wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2016-02-23 13:07:28

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Wałęsa

Offline

 

#2 2016-02-23 13:15:47

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Wałęsa

Gdyby istniała dziś podziemna AK,to te gnidy z okrągłego stołu,rozstrzelano by.
Po przeprowadzonej dekomunizacji,nie wolno było by tym parszywcom sprawować jakichkolwiek funkcji publicznych...a tak:mamy,co widzimy.

Offline

 

#3 2016-02-23 18:50:33

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

jestem za a nawet przeciw!



to slynne powiedzonko jakos pasuje mi do niego jak ulal!

pamietam jego przemowienia,ktore musial potem jakis przedstawiciel prostowac,bo tak namotal ze nikt nie byl w stanie pojac o cu mu chodzi...
wstyd mi bylo za niego,i nawet sie zastanawialam kto go tam posadzil...przeciez bylo wielu innych ktorzy duzo lepiej sprawowaliby te funkcje...

odpowiedz jakos sama sie znalazla po tylu latach...hmmm

Ostatnio edytowany przez Gabiffm (2016-02-23 18:51:01)


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#4 2016-03-10 19:22:59

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Wałęsa

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12804781_1714382032110587_2964172592929497509_n.jpg?oh=23ba354f30591b0ba2257c914fde2ddc&oe=578DEF4E

Offline

 

#5 2016-03-10 21:03:43

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

co prawda to nie grzech!


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#6 2017-01-09 09:54:43

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Wałęsa

Były Prezydent stracił syna....kondolencje panie Prezydencie.

Ale:

"Pod koniec rozmowy Lech Wałęsa stwierdził, że Lech Kaczyński nie zasłużył się Polsce niczym szczególnym, a jego największym osiągnięciem, było to, że zginął"

reszte niech dopowie sobie sam.


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#7 2017-01-09 17:53:42

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

przykre ze stracil syna...zawsze jest to przykre przezycie kiedy tracimy nam kogos bliskiego..

http://www.tvp.info/28534932/nie-zyje-syn-lecha-walesy




na temat prezydentury Walesy i jego obiecaek-cacanek  dla tluszczy nie bede sie w tym miejscu wypowiadala,moge jedynie dodac ze jestem za-a nawet przeciw....takim prezydentom

Ostatnio edytowany przez Gabiffm (2017-01-09 19:26:21)


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#8 2017-02-06 16:58:06

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Wałęsa


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#9 2017-02-06 21:01:28

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

– Powinien przeprosić i ja też przepraszam, bo graliśmy w jednej drużynie. A tam, gdzie się gra w piłkę, tam się fauluje. Bo ważne, żeby wygrać i myśmy wygrali – mówił o Lechu Wałęsie w programie „Bez retuszu”, w TVP Info senator PO Jan Rulewski, działacz opozycji antykomunistycznej.W ubiegłym tygodniu Instytut Pamięci Narodowej stwierdził, że nie ma wątpliwości co do współpracy byłego prezydenta Lecha Wałęsy z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. – Z opinii biegłych wynika, że zobowiązanie do współpracy z SB i pokwitowania odbioru pieniędzy podpisał Lech Wałęsa - poinformował szef pionu śledczego IPN Andrzej Pozorski.

http://www.tvp.info/28950572/rulewski-o … rzepraszam


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#10 2017-02-07 12:24:53

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Wałęsa


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#11 2017-02-07 15:02:51

 Amelka22

aktywny

Skąd: zachodniopomorskie
Zarejestrowany: 2014-03-27
Punktów :   20 

Re: Wałęsa

Tak prywatnie  co myślę o Lechu Wałęsie .
Co by się nie ukazało pod jego adresem , z masowej nagonki rządzących !
osobiście  dla mnie jest IKONĄ SOLIDARNOŚCI ! 

Offline

 

#12 2017-02-15 18:25:01

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

moze i byl...ale teraz to zostala ino drwina z tej hmmm...ikony



Prezydent Lech Wałęsa 29 maja 1992 roku, na kilka dni przed odwołaniem rządu Jana Olszewskiego, prosił ówczesnego szefa MSW Antoniego Macierewicza „o swoją teczkę”. Wynika to z nagrania wideo z Archiwum IPN, które opublikował historyk Sławomir Cenckiewicz.

http://www.tvp.info/29085929/lech-wales … czke-swoja

wtedy juz bylo mi wstyd,ze ktos kto nie potrafi dwoch zdan sklecic jest prezydentem ...wiecznie zmienial zdanie i nikt wlasciwie nie rozumial co on chcial powiedziec...



obiecywal nam gruszki na wierzbie a ja durna w te gruszki uwierzylam...
chyba nigdy nie bylo w PL rzadu ktory by zrobil cos dla swojego narodu...byc moze dlatego,ze byli to podstawiani przez wielkiego brata kolejni  z listy?jak do tej pory bodaj wszyscy kradli dla swoich ile wlizie i napychali sobie kieszenie podatkami od biedakow...ja bym ich wszystkich wyslala na Zulawy albo do innych,podobnie przyjemnych zajec..
Kiszczak mial haka chyba na wszystkich...?
jak to milo ze pozostaly jakies teczuszki w spadku ....




Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#13 2017-05-05 20:09:17

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

https://www.facebook.com/lechwalesa/pos … 4836507324


Wałęsa był donosicielem – stanowisko IPN

W styczniu br. IPN podał, że z opinii biegłych Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie dotyczącej teczki personalnej i teczki pracy TW „Bolek” i zawartych w nich dokumentów z lat 1970-1976, wynika, że zobowiązanie do współpracy z SB, pokwitowania odbioru pieniędzy oraz przeważającą część doniesień podpisał własnoręcznie Wałęsa.

– W naszej ocenie opinia jest kompleksowa, jest jasna, spójna. Wnioski, które są zawarte w tej opinii, są jednoznaczne i one nie pozostawiają żadnych wątpliwości – informował dyrektor pionu śledczego IPN, zastępca Prokuratora Generalnego Andrzej Pozorski.

Wałęsa neguje autentyczność dokumentów znalezionych przez IPN u wdowy po Kiszczaku. Opinia ws. teczek TW "Bolek" to dopiero początek sprawdzania autentyczności tych dokumentów – oceniał w styczniu pełnomocnik Wałęsy mec. Jan Widacki. Zapowiedział wówczas zlecenie własnej opinii innym biegłym.
Wałęsa neguje autentyczność dokumentów znalezionych przez IPN u wdowy po Kiszczaku. Opinia ws. teczek TW "Bolek" to dopiero początek sprawdzania autentyczności tych dokumentów – oceniał w styczniu pełnomocnik Wałęsy mec. Jan Widacki. Zapowiedział wówczas zlecenie własnej opinii innym biegłym.
Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze
Obserwuj
Sławomir Cenckiewicz @Cenckiewicz
Prawda o "newsie" Wałęsy i jego kontr-ekspertyzie
11:52 - 5 May 2017
http://www.tvp.info/30245369/cenckiewic … ologicznej


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#14 2017-05-05 20:13:41

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

Istnieje dokument, który potwierdza, że Wałęsa przejął najpewniej jakieś materiały, które znaleziono w mieszkaniu Adama Hodysza po słynnym wybuchu gazu w boku w Gdańsku w kwietniu 1995 r. Zanim blok decyzją straży pożarnej został po wybuchu wyburzony, do mieszkania weszła ekipa realizacyjna UOP i przejęła jakieś materiały. To pokazuje stopień penetracji archiwalnej Wałęsy i jego ludzi w całym kraju, głównie w Warszawie i Gdańsku, której celem było skompletowanie różnych materiałów, które mogły w jakikolwiek sposób kompromitować Wałęsę – podsumował Cenckiewicz.

http://www.tvp.info/30249739/cenckiewic … jest-tajny


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#15 2017-05-05 20:17:44

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

Polska potrzebuje nowej konstytucji, ale nie pisanej przez PiS - powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” b. prezydent Lech Wałęsa. Odniósł się również do opublikowanego przez siebie w internecie dokumentu UOP z lat 90. - zapewnił, że posiada go legalnie.

http://www.tvp.info/30242981/polska-pot … -przez-pis

jeden z cytatow pod artykulem

Wszystko ma "swoje dodatnie i ujemne plusy" a w ogóle to "jestem za a nawet przeciw" chociaż "nie chcem ale muszem. Nawet "dobrze się stało, że źle się stało" bo "dokonałem zwrotu o 360 stopni" i uważam że "atakowanie mnie, myślenie źle o mnie jest zbrodnią!" ponieważ ja "ani be, ani me, ani kukuryku". Oświadczam też, że "gdybym był agentem, to bym się przyznał, ale nie mogę, bo tak nie było" ponieważ "furman nie może być koniem i odwrotnie" .

w tym kontekscie -artykulow zamieszczonych powyzej-slawne powiedzenia Walesy zacytowane powyzej-nabieraja glebokiego sensu...

Ostatnio edytowany przez Gabiffm (2017-05-05 20:18:42)


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#16 2017-05-19 20:53:01

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

Niszczony donosami

Henryk Jagielski to były działacz opozycji antykomunistycznej w PRL i współorganizator strajku w Stoczni Gdańskiej. W latach 70. pracował ramię w ramię z Lechem Wałęsą. Według dokumentów ujawnionych przez IPN, Wałęsa donosił na Jagielskiego.

– Robił wszystko, żeby dowiedzieć się, co nasz wydział planuje zrobić na 1 maja. Mieliśmy iść wtedy z grupą z czerwonymi flagami i rzucić nimi pod trybuną. Pamiętam, że osobiście z nim o tym rozmawiałem. I co się później okazało? Nasz plan się nie powiódł, bo służby były na niego przygotowane – powiedział Jagielski w rozmowie z „Super Expressem”.

Jest oburzony oskarżeniami byłego prezydenta, według którego to Jagielski był agentem SB. – Nie wiedziałem, że byłem w ogóle zarejestrowany. Na nikogo nie doniosłem i nie brałem pieniędzy – powiedział Jagielski. – To przez donosy Wałęsy zarabiałem dwa razy mniej i zostałem przeniesiony na inny wydział – stwierdził.

W 2008 roku Henryk Jagielski został Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

http://www.tvp.info/30841166/henryk-jag … osobistych


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#17 2017-06-08 00:57:33

marg63

Gość

Re: Wałęsa

a tutaj co sie dzialo w fundacji Walesy. Ciekawe jak ta fundacja sie teraz wyplaci?

https://finanse.wp.pl/wiadomo-na-co-pos … 052073601a

 

#18 2017-06-08 11:02:48

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Wałęsa

Jeszcze nie czytałam-zabezpieczam tylko:

http://niezalezna.pl/100173-cenckiewicz … A.facebook


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#19 2017-06-24 14:53:50

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Wałęsa


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#20 2017-09-04 19:07:35

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Wałęsa

List do TW Bolek

Twoja desperacja wyraźnie odbiera Ci poczucie rzeczywistości, z którym i tak nigdy nie było za dobrze. I byłby to Twój osobisty problem gdyby nie fakt, że dotknięty tym nieszczęściem pozwalasz sobie na ohydne napaści na naszych WZZowskich kolegów, od których miałeś szansę nauczyć się jak być człowiekiem uczciwym i godnym szacunku. Wybrałeś jednak drogę draństwa, łajdactwa i zdrady, bo tak nakazywała Ci miękkość Twojego moralnego kręgosłupa. I to również byłby tylko Twój problem (w niektórych wypadkach również organów ścigania) gdyby nie od lat powtarzające się deptanie pamięci naszej przyjaciółki i wzoru Anny Walentynowicz.

Podobnie jak moi WZZowscy przyjaciele tak i ja nie zamierzam pozwalać Ci bezkarnie obrażać jej osoby podłymi insynuacjami czy często wręcz bezczelnymi oszczerstwami.

Nie mam zwyczaju, a tym bardziej przyjemności rozmawiać z łajdakami. Nie mam tym bardziej zwyczaju ani zamiaru odpowiadać za innych na pytania tychże łajdaków. Obaj wiemy jednak, że Twoje kierowane do dr Cenckiewicza pytania są w rzeczywistości podłymi insykuacjami, a ponieważ postawiłeś je publicznie, to jako bezpośredni świadek tamtej historii przypomnę Ci kilka faktów.

Pytasz więc historyka – „Mógłby Pan opisać jak doszło do wyrzucenia ze związku Solidarność P.Walentynowicz i kto za tym stoi?”

Odpowiedź jest tylko jedna i od zawsze ta sama – Ty za tym stoisz i zawsze stałeś!

A zaczęło się jak wiesz już w czasie Sierpniowego Strajku kiedy stanęła ona na Twojej drodze do niekontrolowanego używania zbieranych w tamtym czasie pieniędzy. Potem już w pierwszych dniach powstającej Solidarności jej uczciwość kolidowała z Twoim matactwem, zdradami i manipulacjami. Kiedy w krótkim czasie okazało się, że w odróżnieniu od Ciebie jej popularności towarzyszył autentyczny szacunek, Twoja nienawiść do niej stała się obsesją. Pamiętam doskonale wszystkie oszczerstwa i łajdactwa Twojego autorstwa, których od Ciebie doświadczyła?

Oczerniałeś ją i obrażałeś w sposób szczególnie łajdacki, bo będąc nieprawdopodobnym tchórzem jakim Cię poznałem jeszcze w Wolnych Związkach, czyniłeś to, udając często publicznie jej przyjaciela. Zamieniłeś większą część Komisji Zakładowej Solidarności Stoczni Gdańskiej w bojówkę, którą wysługiwałeś się w swej brudnej robocie przeciwko Annie jak i innym działaczom WZZW.

Zapomniałeś już jak Twoi ludzie potraktowali Annę w czasie uroczystości odsłonięcia pomnika ku czci poległych stoczniowców. Tak, tych samych na których donosiłeś już w grudniu ’70. Tych samych, których pamięć zgodziłeś się “załatwić” jakąś nic nie wartą tabliczką, którą “wytargowałeś” u dyrektora stoczni przed tym jak położyłeś strajk.

Kiedy Anna walczyła zaciekle aby nie pozwolić, by pomnik oddawał również cześć komunistycznym milicjantom Ty opluwałeś ją, nazywając prowokatorem. Postarałeś się aby podczas odsłonięcia pomnika, o który walczyła, ona symbol stoczni stała daleko w tłumie, a kiedy podczas mszy chciała przyjąć komunię, to Twoi stoczniowi bojówkarze nie przepuścili jej, tworząc przed nią szczelny szpaler. Przypominasz sobie?

Zapomniałeś już jak ci sami bojówkarze prosili oficera bezpieki aby nie wydawano Annie paszportu by nie mogła jeździć na zagraniczne spotkania gdyż zabiera Ci “sławę”. Myślę, że jak grzecznie poprosisz dr Cenckiewicza to być może nakieruje Cie na właściwe zapiski w dokumentach bezpieki. I nawet nie będziesz musiał wyrywać ich z teczki, bo są ogólnie dostępne. Oczywiście zawsze możesz udać się bezpośrednio do źródła czyli kolegów funkcjonariuszy.

Zapomniałeś już jak skandalicznie zachowałeś się w czasie audiencji u Papieża rzucając się na Annę, która poprosiła Ojca Świętego o wpis w albumie dla ciężko chorej znajomej? Sam Papież musiał przywołać Cię do porządku.



Bardzo szybko też zapomniałeś jak Twoi stoczniowi “pretorianie” przygotowali haniebny sąd nad Anną zaledwie kilka miesięcy po Wielkim Strajku w jej obronie. Parszywość tamtego zdarzenia trudna jest do opisania. Twoja wówczas “prawa ręka”, zakłamany do szpiku kości Borowczak przewodniczył przygotowanemu przez Ciebie spektaklowi, po którym uznano Annę “Solidarność” niegodną tejże Solidarności. Ty sam z całym wyrachowaniem odgrywałeś rolę niewiniątka, stwierdzając, że tak naprawdę to nic do niej nie masz, ale dla dobra związku będzie lepiej jak ją wyrzucą.

I jakby tego łajdactwa było mało to przez wszystkie późniejsze lata, nawet po jej tragicznej śmierci publicznie oskarżałeś ją o współpracę z bezpieką. Ty! płatny kapuś bezpieki, sprzedający ludzkie losy za pieniądze komunistycznej służby opresji. Ty! którego z sierpniowego strajku wynieśli na swych ramionach agenci tejże bezpieki. Ty! Którego agenci bezpieki nosili później na ramionach po ulicach miast.

Zapomniałeś?

A jak już o tym mowa to przypomnę Ci jak traktowałeś innych swoich WZZowskich “kolegów”. Zapomniałeś juz jak przysłałeś autobus pełen Twoich stoczniowych bojówkarzy, by z pomocą gumowych pał i metalowych prętów napadli na drukarnię gdańskiej Solidarności, dwa piętra niżej niż Twoje biuro, tylko po to by wywalić działaczy Wolnych Związków. A kiedy odwalili swoją brudną robotę rozpętałeś kampanię oszczerstw wobec ofiar swego łajdactwa, tak samo jak to robiłeś wobec Anny. Zapomniałeś, że kiedy po latach zadałem Ci kilka niewygodnych pytań napisałeś, że zrobiłeś to bo w drukarni byli sami agenci i Ty dzielnie oczyściłeś związek z ich wpływów. Ty! który za pieniądze uzyskane ze sprzedaży ludzkich losów kupowałeś swojej szczęśliwej rodzince nową pralke czy telewizor, nie zastanawiając się choćby przez moment co spotka ofiary Twoich donosów.

Zapomniałeś podobne kapturowe sądy nad Joanna Gwiazdą i wszystkimi innymi, którzy stali na drodze Twej haniebnej aktywności.

A swoje bandyckie wyczyny zacząłeś od napaści na wspaniałą i odważną Marylę Płońską. Zapomniałeś już jak w pierwszych dniach istnienia MKZu gdańskiego próbowała w korytarzu rozdawać “Robotnika Wybrzeża”, a Ty w asyscie swojej bojówki, w której byli też agenci bezpieki, złapałeś ja za włosy i ciągnąc przez korytarz wrzeszczałeś, że takich rzeczy już tam nie będzie. Moze chcesz aby świadkowie tamtego zdarzenia odświeżyli Ci pamięć? Zapomniałeś jak natychmiast przystąpiłeś do publicznych oszczerstw, które praktycznie złamały jej życie.

Ja pamiętam.

Pamiętam też wiele innych Twoich wyczynów więc zrobię Ci tą grzeczność i przypomnę Ci kilka faktów związanych z innym Twoim pytaniem do dr Cenckiewicza.

Pytałeś – „..ile razy konkretnie załamał się Strajk Sierpniowy i kto za tym stał?”

I znów – Ty za tym stałeś!

A przypomnę Ci, że wiem, gdyż jestem jedną z kilku osób, które planowały, przygotowywały i rozpoczynały strajk jeszcze przed wejsciem stoczniowców na teren stoczni. To czego Ty nie zrobiłeś i z czym nie miałeś nic wspólnego. Borusewicz wyznaczył Ci jedną prostą rolę. Miałeś pojechać do Tczewa z Kazikiem Żabczyńskim i Sylwkiem Niezgodą i rozdać w kolejce ulotki. Nie tylko, że tego nie zrobiłeś, ale nie zawiadomiłeś nawet swoich kolegów o tych planach.

Natomiast pojawiłeś się nagle w stoczni, kiedy strajk trwał już kilka godzin i miał wybrany komitet strajkowy. Znalazłeś się nagle w środku wewnątrz-zakładowego protestu w zakładzie, z którym nie miałeś nic wspólnego. Gdyby Borusewicz nie stworzył po latach swego perfidnego kłamstwa o Twoim planowanym udziale, to miałbyś dzisiaj jeszcze większy problem z wytłumaczeniem dlaczego się tam pojawiłeś.

A kiedy już to zrobiłeś, to z pomocą Borowczaka przejąłeś przywództwo komitetu strajkowego po to tylko, by na wniosek dyrektora stoczni cały ten wybrany komitet wymienić na ludzi dyrekcji. Przypomnę Ci też, że kiedy w sobotę pojawił się w stoczni Borusewicz, to wprowadziłeś go do sali rozmów z dyrektorem. Jednak kiedy w tym samym czasie pojawił się tam Andrzej Gwiazda lider Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, na których reprezentowanie się powoływałeś, to nakazałeś pilnującym stoczniowcom nie wpuszczenie go pod żadnym pozorem.

Kiedy już pogadałeś sobie z dyrektorem i obok przywrócenia Anny Walentynowicz do pracy załatwiłeś sobie samemu zatrudnienie w stoczni, ogłosiłeś zakończenie strajku i zadowolony z siebie uciekłeś do gabinetu dyrektora. I wiedz, że żadna propaganda Wajdy czy innego życzliwego “kronikarza” nie zmieni faktu, że nie było Cię kilka godzin. W tym czasie został zorganizowany nowy strajk, z którego powstaniem również nie miałeś nic wspólnego.

Mało kto jednak wie, że i ten strajk próbowałeś położyć przed czasem. Zapomniałeś już jak 28go sierpnia próbowałeś wyrwać się z narady Komitetu Strajkowego, gdyż miałeś umówiony czas antenowy w komunistycznym dzienniku telewizyjnym. Tam zamierzałeś wbrew wszystkim i za plecami Komitetu Strajkowego ogłosić zakończenie strajku.

Na Twoje nieszczęście o Twoich planach dowiedzieli się działacze WZZW i celowo przeciągając obrady zatrzymali Cię w stoczni.

Jak już wspomniałem – ja pamiętam. I pamiętają inni, których od lat obrażasz i oczerniasz.

Teraz my opowiemy Twoją historię i przypomnimy Ci to wszystko o czym tak mocno próbujesz zapomnieć.

Lech Zborowski


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#21 2017-09-09 23:50:56

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

https://www.youtube.com/watch?v=EGJVfEIx6Uc

budowa cukrowni czy cus takiego...
wrzucam poki nie skasowali...

wlasnie obejrzalam i porownalam z tym,co mi zostalo ze wspomien sprzed 27 lat...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#22 2017-09-10 09:48:49

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

dorzucam jeszcze to

https://www.youtube.com/watch?v=Lxbeppfmseo

i to...

https://www.youtube.com/watch?v=pqmiV2gOLkA

przy okazji wylazi wszystko,lub prawie w temacie Magdalenki i nie tylko...
WSI rzadzi nadal,lub probuje rzadzic,mieszajac ile sie da w szykach obecnego rzadu,dlatego wyglada tak,jak wyglada w PL i bratniej Unii...
dlatego tez Walesa czul sie przez te wszystkie lata bardzo pewnie i w glowie mu nie postalo ze to kiedys ujrzy swiatlo dzienne...ano...ujrzalo!


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#23 2017-09-10 10:30:33

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Wałęsa

przy okazji wrzucam i to

https://www.youtube.com/watch?v=kCT6oqC … KkylctceJo

kto ma ochote niech obejrzy...to juz dawno powinno bylo ujrzec swiatlo dzienne...

a teraz do mojego "wielbiciela"
wiem ze to przeczytasz- przestan mi zagluszac i wylaczac fonie,wszystkich i tak nie uciszysz!
ile ci za to placa?przynajmniej wystarczajaco?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#24 2019-01-08 20:09:22

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Wałęsa


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.architektura08.pun.pl www.2012manager.pun.pl www.callofduty2.pun.pl www.czpim.pun.pl www.awayfromlive.pun.pl