wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2014-09-23 18:25:04

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Offline

 

#2 2014-09-23 21:39:52

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

troche dlugie...jutro dokoncze sluchac...ale ciekawe,fakt


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#3 2014-12-04 15:22:16

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Jakoś gorący temat Ukrainy,zamarzł?
Dzisiaj przypadkim wpadło mi w oko:

http://www.kresy.pl/kresopedia,historia … siorowski#  

Na samym dole jest piosenka....

Offline

 

#4 2014-12-04 20:17:33

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

hmm..tragiczne,to za malo powiedziane...
o tym nikt mnie nie uczyl na lekcjach historii w polskiej szkole...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#5 2014-12-04 20:36:02

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Offline

 

#6 2014-12-04 23:51:31

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Violaxx napisał:

Jakoś gorący temat Ukrainy,zamarzł?
Dzisiaj przypadkim wpadło mi w oko:

http://www.kresy.pl/kresopedia,historia … siorowski#  

Na samym dole jest piosenka....

....pisałam kiedyś, że na tematach polityki, nic nie napiszę....nie tak dla was ta obietnica była, jak dla mnie.....
Ale...są przecież wyjątki...
Violu, poczytałam Twój link od deski do deski...
Gabi określiła to słowem "tragiczne,to za malo powiedziane.", tak , to był horor...

...pamiętam , jak moja kuzynka , pisała magisterkę z historii , właśnie o mordzie na Wołyniu...pomagałam jej tłumaczyć niektóre fragmenty z polskich książek....
Mózg się lasuję , po tej lekturze!!!!
     ....były mordy, przez banderowców, nad polakami, niemcami, czechami, ukraińcami....
Tak, banderowcy...znęcały się nawet nad swoimi...
      ...Gabi , piszę , że szkoda, że nie uczono was tego w szkole....ale mnie uczono...i od dziecka wiem, jaką wielką chorobą jest, właśnie nacjonalizm....
I nie ważne w którym narodzie....w każdym narodzie , są swoi "mierzawcy", czyli obłudki...
   ...i o dziwo, ale nadal są...pomimo, że mieszkamy w 21 wieku...

Offline

 

#7 2014-12-05 00:22:21

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Violaxx napisał:

A co o tym myśleć?

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze … na-ukraine

...Violu, jak wyżej wspomniałam, nie piszę, nie tylko na tematach politycznych, ale nawet nie oglądam dziennika, gdzie nam robią sieczkę z mózgu...
Piszę na to miast , z moimi kolegami , z którymi uczyłam się po maturze, właśnie na Donbasie, i byłam tam 2 lata temu , na spotkaniu absolwentów....
  ...już dwóch z nich , legło w ziemi...bo oligarchowie, nie mogą podzielić schleby....tam nie tylko jest węgiel , ale i gaz i wiele innych wartościowych rzeczy....stąd ta wojna...
A jak wiadomo, na wojnie się bogacą...tylko, nie zwykłe ludkowie..

Poczytałam sobie , również komentarze...
    ..tam jest , takie coś...
"Bartoszowi Bekierowi zarzucano również polityczne poparcie dla „separatystów”. Do tradycyjnego kanonu uprzejmości polsko-ukraińskich funkcjonariusze Kijowa wprowadzili takie sformułowania jak „Bandera za mało was Lachów ubił”, „wyprowadzić za stodołę i rozstrzelać” itp. "
        ---   to tylko słowa, niczym nie podparte, ale robiące furore ,dla nas, naiwnej i zmanipulowanej masy....tam toczy się wojna domowa, kierowana przez oligarchów...bo zwykli górnicy, nie mają bomb, ciężkiej artylerii, a nawet nie wiedzą o zwykłych strategiach wojennych..
W tym paszporcie, pisanym po ukrainsku, nic nie ma o "lachah"...
    ...ja uważam to, za manipulację...
    ......na moim rosyjskim portalu, gdzie mam wstawione zamieszkanie Polska, już dwa razy mnie werbowano i nie lichę pieniążki proponowano...za zamącanie na forum polskim, siania manipulacji, oczywiście, przez zwierzchników kontrolowane.. w temacie, wojny na Ukrainie....
Zamiast zarabiać kasę, ja posyłam paczki żywnościowe...chyba jestem nie spełna rozumu?????   ...ale świetnie mi się tak żyję...
     ...i jest tragedia, naszej cywilizacji, że w 21 wieku, takie rzeczy się dzieją...

Offline

 

#8 2014-12-05 10:21:44

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Sarcia-Lach,to Polak...ten celnik (ponoć) tak powiedział.

Dobrze,że zabrałaś głos na ten temat....w większości Polacy też o tym nie wiedzieli i nie wiedzą.Na historii nie uczono tego (a może na wagarach wtedy byłam?)
Nie zapominajmy,że młodzi ludzie są bardzo emocjonalni.Po takiej lekcji historii,może braliby odwet na sąsiadach ze wschodu?...

Bardzo trudny temat...ale ofiary zasłużyły na pamięć.I mówmy o tym.

Offline

 

#9 2014-12-06 10:38:35

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Sara, czyżby ci ludzie też dostali pieniądze z Moskwy?

http://www.zeit.de/politik/2014-12/aufr … and-dialog

Offline

 

#10 2014-12-06 11:39:04

marg63

Gość

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Sara napisał:

...pamiętam , jak moja kuzynka , pisała magisterkę z historii , właśnie o mordzie na Wołyniu...pomagałam jej tłumaczyć niektóre fragmenty z polskich książek....

W ktorym roku i na jakiej uczelni? I nazwisko autora poprosze... chetnie poczytam.

 

#11 2014-12-06 14:21:45

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Offline

 

#12 2014-12-06 14:23:19

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Offline

 

#13 2014-12-06 23:34:10

marg63

Gość

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

tak, wiem... ale ja chcialem przeczytac, co na ten temat pisze druga strona.

 

#14 2014-12-07 01:12:42

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

...coś mi muli serwer,,,,chyba dziś już nic nie napiszę...
                    ...skopiowałam nie wysłany link...może tak dotrze...
I chciałam jeszcze więcej napisać,,,niestety, a może stety...

"marg63]tak, wiem... ale ja chcialem przeczytac, co na ten temat pisze druga strona.[/quote


                ...nie ma drugiej strony,,,,
.zadałeś mi pytanie,,,
"W ktorym roku i na jakiej uczelni? I nazwisko autora poprosze... chetnie poczytam."
Sorry, nie pamiętam...to było ponad 10 lat...jak nie więcej..
I na uczelni - Lwowski Uniwersytet....
  ...nie pamiętam tej lektury, ale pamiętam treść,,,   tę okrutności i totalny agresywny chaos...
I nic z tych tematów , przekazanych w linkach przez Violę...
                 ....acz kolwiek , też interesujących...,
Mam w domu książkę profesora historii , który opisuję, a nawet  w tabelkach pokazuję, na podstawie archiwum...  ile polaków zginęło z rąk nacjonalistów ukraińskich, ile innych narodowości...,,,,i ile , jest ofiar polskich nacjonalistów...
     ...Jak naprawdę Cie to interesuję, mam książkę w domu, z tymi statystykami, na podstawie,  danych z archiwów....

Mogę Ci podesłać...ale dopiero za 2 tygodnie...."

Offline

 

#15 2014-12-07 17:13:48

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

O jakich "polskich nacjonalistach" jest tu mowa?

W wyniku rzezi na Wolyniu zginelo w okrutny sposob ponad 60 tys.Polakow.(wg naszych zrodel 100 tys.)
Zginelo tez 10tys.Ukraincow.
Tylko ze ci Polacy to tez kobiety,starcy  i dzieci,nie wylaczajac niemowlat,a te 10 tys Ukraincow to w wiekszosci bandyci,ktorzy zgineli z bronia w reku,z rak broniacych sie Polakow.
Dlaczego tak sie stalo??
Polska podjela wysilki w celu polonizacji Wolynia,osiedlajac tam czesto zolnierzy zasluzonych w wojnie z bolszewikami w 1920 roku.
To nie wplynelo pozytywnie na postrzeganie nowych osadnikow przez miejscowych.
Poza tym Polak w porownaniu z ciemnym Ukraincem to byl pan i bywalo ,ze dl to odczuc.
nic jednak nie usprawiedliwia tego czego sie ukrainscy bandyci dopuscili.
W ukrainskich szkolach uczy sie ,ze Polacy tez mordowali.
Nigdy nie dopuscilismy sie niczego co w rozmiarze i bestialstwie mogloby rownac sie z tym co oni zrobili nam.
Ani slynna akcja "Wilsla" ani zadne inne wydarzenie nie da sie porownac.
My nie przybijalismy zywych niemowlat do drzew i nie okrecalismy ich drutem kolczastym,nie przecinalismy ludzi zywcem pila,nie obdzieralismy ze skory rodzicow na oczach dzieci..
Prawda jest taka ze to nasz Rzad przedwojenny nie podjal wlasciwych krokow w pore..
Juz zabojstwo Pierackiego powinno spowodowac fale aresztowan wsrod zbojow z Ukrainy i deportacje tysiecy innych,ktorych dzialalnosc w naszym kraju byla bardzo podejrzana.
Nie wiem dlaczego Bandra nie dostal kary smierci tylko go karmili w Berezie az do wojny ,po czym wypuscili na ludzkie nieszczescie...
Jaki jest stosunek wspolczesnej Ukrainy ??
Prezydent Juszczenko uczynil go Bohaterem Ukrainy.(uchylili ale fakt jest faktem).

Offline

 

#16 2014-12-07 17:34:21

marg63

Gość

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Sara napisał:

...coś mi muli serwer,,,,chyba dziś już nic nie napiszę...
                    ...skopiowałam nie wysłany link...może tak dotrze...
I chciałam jeszcze więcej napisać,,,niestety, a może stety...

"marg63]tak, wiem... ale ja chcialem przeczytac, co na ten temat pisze druga strona.[/quote


                ...nie ma drugiej strony,,,,
.zadałeś mi pytanie,,,
"W ktorym roku i na jakiej uczelni? I nazwisko autora poprosze... chetnie poczytam."
Sorry, nie pamiętam...to było ponad 10 lat...jak nie więcej..
I na uczelni - Lwowski Uniwersytet....
  ...nie pamiętam tej lektury, ale pamiętam treść,,,   tę okrutności i totalny agresywny chaos...
I nic z tych tematów , przekazanych w linkach przez Violę...
                 ....acz kolwiek , też interesujących...,
Mam w domu książkę profesora historii , który opisuję, a nawet  w tabelkach pokazuję, na podstawie archiwum...  ile polaków zginęło z rąk nacjonalistów ukraińskich, ile innych narodowości...,,,,i ile , jest ofiar polskich nacjonalistów...
     ...Jak naprawdę Cie to interesuję, mam książkę w domu, z tymi statystykami, na podstawie,  danych z archiwów....

Mogę Ci podesłać...ale dopiero za 2 tygodnie...."

Oczywiscie ze jest i jedna i druga strona. I kazda ze stron ma cos do powiedzenia. Wypowiedzi jednej ze stron nieco znam, drugiej prawie wcale. Dlatego rzecz mnie interesuje.
Znam pare osob z Politechniki Lwowskiej, mysle, ze gdybym dostal dokladne namiary na autora pracy to odnalezli by dla mnie te prace. Prawdopodobnie jest w archiwum uczelnianym. Albo opiekun pracy ma egzemplarz. Ja mam prace magisterskie moich studentow sprzed 20 lat... A to sa prace techniczne, znacznie szybcie dezaktualizujace sie niz historia. I na pewno pamietasz nazwisko autora, nie przesadzajmy, 10 lat to nie jest wcale wiele... tym bardziej ze chodzilo o kuzynke?

 

#17 2014-12-07 19:48:49

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

....nie będę cytować postów , bo zbyt długie...ale jak , że ciekawe....
Więc po kolei, jak mogę odpowiem...
Na początku - Marg..
   ...wiadomo, że Ci nie podam danych kuzynki...i raczej jest w archiwum jej praca...i nie byłoby problemu, zadzwonić do niej i zapytać o autora jednej z książek,  czy wykopalisk archiwalnych w Kijowie... na podstawie, której pisała swoją pracę....podejrzewam, że nadal jaką kopię ma...
      ...i jeżeli,  odbierasz moi posty, że ślepo podążam i jestem lojalna w stosunku do bestialskich zachowań bandytów, to głęboko mylisz się...
Ale , mi coś się wydaję...że Ci , nie mieści się w głowie, że na Ukrainie, mogły za czasów socjalizmu uczyć się o Banderze...
Tak..Stalin, przypominał ukraincom o ich przeszłości....wszystkich banderowców, wraz z rodzinami wywieziono na ssyłki do ciężkich robót, więzień....i gdzieś tam zabito, lub wycięczone pomarły....z wyjątkiem tych banderowców, co uciekły na zachód...tak, tak...wnuków Stepana Bandery, jest więcej na zachodzie, Kanadzie czy Australii..niż na Ukrainie..

   ....Bandera był zabity , bodajże w Niemczech...
               zastąpił go Petlura...ten , dopiero był kat...czemu o nim nie wspominacie???

...a może, Marg, ja inaczej odebrałam Twoi intencji w dialogu ze mną???

Offline

 

#18 2014-12-07 19:59:39

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Sarcia-obawiam się,że źle to odbierasz!
Właśnie,skąd się ich tylu naraz wzięło?...ja bym się bandytą w rodzinie nie chwaliła.I jeszcze mu pominiki stawiają.Powinni zmilczeć na wieki.

A Petlury nie znam,przyznaję bez bicia

Offline

 

#19 2014-12-07 20:20:48

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Woland..
   ....poczytałam Twój post chyba z 3 razy...to najbardziej trafny post, na tym temacie....zapełnie posiadasz ogromną wiedzę o Wołyniu...
I wszystko co napisałeś, a co mógłbyś jeszcze napisać, jest prawdą...   o statystykach , wolę nie dyskutować...nigdy tak naprawdę, nie dowiemy się o nich...ale faktem, jest...jak określiłeś, bandytów, znęcanie, mordem na cywilach...było stokroć więcej ze strony nacjonalistów ukraińskich...
Pamiętam , jak ze szkoły na "Subotnikach" , chodziliśmy sprzątać na cmentarzu żydowskim czy polskim....szczególnie mi w pamięci się utrwaliło..polski cmentarz, w pięknym parku...dużo liści na jesień..i nasz nauczyciel od historii, opowiadał o różnych mogiłach...możliwe, że kiedyś znał ich osobiście, był już w podeszłym wieku...
Ale...tut pochowana rodzina "Kowalskich" 12 osobowa, bestialsko wyrżniętych za jedną noc...najstarsza babcia - 82 lata...najmłodsza dziewczynka-2 miesiące....
Takich grobów było wiele...
      ....i chyba każdy z mojej klasy, ocierał łzy...
I teraz, Violi też odpowiem, na gdzieś tam powyższy post...
Tak, historii trzeba uczyć, pokazywać nasze narodowe hańby...w zasadzie, nie ma narodu, bez wstydliwej przeszłości...
I cieszę się, że uczono mnie tego w szkole, w domu opowiadano....i nikt mi do polaków czy innych narodowości, nie wpoił nienawiści czy pogardy..
   ....no cóż...historia, jest historią...trzeba ją znać i wyciągać wnioski...ale nie używać do waśni i siania zamętu między narodami...
   ...a może, odrobiłam źle lekcję domową???

Offline

 

#20 2014-12-07 21:29:14

marg63

Gość

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Sara napisał:

....nie będę cytować postów , bo zbyt długie...ale jak , że ciekawe....
Więc po kolei, jak mogę odpowiem...
Na początku - Marg..
   ...wiadomo, że Ci nie podam danych kuzynki...i raczej jest w archiwum jej praca...i nie byłoby problemu, zadzwonić do niej i zapytać o autora jednej z książek,  czy wykopalisk archiwalnych w Kijowie... na podstawie, której pisała swoją pracę....podejrzewam, że nadal jaką kopię ma...
      ...i jeżeli,  odbierasz moi posty, że ślepo podążam i jestem lojalna w stosunku do bestialskich zachowań bandytów, to głęboko mylisz się...
Ale , mi coś się wydaję...że Ci , nie mieści się w głowie, że na Ukrainie, mogły za czasów socjalizmu uczyć się o Banderze...
Tak..Stalin, przypominał ukraincom o ich przeszłości....wszystkich banderowców, wraz z rodzinami wywieziono na ssyłki do ciężkich robót, więzień....i gdzieś tam zabito, lub wycięczone pomarły....z wyjątkiem tych banderowców, co uciekły na zachód...tak, tak...wnuków Stepana Bandery, jest więcej na zachodzie, Kanadzie czy Australii..niż na Ukrainie..

   ....Bandera był zabity , bodajże w Niemczech...
               zastąpił go Petlura...ten , dopiero był kat...czemu o nim nie wspominacie???

...a może, Marg, ja inaczej odebrałam Twoi intencji w dialogu ze mną???

???

ja nie wiem co Ty odbierasz i jak. Ja po prostu zapytalem o dane pozwalajace odnalezc prace na konkretny temat. I tyle. Cala reszta to Twoja interpretacja... I bardziej mi chodzi o te konkretna prace magisterska niz o jakies ksiazki. Zreszta, nie pisze sie prac magisterskich "na podstawie ksiazki" a juz na pewno nie jednej. Jasne, magistrant nie prowadzi badan naukowych ale moze pozbierac informacje z roznych zrodel, posegregowac i usystematyzowac. W Polsce prace magisterskie sa dostepne w bibliotekach, nie ma zadnego problemu z dostepem do nich. Po prostu jestem ciekawy, jak te wydarzenia sa widziane z drugiej strony. Nie przez autorow ksiazek, a przez normalnych ludzi, np. piszacych prace magisterskie.
Po zabojstwie Bandery przez agenta KGB o ile mi wiadomo zastapil go Stepan Łenkawski a nie Petlura. Jedyny Petlura o jakim slyszalem to Symon Petlura, ktory w pewnym momencie byl sojusznikiem Pilsudskiego. O jakim Petlurze-kacie Ty piszesz??

 

#21 2014-12-07 21:36:56

marg63

Gość

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

i jeszcze jedno - pisalas o czasie sprzed 10 lat. Wtedy nie bylo juz socjalizmu i wlasnie o ten okres czasu mi chodzi. Za czasow Stalina i w ogole komunizmu Bandera byl uznawany przez wladze ZSRR za bandyte i z tych czasow chyba niewiele nowego mozna sie dowiedziec. Ale juz w pozniejszych czasach (2010) zostal uznany za "Bohatera Ukrainy" przez prezydenta Juszczenke. Inna sprawa, ze ten tytul odebrano, ale postac Bandery nie jest wcale jednoznaczna (w tym sensie, ze rozni ludzie roznie na to patrza). Gdyby bylo inaczej, to nie stawiano by mu z jednej strony pomnikow (w Ukrainie) a z drugiej strony nie przeklinano (w Polsce).

 

#22 2014-12-07 21:58:46

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Violaxx napisał:

Sarcia-obawiam się,że źle to odbierasz!
Właśnie,skąd się ich tylu naraz wzięło?...ja bym się bandytą w rodzinie nie chwaliła.I jeszcze mu pominiki stawiają.Powinni zmilczeć na wieki.

A Petlury nie znam,przyznaję bez bicia

...Violu, nie odbieram tego źle, ani jako napaści na mnie, bo korzenia mam z za Buga...
Postaram się, jak własnemu dziecku wytłumaczyć pewne zdarzenia, ale bez ukłonu w jaką kolwiek stronę...tak jak i dzieciom mówiłam, tak i Ci opiszę...hmmm...a resztę, poszukaj w internecie, tam wiele tego jest...

Sama byłam w osłupieniu, jak Juszczenko, Banderę uznał za bohatera narodowego z pomnikiem we Lwowie, takie same moje niedowierzanie, że w Łucku, wojewuckim mieście Wołyniu, jest pomnik Stalinu....chyba moja wyobraźnia, nie obejmuję tej demokracji...a może za małą wiedzą mam..

Przed wojnom, Polskie granicy sięgały do Żytomieża, prawie pod Kijów...
   ....ukraincy, chcieli mieć swoje państwo, nie chcieli być kierowane ani przez polaków ani ruskich...
Kiedy , wojska niemieckie "oswobodziły" polską ukrainę...nastała jakby nowa republika...Bandera był, jak by pierwszej "wolnej" Ukrainy , tak zwanym prezydentem...przez nikogo nie popartym, ale Bandera współpracował z Hitlerem, bo ten obiecał wolność Ukrainie...i wszystkie dokumenty , jakie kolwiek strategii, Bandera był w bliskim kontakcie z Hitlerem...
Potem, nastąpił rozłam...to całkiem inny temat...
Potworzyło się , różnych "band"...przewódcą najgorszych, był właśnie Petlura....opętany nacjonalizmem, z zimną krwią jak sam mordował, jak i wydawał rozkazy...
Bandere zabito, jak Marg napisał, przez agentów KGB, bo dążył do niepodległego państwa Ukraińskiego...przeciw socjalizmu..
     .....nie wiem, czy w moim poscie nie zabrał się, z mojej strony chaos....z byt często tak mam...ale mam nadzieję, że zrozumiałaś mnie...resztę poszukaj w necie..

Offline

 

#23 2014-12-07 22:20:37

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

....czasami , pisząc posty, lub ich czytając...odbieramy nie raz skrzywione,,,lub za szybko czytamy   ...nie widzimy mimiki twarzy człowieka piszącego...
I fajnie , Mag, że to wyjaśniliśmy...
"Po prostu jestem ciekawy, jak te wydarzenia sa widziane z drugiej strony. Nie przez autorow ksiazek, a przez normalnych ludzi, np. piszacych prace magisterskie."
  Mam właśnie taką perełkę w PL, w domku mojej biblioteki...za dwa tygodnie, mam urlop...dziś nie pamiętam tytułu, i jak wcześnie Ci wspomniałam, napiszę tytuł i autora. profesora...więc , jak Cie to interesuję. poczytasz, ewentualnie , podyskutujesz z Twoimi znajomymi ze Lwowa...100% znają tą lekturę...
Co do Petlury..nie mam czasu, sorry...tylko to znalazłam, możesz poszperać więcej...
k.eu/petlura-jak-bandera/" target="_blank" rel="nofollow">http://wybory.wk.eu/petlura-jak-bandera/

PS. ......wiem, wiem...jestem okropnie chaotyczna, i polskiego uczyłam się samodzielnie, bez niczyjej pomocy....i to jest mój błąd...robię masse byków..a jak piszę szybko, i kiedy myśli wyprzedzają słowa...mam cały garmider..      ...w razie czego, pytaj...
A teraz papatki, rano do pracki...i to z uśmiechem...nie ma lekko..   

Offline

 

#24 2014-12-07 22:29:01

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Ohhh...
Aż zawróciłam...
Kurti, nic a nic nie zrozumiałam z linku co wkleiłeś...sorry...marny ze mnie dyskutant, bez biegłej znajomości języka niemieckiego...
Ale pooglądałam zdjęcie....
    ....jak chcesz zasugerować, że teraz na ukrainie są wojska amerykańskie, na podstawie murzyna w mundurze....
To wiedz, że na Ukrainie, mieszka dużo ludków o ciemnoskórej barwie...
Przwdstawiam Ci jednego, który prawie bez akcentu, posługuję się tym językiem ...






     ...i taki ukraincy są...

Offline

 

#25 2014-12-07 22:29:55

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Ohhh,,,,coś znów nie tak poszło....
https://www.youtube.com/watch?v=UBCTS0KByWI

Offline

 

#26 2014-12-08 13:07:45

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Teraz przeczytałam wpis kolegi Woland,sorry...jakoś mi umknął ten wpis.

Treść oddaje najprawdopodobniej,najprawdziwszą prawdę;butny Polak,pomiata sąsiadem...ma więcej,niż on i wogóle jest "kimś lepszym".Tym samym oddaje wizerunek przeciętnego Ukraińca:ciemny i zajadły.

Dlatego moi drodzy,ludek trza kształcić,a nie produkować parobków i mięso armatnie....bo Polacy dali się zdegradować do taniej siły roboczej i europejskiego chłopca do bicia.

Polska jest niby partnerem USA....ale USA bez wizy nie wpuści żadnego "partnera" na swoje terytorium...to ci dopiero jest "związek"

Offline

 

#27 2014-12-08 15:35:28

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

A tu z przymrużeniem oka o Ukrainie:

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Ukraina

Offline

 

#28 2014-12-08 15:37:46

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Aby była równowaga,tutaj o Polsce:

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Polska

Offline

 

#29 2014-12-08 16:38:51

marg63

Gość

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

no sorry.... ale zeby ja prostowal Ukraince historie jej wlasnego Panstwa??

Otoz tenze Petlura, ponoc gorszy od Bandery, znalazl przez pewien czas schronienie w sanacyjnej Polsce. Jak byloby to mozliwe, gdyby faktycznie byl wiekszym draniem niz Bandera? Pomijam juz fakt, ze Petlura zostal zamordowany w 1926 roku, wiec zadnym nastepca Bandery byc nie mogl... skad to pomieszanie z poplataniem? I skad teza, ze Petlura byl wiekszym bandyta niz Bandera? Czy nie przypadkiem z nauki historii w czasach radzieckich? Dla hostorykow radzieckich Petlura byl faktycznie "draniem" walczacym z Armia Czerwona i rewolucja proletariacka. Bandera tez, ale to Petlura zlapal za bron w tym celu znacznie wczesniej, bo zaraz po zakonczeniu I WS. Dlatego to Petlura, w dodatku zdrajca, bo sojusznik kapitalisty Pilsudskiego, byl uwazany za wielkie zlo. Oczywiscie, Petlura i jego wojska swieci nie byli, ale daleko im do zaplanowanej i przeprowadzonej z niebywalym okrucienstwem eksterminacji Polakow na Wolyniu.
Tyle ja wiem na ten temat obecnie. Ale nie uwazam, ze to prawda objawiona i ostateczna, dlatego chetnie poczytalbym co druga strona ma w tej materii (chodzi o wolynska czystke etniczna) do powiedzenia - stad moja prosba o namiary na prace magisterska z tej tematyki. Ale... albo ta praca powstala w czasach komunistycznych (a zatem ponad 25 lat temu) i niewiele sie mozna z niej oprocz komunistycznej propagandy dowiedziec, bo zapewne odzwierciedla komunistyczny punkt widzenia na Bandere i OUN, albo powstala jednak juz w czasach postkomunistycznych i wtedy na pewno bylaby ciekawa. Niestety z tego co pisze Sara ciezko sie zorientowac kiedys ta praca powstala i o czym konkretnie ona jest.
Doskonale wiem, ze ludobojstwo Wolynskie mialo ofiary po obu stronach. Kwestia jest ciagle dlaczego te ofiary w ogole byly? Jak te zdarzenia sa postrzegane we wspolczesnej Ukrainie (jak sa postrzegane w Polsce to wiem).

 

#30 2014-12-08 16:55:26

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Sytuacja Polski w obliczu wojny na Ukrainie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dejavu.pun.pl www.callofduty2.pun.pl www.architektura08.pun.pl www.2012manager.pun.pl www.awayfromlive.pun.pl