wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


#1231 2017-04-14 17:38:55

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Moralne?Hmmm...

"Wartości moralne są najwyższymi spośród wszystkich wartości naturalnych. Dobroć, czystość, prawdomówność, pokora są u człowieka wyższymi wartościami niż jego geniusz. To one decydują o blasku i pięknie natury człowieka, to one tworzą witalność, stabilność i potęgę. A kiedy człowiek potrafi prawdziwie wybaczyć i żyć w duchu bezinteresownej miłości jest bardziej znaczący, szlachetny i ważniejszy niż wszystkie wartości kulturowe. Dodatnie i ujemne wartości moralne są zawsze osobistymi wartościami. Mogą być wrodzone lecz zawsze są osobiste.

Nosiciel wartości moralnych jest istotą wolną, odpowiedzialną za swoje czyny i postawy. Proporcjonalnie do zdolności człowieka do uchwycenia przez niego jego wartości w zakresie w jakim widzi pełnie świata, w jakim stopniu jest czysty i bezwarunkowy w obdarowywaniu miłością, która tkwi w prawdzie, potrafi odrzucić zło, jest wolny od pożądliwości i pychy, wówczas realizuje pozytywne wartości moralne, pozostawiając za sobą wszystkie ciasnoty i to on staje się nośnikiem wartości moralnych." (skopiowane )

Zrozum,że obecna władza nie została wybrana,by robić to samo,co poprzednia.Obecna władza,obiecała i obiecuje, być lepsza od poprzedniej.Bo sprawiedliwy system nie przewiduje równych i równiejszych,tylko osądza wszystkich,którzy łamią prawo.I nie chodzi tu o o znajomego policjanta,co machnie ręką na nasze wykroczenie drogowe,bo to ludzki odruch...ale ukarze policjanta-gangstera,komornika-złodzieja,księdza/nauczyciela-pedofila,sędziego łapówkarza...i innych załatwiających sobie bezstressowe życie.I swoich dzieci.

Myślisz,że nagonka na Wałęsę,to zawiść?Może też...jest to natomiast reakcja społeczeństwa na pozamiatane pod dywan wybryki jego synów.Oczywiście tylko te wybryki,które ujrzały światło dzienne.


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1232 2017-04-14 22:15:45

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

pieknie napisane, to o moralnosci, ale to nie o PiS jest... O PO oczywiscie tez nie.

Co do obietnic kandydatow do wladzy. Wiesz, jest taki klub pilkarski - Widzew Lodz. Kiedys niezle mu sie wiodlo, ostatnio gorzej. Za czasow swietnosci niezle "placil" pilkarzom, dlatego pozniej zaczely sie problemy. To z tych czasow pochodzi powiedzenie pilkarskie: "Nigdzie nie dadza Ci tyle, co obiecaja w Widzewie". Pozniej byly nawet sprawy w sadzie o niewyplacenie wynagrodzenia. Jaki z tego moral? Nie wiem....

 

#1233 2017-04-14 22:23:18

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

wiesz Marg...mi caly czas chodzi o mniejsze zlo...jesli juz nie da sie innaczej...
mam nadzieje ze PIS bedzie rozliczal swoich...a jesli uda im sie obronic kraj przed "fachowcami "z  importu  to juz jest dla mnie duzo...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1234 2017-04-14 22:29:29

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

czy Ty powaznie o tych fachowcach?? Np. o tym:

http://natemat.pl/205913,czyscil-akwari … wej-spolki

Co do "mniejszego zla" to wszystko sie okaze z czasem. Ja tego mniejszego zla jakos nie widze. Powiesz mi co jest mniejszym zlem?

Ostatnio edytowany przez marg63 (2017-04-14 22:29:46)

 

#1235 2017-04-15 18:19:37

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1236 2017-04-15 20:33:30

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

ciekawe.... przesluchalem kawalek tego nagrania i:
1. http://obieg.net/artykul/1020-student-o … a-wolnosci - to o studencie, co "obrazil" prezydenta
2. stwierdzenie, ze to "tajniacy" prowokowali zadymy i np. podpalili budke przed rosyjska ambasada jest jakos uzasadnione? Bo ja nic takiego nie uslyszalem. A to powazne oskarzenie i trzeba by miec jakies dowody. Rozumiem, ze podpalanie (wielokrotne) teczy to tez tajniacy i ze tajniakiem jest Bartosz Kownacki. Ciekawa koncepcja....
3. Mamy wiecej niepodleglosci? Tez ciekawa koncepcja... Zaklada ze w gruncie rzeczy nikt tych uchodzcow nie chce a Kopacz sie na nich zgodzila tylko ze wzgledu na braki w niepodleglosci. Bardzo ryzykowna teza bez zadnego dowodu.
4. Pomysly Jakiego to juz w ogole zenada. Ukarano kogos? Ten pomysl to absurd i nigdy nie zadziala, tak samo jak wiekszosc pozostalych jego pomyslow. Gross? nie przypominam sobie, zeby pisal gdzies o "polskich obozach". Inne stwierdzenia sa mocno dyskusyjne, ale to nie znaczy ze z gruntu falszywe. Nie bylismy swieci.
5. Sugerowanie ze Polska byla psem Niemiec jest w ogole kuriozalne....

Dalej nie sluchalem, irytuja mnie takie bzdury.....

Ostatnio edytowany przez marg63 (2017-04-15 20:34:59)

 

#1237 2017-04-15 20:39:42

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Kopacz wykorzystala swoje ostatnie podrygi i bezczelnie podpisala ten papiurek o przyjmowaniu przez PL imigrantow...umklo ci Margus?

ogolnie slowo na niedziele wyraza moje poglady...



Wesolych i Spokojnych Swiat...

Ostatnio edytowany przez Gabiffm (2017-04-15 20:40:16)


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1238 2017-04-15 22:06:51

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

nic mi nie umklo. Tobie chyba umknelo, ze sa ludzie, ktorzy chcieliby tym uchodzcom faktycznie pomagac.Nie tylko w Niemczech (takich znam osobiscie).

 

#1239 2017-04-16 09:09:59

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Uchodźcom wojennym,czy przesiedlonym Afrykanom?i innym gospodarczym immigrantom...bo to jest różnica.

Ostatnio edytowany przez Meli (2017-04-16 09:12:08)


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1240 2017-04-16 10:25:58

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Marg..no wlasnie chyba to tez ci umklo ze pisowcy pomagaja syryjczykom....w Syrii..
jestem oczywiscie ZA...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1241 2017-04-16 11:01:48

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

mnie nic nie "umklo" i nie umyka. Po prostu odnioslem sie do zamieszczonego filmiku, ktory chyba mial przedstawiac "bezstronne przemyslenia" a po 5 minutach slyszalem wylacznie klamstwa badz nieusazadnione opinie. A na temat gatunkow przesiedlencow nie mam zamiaru dyskutowac. Niedawno byla moralnosc Kalego wspomniana. Zgodnie z ta moralnoscia Polacy moga ekonomicznie emigrowac np. na wyspy, innym juz nie wolno - prawda? Sa opinie, ze to polska emigracja byla tym jezyczkeim u wagi, ktory przesadzil o Brexicie. Ciekawe....
Nie chce mi sie kontynuowac tego watku bo zaraz przeczytam o roznicach kulturalnych etc. Nie o tym pisalem. Pisalem, ze ten filmik zawiera klamstwa i bzdury (przynajmniej poczatkowe 5 minut). Kurski by sie nie powstydzil.

 

#1242 2017-04-16 17:24:33

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Nic mi nie wiadomo,by Polacy emigrowali gdzieś-tam bez dokumentów,organizowali bandy i terroryzowali całe dzielnice?...Polacy jadąc na wspomniane przez Ciebie wyspy,spełniali wymogi.Niestety,prawda jest taka,że patologia pojechała na żywioł i ich sposób na życie, zdecydował o Brexicie...tak,jak tutaj coraz niechętniej patrzy się na przybyszów z Afryki,Pakistanu...

Immigracja,to nie handel ludźmi.To nie dzieje się z dobroci serca,niestety-tak powstała cała gałąź gospodarcza,którą potocznie nazywamy przemysłem immigracyjnym.Kiszą się we własnym sosie,bo niczego produktywnego się tam nie dzieje i działo nie będzie.


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1243 2017-04-16 18:19:13

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

nie chce mi sie gadac co niektorzyPolacy tu wyprawiaja...wstyd i tyla ze to akurat sa Polacy...ale ja nigdy nie twierdzilam ze Polacy sa swieci ...wszedzie jest margines i kryminal...nie oznacza to jednak ze akurat nasi rodacy terroryzuja cala Europe i wybuchaja sie w miejscach publicznych zabijajac niewinnych ludzi,czy tez rozjezdzaja ich LKW...badz w inny sposob sieja strach  zagrazajac spokojowi i zdrowiu...ba!zyciu innych unijnych obywateli...
Brexit...hmm...brytyjczycy od poczatku Unii stawali okoniem...az w koncu miarka sieprzelala,ale to raczej ze wzgledu na przymusowe kontygenty emigrantow   narzucane przez Bruksele niz Polakow,zamieszkujacych wyspy...
celem Unii od poczatku bylo stworzenie kolchozu i narzucanie  odgornie wszystkim krajom co,jak i kiedy maja robic,kto jest przeciw-od razu staje sie wrogiem unijnych biurokratow...dlatego tez w PL dzieje sie jak sie dzieje,bo poprzedni rzad zrobil wszystko zeby PL istniala teoretycznie...obecny rzad robi wszystko zeby te sytuacje odwrocic,spotykajac sie oczywiscie od poczatku z agresywna krytyka i donosami na obecne dzialania rzadu do roznej masci komisji...itepe...

jesli o kwalifikacje urzednikow PIS sie rozchodzi to...mogl Bronek i Bolek rzadzic wPL,wiec...czemu byi nie...?



z drugiej strony...az chcialoby sie zapytac czy naprawde nie ma juz w PL ludzi wyksztalconych?wszyscy juz wyjechali...?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1244 2017-04-16 18:42:43

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

nie zamierzam dyskutowac o polskiej ani muzulmanskiej emigracji tutaj. Na to sa inne tematy. W przedmiotowym filmiku fakt udzielenia zgody na przyjecie przez Polske imigrantow przez Kopacz i jej rzad zostal przedstawiony jako dowod wasalnosci Polski. Nie uwazam tego za wasalizacje, po prostu dopuszczam ze ktos mogl chciec przyjac tych ludzi z wlasnych przekonan. Kropka.
Dyskusje nad "terroryzowaniem przez uchodzcow calych dzielnic" sa bez sensu. Oczywiscie, mozna tez uwazac, ze Brexit wynika z wyspiarskiego charakteru, tlumaczyc ze to nie Polacy sa jego przyczyna. Byc moze. Wymagaloby to jednak nieco wiecej wiedzy, niz siedzenie w Niemczech i czytanie lewicowych i prawicowych portali informacyjnych. Te ostatnie sa zreszta znacznie bardziej atrakcyjne, bo bardziej sensacyjne.
Jeszcze raz powtorze - odnioslem sie do wiarygodnosci stwierdzen padajacych w tym propagandowym filmiku (przez pierwsze 5 minut). Wg mojej opinii jest bzdurny i klamliwy. Prosze o przedstawienie czasu, w ktorym ten gosc powiedzial cos prawdziwego. Oprocz tego, ze musial karte zarejestrowac i ze jak byl na Erazmusie to tez musial. Mnie sie nie chce tych klamliwych bzdur ogladac.

 

#1245 2017-04-16 18:48:39

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

a to przyklad "spokojnych i spelniajacych wymagania Polakow":

http://www.wykop.pl/ramka/2895595/wielk … tanecznej/

Dla kazdej tezy mozna znalezc popierajace ja przyklady. Kazdej. Tylko ze swiat nie jest dwubarwny. Ani nie jest czarno-bialy, ani tez bialo-czerwony. Ma rozne kolory. Powiedzialbym nawet ze jest teczowy

 

#1246 2017-04-16 18:57:09

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

Gabi, czy naprawde dla Ciebie to, ze ktos jest/byl nie w porzadku, jest usprawiedliwieniem tego, ze inni nie sa w porzadku? Tym bardziej ze gledzil o "zasadach moralnych", "dobrej zmianie" itp.? Mialo byc lepiej. Nie bedzie. A dlaczego? Bo ludzie sa tacy sami jacy byli. PiS od PO sie wcale nie rozni, a jezeli to tylko na gorsze. I jest na to wiele przykladow. A Ty ciagle piszesz, ze skoro inni sa/byli swiniami to i nasi obecni wladcy o wysokich zasadach moralnych tez moga byc. Ok. Dla mnie jednak swinia to swinia. Jedyna roznica to to, ze swinia, ktora mowi ciagle o swoich wysokich zasadach moralnych tkwiac po uszy w mniej lub bardziej rozcienczonych ekskrementach, irytuje mnie bardziej. Bo jest obludna.

 

#1247 2017-04-16 19:01:20

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Ja każdą kartę telefoniczną (tu i w PL) musiałam rejestrować.
Nie musisz nic prawicowego czytać-jedź do Frankfurtu w nocy i idź na peron U-Bahn...tam nie ma monitoringu i policja też tam nie chodzi.Gwarantuję Ci niezapomnianych doznań.A kiedyś bez problemu można było się tam poruszać.

Skoro taki humanitarny jesteś,to zdradź mi tajemnicę:jaki masz pomysł na te setki tysięcy przybyszów?Jestem też pewna,że z dobrego serca byś im WLAN ustawiał.A co z resztą?Zapłacisz chociaż jednemu co miesiąc za mieszkanie,wikt i opierunek?I dasz kieszonkowe?No i WLAN oczywiście,bo bez tego ani rusz.

Oczywiście nie piszę o uchodźcach wojennych.


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1248 2017-04-16 19:03:01

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Coś czytałam o obłudzie...tu może zaineresuje?


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1249 2017-04-16 19:08:25

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1250 2017-04-16 20:12:54

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

dlaczego opinie na temat kogos bredzacego przed kamera sprawadzasz do uchodzcow, WLANu i innych tego typu zagadnien? To nie ma NIC do rzeczy. O imigrantach jest specjalny temat, wiec dlaczego tu??
Do Frankfurtu sie nie wybieram. Ale bywalem na polskich dworcach PKP. Uchodzcow tam nie widzialem (to bylo lata temu), ale widzialem tez ciekawe sytuacje. No i co z tego?
Poza tym, moja opinia na ten temat nie ma nic do rzeczy. Po prostu uwazam, ze motywacja premier Kopacz mogla byc zupelnie inna, niz ta "a priori" przyjeta przez tego goscia. Masz w tej kwestii jakas opinie? Znasz motywacje Kopaczowej?

 

#1251 2017-04-17 10:36:42

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

marg63 napisał:

nic mi nie umklo. Tobie chyba umknelo, ze sa ludzie, ktorzy chcieliby tym uchodzcom faktycznie pomagac.Nie tylko w Niemczech (takich znam osobiscie).

Tu sam piszesz na ten temat,więc odpowiedz na moje pytanie. Wasza pomoc,a koszta ponoszą inni?...kiedyś za moich młodych czasów mawiano:"ja stawiam,a ty płacisz"


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1252 2017-04-17 11:17:33

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

Nie wiem za bardzo o co pytasz. Jesli o moje poglady na sprawe pomocy uchodzcom to ja uwazam ze ludziom potrzebujacym pomocy trzeba pomoc. Pod pewnymi warunkami oczywiscie, jednym z nich jest np. akceptacja porzadku prawnego i kultury pomagajacego. Nie podoba ci sie - szukaj pomocy gdzie indziej. Juz o tym pisalem na tym forum wiec sie teraz powtarzam.
O to chodzilo?
PS. Teraz sie mowi: "wezmy sie i zrobcie".

 

#1253 2017-04-17 17:49:23

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

PiSowski obronca tradycyjnego modelu rodziny:

http://www.pudelek.pl/artykul/108932/zb … stapowiec/

To chyba nie jest islamski uchodzca? co?  A moze jednak?

 

#1254 2017-04-17 21:06:47

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Chyba sobie żartujesz?Nagrywała z wyrachowania,bo ja bym taki związek bardzo szybko zakończyła.I nie upubliczniała bym.Litujmy się zatem nad tą bidulką...ale moja litość trzyma się w ramach


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1255 2017-04-17 21:11:33

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

co niby sobie zartuje? Jej motywy mnie nie interesuja, mogla nagrywac z dowolnych. Ale to ze jej maz byl "oredownikiem tradycyjnej rodziny" i krytykowal mocno srodowiska LGBT czy jak one sie nazywaja (np. twierdzil, ze ksiazka Biedronia deprawuje jego corki) a jednoczesnie tak postepowal we wlasnej rodzinie, to jest dla mnie wlasnie oznaka obludy. W bardzo wysokim stopniu.

 

#1256 2017-04-18 09:43:23

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Też jestem orędownikiem tradycyjnej rodziny:mama,tata,dzieci i zwierzak

Biedronia i jego książki nie znam.Pewnie tęczowe środowisko?


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1257 2017-04-18 18:41:49

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

Chcesz powiedziec ze to ksiazki Biedronia robia bydlaka z przykladnego ojca tradycyjnej rodziny? Cholera... o tym nie pomyslalem. Musial sie sporo ich naczytac.

 

#1258 2017-04-18 18:52:42

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Nie.Nie chcę czegoś takiego powiedzieć.Skąd Ci to do głowy przyszło?


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1259 2017-04-18 22:52:38

marg63

Gość

Re: PiS rządzi

napisalas, ze tez jestes "oredownikiem tradycyjnej rodziny", tak jak ten radny z PiS. Wspomnialas tez, ze nie znasz ksiazek Biedronia a on musi je znac, skoro twierdzi ze demoralizuja. Ergo - to ksiazki Biedronia musialy z niego taka swinie zrobic.

 

#1260 2017-04-19 09:30:22

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Mylisz się.Dla mnie nie są oni autorytetem.Ja już jako młode dziewczę wiedziałam,że bez "legalnego" partnera,nie będę miała dzieci-najpierw ślub,a potem potomstwo.Taka dziwaczka byłam i taka pozostałam;chciałam by moje dzieci miały mamę i tatę.Nigdy nie lubiłam chaosu.

Napisałam,że nie znam książek Biedronia i nigdzie nie napisałam,że demoralizują.Ale miałam rację z tęczowym środowiskiem...wybacz,ale napawają mnie obrzydzeniem.Ja wolę tradycyjny "Fick" z facetem


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ztquake3.pun.pl www.cs-knajpa.pun.pl www.turniejefifa08best.pun.pl www.trancezone.pun.pl www.hssnysa.pun.pl