wiedereinsetzung in den vorherigen Stand“!

Kann er ihn kaum noch in der Hose zwängen, wird er auf „sofortige Vollziehung“ drängen!

Kriegt sie ihn aber nicht hoch sogleich, ist eine „Feststellungsklage“ aussichtsreich.

Das klingt doch alles gar nicht so schlecht, denn so einfach ist das “Verwaltungsrecht“.


Don´t look back in anger

Offline

 

#146 2015-03-18 14:23:00

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

no to tera kann man sich kleine nikeckerscön zasluzenie zreszta leisten...

oder?




Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#147 2015-03-18 15:16:42

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Zjadlem tego kuchena, ale zeby to takie cudo bylo, hm, moim zdaniem za slodki i zupelnie normalny, ani dobry ani zly, domowy polski sernik wiedenski z rodzynkami jest lepszy


Don´t look back in anger

Offline

 

#148 2015-03-18 16:10:03

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Oni pieką na gotowcach i dlatego to wszystko na jedno kopyto smakuje.Zobacz sam,ile kosztuje kilo normalnego twarogu,ile porządne jajka,masło...ser trzeba 3 razy zmielić (albo kupić już zmielony-droższy) i ile roboty przy tym serniku.Policz wtedy,ile musiałby kosztować kawałek sernika,by cała ekipa cukiernicza/lokal/obsługa została zapłacona.Dlatego mieszają badziewie,a durny lud to kupuje...

Poproś mamunię,to Ci upiecze takiego z prawdziwego twarogu

Dlatego te ceny,takie jakieś nierealne są...sernik u cukiernika jest tańszy,od tego,co ja piekę...

Offline

 

#149 2015-03-18 16:44:27

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

Wystarczy, ze dodadza 2 razy wiecej cukru niz trzeba i to zabije caly inny smak, ja w ogole nie uzywam cukru w domu, ani do herbaty ani do kawy a ani do niczego, nie pije slodzonych napojow, wobec tego mam wyostrzony smak na zbyt slodkie potrawy


Don´t look back in anger

Offline

 

#150 2015-03-18 16:50:46

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Ciasta i inne "kucheny"

nikt mi nie dal sernika to se wlasnie zjem ostatnie mon cheri...do kawy



a tak wogole to chodzi zas za mna jaki sernik...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gad.pun.pl www.ligapokemongra.pun.pl www.euphoria.pun.pl www.fr1012.pun.pl www.administracjaug10.pun.pl