wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2019-04-25 14:01:46

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Pokrzywa

Niedoceniona,tępiona niczym śmiertelny wróg....

https://10blogdazdrowie.pl/index.php/ni … lecznicze/


A ja spożywam codziennie...a na zimę ususzyłam


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#2 2019-04-29 12:20:13

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Pokrzywa

Tu jeszcze więcej informacji na temat pokrzywy...


https://sekrety-zdrowia.org/pokrzywa-pr … H-dcr58q74


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#3 2019-04-29 20:49:05

 Luce

aktywny

Skąd: Eifel
Zarejestrowany: 2014-03-24
Punktów :   

Re: Pokrzywa

I mamy tutaj zielarke  Super! Takie wiadomosci sa bardzo uzyteczne . Lubie ziola ale zbieracz ze mnie prawie zaden. Z lenistwa  Ale kto wie....wszystko jest jeszcze mozliwe.


"Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę".
- A.D. Williams

Offline

 

#4 2019-04-29 20:52:27

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Pokrzywa

Swieże listki pokrzywy wrzucić na masełko i potem jajka-pyszna jajecznica.I zdrowa


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#5 2019-05-13 10:45:25

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Pokrzywa


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#6 2019-05-18 19:25:08

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Pokrzywa

Pokrzywa do suszenia zebrana-już się suszy

Poza tym piwonie i kwiaty szałwii na maceraty


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#7 2019-05-18 22:29:22

 Luce

aktywny

Skąd: Eifel
Zarejestrowany: 2014-03-24
Punktów :   

Re: Pokrzywa

Pracowita jestes Meli. U mnie te pokrzywy takie piekne....jutro poscinam czubeczki.
Kiedys pisalas o tym ,ze "zaklinasz" pokrzywy i cie nie parza. To samo robi moja przyjaciolka z Polski tez zielarka. Ona mowi ,ze rozmawia z pokrzywa i prosi ja o troche lisci.Nigdy nie niszczy krzaku ,z ktorego rwie liscie.Nigdy nie byla poparzona,choc rwie pokrzywe golymi rekoma. Ja tak mialam w dziecinstwie. Po tym jak wpadlam w pokrzywy,zaprzyjaznilam sie z ta roslina. Pokazywalam dzieciom ,ze mnie nie parzy,nawet zjadalam na ich oczach surowe liscie. Nie wiem czy zaklinalam pokrzywe czy same dzieci 


"Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę".
- A.D. Williams

Offline

 

#8 2019-05-19 09:16:03

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Pokrzywa

Kwiaty szałwii nie były jeszcze rozkwitnięte,ale pyłki nie wysypały się i o to mi chodziło.Zostawiłam oczywiście dużo dla owadów-mi trzy garście starczą....trochę na herbatę,a reszta na maceraty.

Dziś muszę ostatnie pomidory posadzić,zostały chyba 4 krzaki-jak wykopię dołek,to też wsadzam tam pokrzywę i rosną wtedy na naturalnym nawozie.No i parę skorupek od jajek...


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#9 2019-05-19 10:08:49

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Pokrzywa

Ja do pomimodorów daję odleżały obornik. Zbieram zawsze kilka placków zeszłorocznego z łąk, po których biegam do reklamówki.


Offline

 

#10 2019-07-16 13:05:55

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Pokrzywa

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67508766_2257900941139459_642427657513861120_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQlejrDdQAUK57z-oJ11VBHNBbIulYgjHijD0MhLGF4h4WNRPsm6GQNWObYpwyroHKE&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=94a0ff965184861c8b7eb9f317b9bb8c&oe=5DA4B554


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#11 2019-07-19 18:43:20

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Pokrzywa

Zbieracie nasiona pokrzywy ? Ja suszę je i dodaję do soli ziołowej. Zrobiłam również nalewkę do wcierania we włosy oraz macerat olejowy, z zamiarem zastosowania go w kremach do twarzy i ciała.

Owoce pokrzywy to źródło witaminy E, F, prowitaminy A. Mają działanie przeciwzapalne, odżywcze. Poprawiają stan nawilżenia i elastyczność skóry. Poza tym mają właściwości przeciwzapalne, pobudzające regenerację tkanek, hamujące reakcje autoimmunologiczne. Więcej o jej wspaniałych właściwościach i zastosowaniu przeczytacie tutaj :

http://rozanski.li/…/fructus-urti … po…/


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#12 2019-08-26 14:45:59

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Pokrzywa



Mówię cały czas,że to cudowne ziele...


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#13 2020-05-23 10:19:01

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Pokrzywa

OLEJ POKRZYWOWY to kosmetyczny skarb, który łatwo zrobić samemu

☀stosowany zewnętrznie do

🌱 kąpieli olejowych włosów w przypadku suchości, łupieżu, rozdwajania i łamliwości, wypadania, braku połysku, zniszczenia zabiegami fryzjerskimi
🌱w celach profilaktycznych, aby wzmocnić i odżywić włosy

🌱do maseczek olejowych na skórę - maseczka daje znakomite efekty w przypadku skóry suchej, zniszczonej, pomarszczonej, pokrytej wągrami i ogniskami zapalnymi, pryszczami i rozpadlinami, w przypadku skóry bladej i z plamami

🌱do maseczek stosowanych profilaktycznie jako kurację odmładzającą oraz przeciwtrądzikową

🌱do okładów na chore, spękane i spierzchnięte wargi oraz na rany, ropnie, nadżerki, owrzodzenia, oparzenia, otarcia naskórka i in.;

🌱 do natłuszczania warg i skóry zamiast używania kremów; do oczyszczania skóry jako olejowe mleczko kosmetyczne, oraz do wcierania i kąpieli dłoni i stóp zrogowaciałych i spękanych.

☀Jak robię olej pokrzywowy ?
1) pokrojoną lub zmieloną pokrzywę zalewam zimnym olejem ( słonecznikowym, z pestek winogron lub innym), zakręcam słoik, potrząsam nim od czasu do czasu, po dwóch tygodniach maceracji można odcedzić i stosować
2) pokrojoną lub zmieloną pokrzywę skrapiam wódką lub spirytusem , zostawiam na godzinę w zakręconym słoiku, po czym zalewam zimnym lub podgrzanym do 60 st.C (nie wyższej) olejem, maceruję co najmniej 2 tygodnie

☀ Olej pokrzywowy można mieszać też z innymi olejami ziołowymi i podobnie stosować, np. z olejem nagietkowym, arnikowym, żywokostowym.


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.warshinobi.pun.pl www.poradydogier.pun.pl www.kzk.pun.pl www.ekonomik.pun.pl www.codinformation.pun.pl