wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#31 2014-12-08 16:58:26

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Offline

 

#32 2014-12-08 17:01:37

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

I tu mała lekcja historii:

Offline

 

#33 2014-12-08 17:09:51

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Dla zainteresowanych,są 3 części:

https://www.youtube.com/watch?v=dAL40U5-WMg

Offline

 

#34 2014-12-08 17:10:18

marg63

Gość

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Viola, ale to jest ksiazka napisana przez Polaka. Od tej strony niewiele juz mozna powiedziec, czego jeszcze nie wiadomo. No, moze oprocz jeszcze bardziej szokujacych detali zbrodni...
Ja chce sie dowiedziec, co druga strona o tym pisze i co o tym mysli.

 

#35 2014-12-08 17:12:40

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Wiem,że chcesz...szukam cały czas.

Offline

 

#36 2014-12-08 17:51:44

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

To też warto obejrzeć,są w tym 2 reklamy....denerwujące

http://vod.tvp.pl/dokumenty/historia/za … iu/2245364

...inteligencja ukraińska pchnęła tych zwykłych i prostych ludzi,do tych strasznych czynów...po wymordowaniu Polaków,miała zakwitnąć szczęściem i dobrobytem Ukraina;bez sąsiadów Polaków i innych brudasów

I tak sprawdza się przysłowie,że na nieszczęściu innych,nie zbuduje się własnego szczęścia.

Offline

 

#37 2014-12-08 19:32:01

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Jeszcze tu warto poczytać:

http://histmag.org/Rzez-na-Wolyniu-Smie … ejsza-8028

marguś-dokopałam się jedynie do Wiktora Poliszczuka "Potępić UPA"

http://www.prawy.pl/historia/3405-potep … oliszczuka

Offline

 

#38 2014-12-14 14:51:01

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

marg63 napisał:

no sorry.... ale zeby ja prostowal Ukraince historie jej wlasnego Panstwa??

Otoz tenze Petlura, ponoc gorszy od Bandery, znalazl przez pewien czas schronienie w sanacyjnej Polsce. Jak byloby to mozliwe, gdyby faktycznie byl wiekszym draniem niz Bandera? Pomijam juz fakt, ze Petlura zostal zamordowany w 1926 roku, wiec zadnym nastepca Bandery byc nie mogl... skad to pomieszanie z poplataniem? I skad teza, ze Petlura byl wiekszym bandyta niz Bandera? Czy nie przypadkiem z nauki historii w czasach radzieckich? Dla hostorykow radzieckich Petlura byl faktycznie "draniem" walczacym z Armia Czerwona i rewolucja proletariacka. Bandera tez, ale to Petlura zlapal za bron w tym celu znacznie wczesniej, bo zaraz po zakonczeniu I WS. Dlatego to Petlura, w dodatku zdrajca, bo sojusznik kapitalisty Pilsudskiego, byl uwazany za wielkie zlo. Oczywiscie, Petlura i jego wojska swieci nie byli, ale daleko im do zaplanowanej i przeprowadzonej z niebywalym okrucienstwem eksterminacji Polakow na Wolyniu.
Tyle ja wiem na ten temat obecnie. Ale nie uwazam, ze to prawda objawiona i ostateczna, dlatego chetnie poczytalbym co druga strona ma w tej materii (chodzi o wolynska czystke etniczna) do powiedzenia - stad moja prosba o namiary na prace magisterska z tej tematyki. Ale... albo ta praca powstala w czasach komunistycznych (a zatem ponad 25 lat temu) i niewiele sie mozna z niej oprocz komunistycznej propagandy dowiedziec, bo zapewne odzwierciedla komunistyczny punkt widzenia na Bandere i OUN, albo powstala jednak juz w czasach postkomunistycznych i wtedy na pewno bylaby ciekawa. Niestety z tego co pisze Sara ciezko sie zorientowac kiedys ta praca powstala i o czym konkretnie ona jest.
Doskonale wiem, ze ludobojstwo Wolynskie mialo ofiary po obu stronach. Kwestia jest ciagle dlaczego te ofiary w ogole byly? Jak te zdarzenia sa postrzegane we wspolczesnej Ukrainie (jak sa postrzegane w Polsce to wiem).

....to moje sorry...
Wstyd i hańba na całą wieś, aż w oczka koli....nie wiem, co mi pokręciło się, przecież wiedziałam
    ....dzięki, Marg, za ten post i uwagę, mojego tak nie wybaczalnego błędu...
Tak, jak najbardziej, Petlura był ukrainskim politykiem, naczelny dowódca wojsk URL i nacjonalistą..
    ......co do najgorszych od bandery,,,,
.. to chyba trzeba pamiętać o rozłamie OUN i stworzeniu kilku frakcji ...i to chyba OUN(M) - melnykowcy, dokonały rzezi nad żydami, polakami...a potem przenieśli się na wschód Polski,...

Nie wiem, gdzie jest "złoty środek"pomiędzy narodami Ukr. i Polski...  jeszcze jest zbyt wiele białych kart, nie wszystkie dane udostępnione ...
I warto poczytać na ten temat
"Egzekutor" - Dąbrowskiego   
"Nowa klasa"- Dzialisza,
Niedzielko Romuald "Kresowa kniga sprawiedliwych", wydawnictwa narodowej pamięci "Polska", gdzie opisana jest pomoc zwykłych ukraińców dla prześladowanych polaków...
   ....i dosyć ciekawa lektura Jonathana Littell-a "Łaskawe"

Offline

 

#39 2014-12-17 15:19:26

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Petro Poroszenko w Sejmie podziękował Polakom za wsparcie.Za Wołyń nie przeprosił...nie przeszło mu przez gardło?

poniżej komentarz z netu:

"Obecny Prezydent Ukrainy Poroszenko gloryfikuje poczynania UPA.Stawiane są pomniki Bandery - oprawcy Wołynia.Prezydent Petro Poroszenko ustanowił w dniu 14 października 2014r. nowe święto narodowe, które nazwano Dzień Obrońcy Ukrainy. Przypomnijmy, że 14 października 1942 to dzień formalnego utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii , faszystowskiej ludobójczej formacji zbrojnej odpowiedzialnej za zamordowanie ok. 120 tys. cywilnych Polaków na Kresach, głównie kobiet i dzieci. Zabijano je w wyjątkowo okrutny sposób, torturując przed śmiercią. Dla środowisk neobanderowskich na Ukrainie 14 października był od dawna głównym obchodzonym przez nie świętem. Teraz ma je świętować cała Ukraina. Już wcześniej prezydent Poroszenko oświadczył, że działalność żołnierzy OUN-UPA to przykład heroizmu i nadszedł czas, aby ostatecznie nadać im status kombatantów. Nasze władze nie zaprotestowały przeciwko temu co świadczy ,o tym ,że jest to dla nich niewygodne i nie chcą w obecnej sytuacji tego nagłaśniać. Najchętniej chcieli by o tym szybko zapomnieć albo wymazać z historii.Prezydent Polski przyjmując Poroszenkę upokarza rodziny których bliscy zostali zamordowani na Wołyniu."

Offline

 

#40 2015-04-14 13:03:46

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Rosyjskie media: Ukraińcy dali w twarz polskiemu prezydentowi

O "ukra­iń­skim po­licz­ku" dla pol­skie­go pre­zy­den­ta na­pi­sa­ła rzą­do­wa "Ros­sij­ska­ja Ga­zie­ta". Dzien­nik przy­po­mi­na, że nie­daw­no w Ki­jo­wie Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski wy­cią­gał po­moc­ną dłoń do Ukra­iń­ców, a ci kilka go­dzin póź­niej uzna­li człon­ków Ukra­iń­skiej Po­wstań­czej Armii za bo­jow­ni­ków o nie­pod­le­głość.

Tu mają Rosjanie rację...jak można w obliczu tych straszliwych mordów udawać,że nic się nie stało?

Panie prezadencie RP Komorowski: WSTYD i HANBA

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.2012manager.pun.pl www.architektura08.pun.pl www.czpim.pun.pl www.dejavu.pun.pl www.awayfromlive.pun.pl