wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


#1 2015-01-27 13:40:13

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

70 lat po Oświęcimiu

W pierwszych latach mojego pobytu w Niemczech,nikt oficjalnie "nie wychylał się" z rozprawami na temat ludobójstwa...oficjalnie nikt o niczym nie wiedział

Teraz,jakby szaleju się napili i wałkują temat na każdym kroku...pojedyńcze ofiary jeszcze żyją;dlaczego 30 lat temu nie "świętowali" wyzwolenia Oświęcimia?...malutka wzmianka w gazecie wystarczyła.

Każdy Niemiec był w Wehrmacht*cie,nikt nie identyfikował się z wojennymi zbrodniami SS...
I moje nieuctwo jest temu winne...wtedy nie wiedziałam,że na froncie SS, było Wehrmacht*owi podporządkowane...a może i lepiej,że nie wiedziałam,bo kto wie,co by mi do głowy "szczeliło"?

I tak staram się mentalnie ten temat omijać...ale media nie dadzą...ile Oświęcimia,jest w nas?
Mama moja,przeżywszy wojnę,nigdy nie wyrzucała jedzenia,cerowała skarpety,robiła zapasy,oszczędzała pieniądze,by mieć na "czarną godzinę"...
Ja sama chyba też mam ten syndrom;wprawdzie skarpet nie ceruję,ale jedzenia nigdy nie wyrzucam i zaplecze finansowe,są dla mnie bardzo ważne.

Jak Wy pamiętacie swoich Rodziców/Dziadków?

Offline

 

#3 2015-01-28 12:48:50

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: 70 lat po Oświęcimiu

W jednym z powyższych artykułów, jest link do filmu "Bajka o Jasiu i Małgosi":

http://vimeo.com/35937835

Offline

 

#4 2017-01-02 13:02:00

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: 70 lat po Oświęcimiu


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dejavu.pun.pl www.architektura08.pun.pl www.2012manager.pun.pl www.callofduty2.pun.pl www.awayfromlive.pun.pl