wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2014-05-08 20:15:58

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Koty

Zanim przyjmiesz kota pod swój dach -  dobrze się zastanów!



     Jeśli ktokolwiek w twoim domu jest pedantycznym czyściochem i nie znosi kurzu i sierści zwierząt – nie przyjmuj kota – kocia sierść będzie

           na ubraniach i meblach, koci włos może wyładować na talerzu nawet, jeśli się regularnie sprząta.



     Jeśli ktokolwiek w twoim domu nie znosi hałasu – nie przyjmuj kota – koty miauczą i czasem bawią się w nocy, gdy my chcemy spać.



     Jeśli ktokolwiek w twoim domu wymaga by dom pachniał jedynie kwiatami- nie przyjmuj kota – kocie odchody mają intensywny specyficzny zapach,

           kocie jedzenie również nie pachnie fiołkami – nawet, jeśli regularnie czyści się kuwetę i miski to obecność zwierzęcia może czasem być wyczuwalna.



     Jeśli dla kogokolwiek w twoim domu bezwzględnie ważny jest nienaganny stan mebli i innych sprzętów domowych- nie przyjmuj kota- choć koty

           to zwinne zwierzęta i rzadko  coś strącają to jednak znaczą swe terytorium drapaniem, więc mogą spowodować zniszczenia mebli czy firan.



     Jeśli ktokolwiek w twoim domu wymaga bezwzględnego podporządkowania – nie przyjmuj kota- to zwierze o delikatnej psychice, ale dużej niezależności,

            nie podporządkuje się człowiekowi, ale będzie cierpieć z powodu ludzkiej niechęci.



     Jeśli nie masz nikogo, kto zaopiekuje się zwierzakiem podczas wakacji czy wyjazdów- nie przyjmuj kota- to nie zabawka, lecz wrażliwa istota

           przyzwyczajająca się do osób i miejsca, w którym żyje i musi być pod ludzka opieką.



     Jeśli masz najmniejsze podejrzenia alergii w rodzinie – nie przyjmuj kota – zrób najpierw testy zanim zdecydujesz się na zwierzaka spędź sporo czasu

           w domu kociarzy, by się przekonać, że w przyszłości alergia na koty nie zmusi cię do oddania zwierzaka.



     Każde kocię jest śliczne, ale jego wygląd i zachowanie z czasem ulega zmianie. Przestaje być puchatą kuleczką, nie mruczy tak często jak dawniej,

           zaczyna mieć „ swoje zdanie” robi się bardziej niezależne. Jeśli zachwycają cię kocięta a nie dorosłe koty – nie przyjmuj kota.

           Twój wymarzony kociak kiedyś dorośnie.



     Jeśli nie masz dostatecznie dużo środków na leczenie, karmę, żwirek i akcesoria – nie przyjmuj kota – opieka nad zwierzęciem KOSZTUJE.



           Zanim przyjmiesz pod swój dach kota dobrze się zastanów nad wszystkimi konsekwencjami.

           Najpierw przemyśl dokładnie WSZYSTKIE ARGUMENTY PRZECIW!
           Zbyt wiele zwierząt trafia do schronisk, na aukcje internetowe czy bazary.
           Przyjmując pod swój dach zwierzaka przyjmujesz na siebie WIELOLETNIE zobowiązanie.
           Koty mają uczucia – cierpią, gdy nie są kochane, gdy muszą opuścić swoich opiekunów, zmienić swój dom.

           Ich świat trzęsie się wtedy w posadach. Oszczędź im cierpienia, nie igraj z uczuciami.

           LEPIEJ NIE PRZYJMUJ KOTA, JEŚLI NIE MASZ ABSOLUTNEJ PEWNOŚCI, ŻE TY I TWOJA RODZINA CHECIE Z NIM BYĆ NA ZAWSZE

           NA DOBRE I NA ZŁE!





                                                                                                                                                                                           ( autor - Graża)

Offline

 

#2 2014-05-09 17:51:52

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Informuję zainteresowanych,że szczepienia przeciw wściekliźnie obowiązuja 1x/3 lata!Szczepienie coroczne,to nabijanie kasy wetom.

Offline

 

#3 2014-09-28 17:36:33

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Dlaczego kot rasowy powinien mieć rodowód?Proszę uważnie przeczytać:

http://www.agiliscattus.pl/o-rodowodach.html

Offline

 

#4 2014-11-04 23:03:19

Dagny

Zbanowany

Re: Koty

kocham siersciuchy...i te z rodowodem i te z dachu..moze nawet bardziej te z dachu bo wolne i nieokielznane i my ,ludzie mniej sie na nich skupiamy co gwarantuje im wiecej swobody..
w Polsce mamy 3 koty...kazdy chodzi swoimi drogami..w domu zjawiaja sie na jedzenie i na mizianie,jak sie za tym stesknia..ciekawe jest to ze mamy tez 4 psy..i cale to towarzystwo bardzo sie lubi..
z jednym wyjatkiem..wszyscy ale to absolutnie wszyscy nienawidza kota Cezara...
kiedy go zobacza rzucaja sie na niego jak wsciekli..
biedak musi sie na jedzenie skradac..juz i na kolanka bralam ,zeby zobaczyli ze Cezarek kochany..i napominalam,ze nie wolno...nic nie pomaga...wsrod zwierzat ,jak u ludzi sa sympatie i antypatie..ale jeszcze nigdy nie widzialam takiej zgodnej wrogosci..dziwne...

 

#5 2014-11-13 19:42:47

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

To tak,jak u ludzi...huzia na Józia...w koopie siła

A wiesz...może to wiązać się z zapachem kocura...

Offline

 

#6 2014-11-14 22:37:29

Dagny

Zbanowany

Re: Koty

ale czy to mozliwe ze wszyscy pachna ladnie tylko jeden Cezaryna nie??

p.s.wlasciwie ma na imie Cezarynka bo jak nam go podrzucili to ktos falszywie rozpoznal plec...hehehe

 

#7 2014-11-16 17:28:15

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Może kocica ma chore nerki?...znam taki przypadek,gdzie całe stado kotów (w hodowli) szykanowało chorą na nerki kotkę.Musiel ją oddać do adopcji.

Offline

 

#8 2014-12-03 02:53:39

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

Co ja się ostatnio o kotach naczytałam .Wiem już dużo , ale nie dowiedziałam się nigdzie , czemu mój kot liże namiętnie worki foliowe , a nawet niektóre podgryza i...zjada ?
Może ktoś ma jakieś pomysły?

Offline

 

#9 2014-12-03 10:13:31

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Mojej koleżanki kocica,zjada wstążki....wiesz,każdy z nas ma trochę zboczka w sobie

Offline

 

#10 2014-12-03 11:07:52

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

No on ma ich trochę. .tych zboczeń .
Ja się tylko obawiam , że to trochę niebezpieczne. 

Offline

 

#11 2014-12-03 13:35:35

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Trochę?...nawet bardzo niebezpieczne.Daj mu może...jeść?

Offline

 

#12 2014-12-04 18:36:29

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

No to już nawet nie wspomnę , że się ciągle drapie , bo mi doradzisz , żebym go wykąpała hehe

Offline

 

#13 2014-12-04 18:45:49

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Kota nie trzeba kąpać,można suchymi preparatami "czyścić".Jeżeli się drapie,to albo ma pchły,albo jest coś z karmą...czasem nie trawią karmy ze zbożami...mój kot,bez zbóż karmy nie rusza.

Inną przyczyną przy drapaniu,mogą być Grasmilbe...paskudztwo niesamowite.Pierwsze objawy,to drapanie się po pyszczku...rany i strupy...wypadająca sierść.Na to pomaga Surolan.

Z tym jedzeniem,to żartowałam...

Offline

 

#14 2014-12-04 23:11:42

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

No wiem , ze zartowalas ..ja rowniez .

Dzieki za porade .

Drapie sie bo ma alergie na sucha karme , ktorej od 3 tyg. nie dostaje, takze mysle , ze bedzie lepiej.

Offline

 

#15 2014-12-05 10:13:02

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Jak chcesz,to podam Ci nazwę karm dla alergików.Sama mam chorą na nerki kocicę,od przeszło 5 lat.Nie rokowali jej nadziei na długie życie,ale odpowiednia karma,działa cuda.

Powiem też szczerze,że nie jestem zwolennikiem suchych karm,ale nie mam wyjścia.Kocurek mój nie lubi mięsa,je tylko ryby.Niedobory muszę uzupełniać suchą karmą.

Offline

 

#16 2014-12-05 12:38:28

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

Bardzo chetnie , bo w necie kazdy pisze co innego.
On tez lubi sucha karme , a z mokrej zlzuje tylko sos hehe.
Probowalam cos dla niego gotowac , ale nawet nie tknal.
Mieszalam z ulubionym jedzonkiem ..tez nie ruszyl ..trzy dni nic nie jadl..tragedia normalnie.
On ma swoje upodobania i zaczelam je akceptowac ..w koncu sama tez jem to co lubie , a co niekoniecznie jest zdrowe.

Offline

 

#17 2014-12-05 16:21:02

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Proszę bardzo:

http://www.vetena.de/Allergie-Katzen/

Nie kupuj mokrej karmy,co najwyżej poproś o próbki i sprawdź,czy kotu smakuje.Tą suchą karmę możesz spokojnie kupić,bo nie ma porównania z tą ze sklepów.Możesz też ściągnąć przez weta,ale na pewno będzie drożej.W każdym razie warto,ja kupuję tam od lat.


Nie sugeruj się ceną,bo w pierwszej chwili jest drogo...ale to wysokojakościowa karma i bardzo wydajna.

Offline

 

#18 2014-12-09 20:31:23

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

Serdecznie dziękuję.
Ceny są rzeczywiście wysokie ,ale myślę , że jakość również .
Mieliśmy już kiedyś karmę tej firmy , ale nie dla alergików .
Tamtej nawet nie ruszył . Zobaczymy jak będzie z tą , którą zamówiłam .

Offline

 

#19 2014-12-09 20:35:16

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

A którą zamówiłaś?

Offline

 

#20 2014-12-09 20:44:10

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

Nie pamiętam wiem tylko , że 2 kg suchej i 24 puszki mokrej dla alergików .

Offline

 

#21 2014-12-09 20:46:12

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Offline

 

#22 2014-12-09 20:48:13

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Offline

 

#23 2014-12-10 09:57:50

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Zrób tak (bo podejrzewam,że mokrej nie będzie chciał jeść):namocz suche chrupki...a jak mokra do niczego,to możesz zwrócić.Zostaw tylko rachunek/Lieferschein.
Ja Hillsa nie kupuję,bo mój kocur nie lubi,a ona zdecydowanie jest lepsza od RC.

No i ciekawa jestem....

Offline

 

#24 2014-12-10 11:06:41

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

On z mokrej karmy zlizuje co się da i potem to stoi ..no to ja super do kosza z tym...a kiedyś zapomniałam wyrzucić I on to takie suche zajadał ..po prostu suchą karmę sobie zrobił. 
Też jestem ciekawa 

Offline

 

#25 2014-12-10 12:52:25

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Ja dzisiaj też "zaszalałam"...kupiłam karmę na zęby,na sierść w żołądku...no i dla mojej nerkowej pannicy.Tam kupowana karma jest zdecydowanie lepsza od tej dostępnej w sklepach,pomimo,że jest od tego samego producenta.
Mojej kocicy wyniki prawie-że się znormalizowały,pomimo,że leku na drożność nerek jeszcze nie wynaleziono....wszystko znormalizowane przez tą karmę.

Faktem jest,że cena...brzydka jest ...ale odpadły koszta dodatkowe;kroplówki i regularne napełnianie sakwy wetowi.

Unka-Twój kot wychodzi na dwór?

Offline

 

#26 2014-12-11 18:29:15

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

Najważniejsze ,że jej się polepszylo i nie cierpi.
Moj nie wychodzi już od paru lat.
Karma dostarczona i smakuje 
Puszki ..hm no sie pomyliłam I dla psa zamówiłam
Spróbuję zamienić.
Denerwuje mnie na tej stronie to ,że nie podane są wlasciwości karmy mokrej tzn. czy to mięso w sosie , czy pasztet .

Offline

 

#27 2014-12-11 18:35:50

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Oczywiście,że możesz zamienić.W saszetkach są kawałki mięsa,a w tych aluminiowych pojemnikach,jest zmielone badziewie.Zamień na suchą i zalewaj mu wodą.Ta karma na zęby RC Oral,jest tańsza o 2,50 od tej w sklepie.
Dopiero wróciłam do domu i mojej przesyłki jeszcze nie otworzyłam.

Offline

 

#28 2014-12-11 19:11:19

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

Aha..czyli saszetki.
On lubi mokrą karmę od czasu do czasu.
A w ogóle to zwariować można. .jedni twierdzą , że koty powinny tylko mokrą jeść , inni znów , że suchą bo inaczej zęby się psują.
Znajomy weterynarz zaleca , aby gotować samemu..co też I próbowałam , ale on tego w ogóle nie jadł.
Ma być bez Getreide i cukru , a ten Hills zawiera i jedno i drugie
Jak już płacić drożej , to niech to będzie chociaż zdrowe..ech

Offline

 

#29 2014-12-11 19:22:08

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Koty

Powiem tak:mój kot nie lubi karmy bez zbóż!Faktem jest,że kot powinien jeść surowe mięso...ale nie każdy kot lubi mięso.Mój nie je,je tylko ryby.Nie daj się zwariować...a cukier jest wszędzie.
Jest tam specjalna karma na zęby,ja kupuję i dosypuję do normalnej...
No i jeszcze na dodatek;Hillsa moje koty nigdy nie lubiły,tylko RC

Offline

 

#30 2014-12-11 19:36:29

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Koty

No nie daje się zwariować ..te kombinacje z karmą zaczeły sie z powodu tego , że sie drapał i mial wszędzie ranki i po wykluczeniu wszystkiego co możliwe zostala tylko alergia na karmę .
Myślę , że teraz to już koniec poszukiwań ..ufff.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kingkhan-bebo.pun.pl www.unbeatenonyks.pun.pl www.animalworld.pun.pl www.nowytemat.pun.pl www.fizykamedyczna.pun.pl