wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


#1 2015-03-30 13:55:06

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

O "przyjaciolach" Moskalach

W 1951 r. oddaliśmy ZSRR kilkadziesiąt tys. hektarów. I straciliśmy na tym miliardy dolarów..


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … #BoxVidImg


Don´t look back in anger

Offline

 

#2 2015-03-30 14:15:34

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Najlepszą odpowiedzią,jest komentarz pod artykułem:



kura_wuja
wczoraj



"W 1951 roku mielismy tyle do gadania, ile Żydzi w czasie okupacji."

Offline

 

#3 2015-03-30 14:19:05

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

No tyz prawda, ale do dzis w Polsce jest pelno wdziecznych Polakow za "wyzwolenie" i "kagan(iec) oswiaty" sowieckiej


Don´t look back in anger

Offline

 

#4 2015-03-30 14:22:01

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

No i za kolonie zakładowe latem

Offline

 

#5 2015-03-30 14:32:28

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

i jak sie mialo szczescie, ruskie konfiety w ramach spotkan kolka przyjazni polsko-radzieckiej


Don´t look back in anger

Offline

 

#6 2015-03-30 15:47:21

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

A wiesz,moja koleżanka bardzo ładnie recytowała wiersze i na jakimś konkursie na temat Zwionsku Radzieckiego,zajęła 1 miejsce.Nagrodą był wyjazd do Leningradu...pamiętam,jak dostałam widokówkę z dopisem:młodzież radziecka jest wspaniała
Tam wszystko było co najmniej wspaniałe,a raczej doskonałe

Offline

 

#7 2015-03-30 17:55:29

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

cus sugerujesz Pogodniak?
Pucka i tak nam nie odda!
takie zlote interesy Rosjanie robia i do dzisiaj,chocby umowa spisana z Donkiem przez Pucke w smolenskim lasku dotyczaca ...gazu,straty dla Polski zawsze byly wliczone w przyjazn wielkiego brata...

zal,ze nie ma w PL madrych ludzi do rzadzenia,ci co mogliby cos zrobic,dawno juz gryza ziemie...




Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#8 2015-03-30 18:09:33

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Tragedia Polski zaczęła się,jak Wojtyłę ogłosili Papieżem,a potem Wałęsę Prezydentem.Zaczęło się wtedy kontynuowanie mitu o narodzie wybranym i wyjątkowym.Polska została gubernią watykańską,zamiast młodych ludzi uczyć przydatnych rzeczy,uczą religii...czyli uczą kłamać.

Religijność,to kwestia indywidualna,a nie do nauczenia w szkole.

Offline

 

#9 2015-03-30 18:32:54

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Ta tragedia zaczela sie juz za Mickiewicza, ktory wymyslil durne haslo "Polska Chrystusem Narodow", i od 250 lat Polacy wierza, ze tym narodem wybranym sa


Don´t look back in anger

Offline

 

#10 2015-03-30 18:37:30

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

a niech Mickiewicza ges kopnie!
Litwo...ojczyzno moja juz wtedy pisal..

i gdzie teraz jest Litwa?
powiedz litwinowi ze tam byla Polska to cie zje!
Litwa byla zawsze Litewska...wedlug nich,tam sa w obiegu 3 jezyki-polski,litewski i rosyjski..


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#11 2015-03-30 18:44:13

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Była przecież Rzeczpospolita Obojga Narodów,czyli Polska i Litwa...Jagiełło był Litwinem

Offline

 

#12 2015-03-30 19:24:08

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

ano byl...ale Litwini jakos nie bardzo sie do polskich korzeni poczuwaja,chociaz  u nich na bazarze co drugi po naszemu gada...troche smiesznie bo z rosyjskim akcentem...ale po naszemu...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#13 2015-03-30 19:30:33

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

A mi wcale na tym nie zależy...niech se będą Litwinami...
Gdyby nie byli w Unii,to każdy z nich by polskiego pradziadka szukał,by dostać polskie obywatelstwo.Tak,jak robią to te mierne Slunzaki....zdrajcy.Bo zdrajcą jest ten,kto dla własnych korzyści wypiera się swojej narodowości.
Nawet języka nie znają i JC wysyła tych matołów na kursy....siara,panie dzieju

Offline

 

#14 2015-03-30 21:02:18

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Oj,chyba sie za mocno rozbujalo...
Idea mesjanizmu narodowego nigdy nie pociagnela za soba milionow Polakow wiec snucie ze "wierza ze sa narodem wybranym" to naduzycie..Nawet w czasach najwyzszego rozkwitu pomysl,jakoby Polska byla Mesjszem narodow goscil tylko na salonach filozofow i mistykow.
Dzis zas funkcjonuje glownie w glowach gorliwych swego czasu uczniow pamietajacych z lekcji literatury o "romansie" wieszcza z Towianskim i to bezsilnoscia podszyte snucie o Mesjaszu..
Inna rzecz,ze....cos w tym jest...    
Mickiewcz snul o mesjanizmie w mrocznych czasach zaborow,porownujac Polske do Chrystusa rozpietego na Krzyzu a taka np.Francje do Pilata.
A czy wydarzenia z 1 09.1939 lub 17.09.1939 nie moga nasunac podobnego porownania??
Czyz znow nie "wisielismy na krzyzu" przy milczacej aprobacie reszty swiata??
A czy upokarzajace ustalenia mocarstw w Jalcie nie czynia z nas znow Ofiary,ktorej krew ma zapewnic spokoj innym??
Czy nie sprzedano nas "za garsc srebrnkow"??

Sprzedano.

To sa oczywiscie luzne dywagacje bez wdawania sie w rozpatrywanie genezy wyzej wspomnianych katastrof naszej Ojczyzny.
Jest w tym mysleniu tez pewne niebezpieczenstwo,pulapka bycia wieczna ofiara innych uzasadnia bezsilnosc i niechec do pracy,do aktywnych dazen majacych na celu zmiany.

Offline

 

#15 2015-03-30 21:09:26

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Sami się sprzedaliśmy...dlaczego były zabory?Dlaczego tak identyfikujemy się z Watykanem,chociaż wtedy Papież pobłogosławił Targowicy?Dlaczego Kościół wzywał do posłuszeństwa wobec zaborców?...a głupi Polak ostatni grosz tym pasibrzuchom zaniesie...eeeeeeeeeeech

Offline

 

#16 2015-03-30 21:26:32

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

"To sa oczywiscie luzne dywagacje bez wdawania sie w rozpatrywanie genezy wyzej wspomnianych katastrof naszej Ojczyzny."

To pierwsze primo.

A drugie primo jest takie ze ja nie wiem coz to ma wspolnego ??Wbrew pozorom kosciol ma niewiele wspolnego z idea mesjanizmu narodowego jako taka.
Owszem jest to oczywiste religine odniesienie ale wiecej ma chyba wspolnego z psychologia..
Ten mesjanizm to bolesna proba wytlumaczenia katastrofy,proba nadania katastrofie jakiegos sensu i znaczenia..
To troche tak jak z matka szalejaca z rozpaczy po smierci dziecka bawiacego sie na srodku ulicy.
Winny jest kierowca ktory potracil dziecko,karetka bo jechala za wolno i lekarze,ktorzy nie zrobili tego co trzeba..
Dlaczego tak jest??
Bo bol spowodowany swiadomoscia wlasnej winy jest nie do zniesienia!


Argument ze kosciol nawolywal do posluszenstwa zaborcom piekny jest albowiem ja jestem zwolennikiem pozytywistycznej pracy u podstaw i bogacenia sie rodakow jako drogi do odzyskania niepodleglosci a nie wytracania kolejnych pokolen w debilnych powstaniach.

Offline

 

#17 2015-03-30 21:28:48

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Polski problem polega na wychowywaniu młodzieży w duchu romantyzmu i nie jest to cecha związana tylko z kościołem.
Tę idee gloryfikowali także socjalisci spod znaku PZPR.
Pamiętacie lektury z tamtych czasów?
Nawet Giaura Bayrona trzeba było przeczytać ponad 2 lata na języku polskim przerabiało się romantyzm z tego 1,5 roku romantyzm polski. W czasie gdy osobowość ludzka jest najbardziej chłonna, kiedy ona się kształtuje, to wpycha się młodym ludziom romatyczny chłam w głowę. Zamiast rzeczowości, pozytywizmu i realności.
Ta mieszanka romantyczna plus to co napisała Viola, oraz Nobel dla Lecha, utwierdziły społeczeństwo polskie w przeświadczeniu, że jest czymś wyjątkowym, bo nawet elektryk niskofazowy po zawodówce dochodzi do prezydentury i Nobla. 
I tak brniemy w tym maraźmie. Niemcy nie wiedzą nic o polskim romantyźmie, my musieliśmy poznać Gothego, Heine i Rilke, ale oni wiedzą jak wyprodukować, jak sprzedać.

Offline

 

#18 2015-03-31 17:52:46

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

ja oprocz tychze nakazanych lektor zaczytywalam sie Londonem i Nitsche...poza programem...i nie tylko nimi..
w koncu doszlam do momentu kiedy stwierdzilam bardzo filozoficznie zw juz wiem ze...nic nie wiem..

romantyzm byl mi zawsze bardzo bliski,i do dzisiaj mi tak zostalo,chociaz moze w troszku innym wydaniu niz ten,ktory nam wciskali w glowisie


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#19 2015-03-31 18:16:59

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Ja stwierdzam z dumą,że mam wszystkie dzieła Mickiewicza

Adaś po Kochanowskim był chyba najbardziej płodnym poetą.On sam od tragicznego Konrada Wallenroda,przeistoczył się w szczęśliwie zakończonego Pana Tadeusza...takie fazy rozwoju,jak u każdego człowieka.

Pamiętacie,że tragicznie kochał się w Maryli,po mężu Puttkamer.Niejaki Yesco von Puttkamer pracuje w NASA,ciekawe,czy to jakiś potomek tych Puttkamerów?

Offline

 

#20 2015-03-31 18:57:41

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

London i Nitsche????
Coz za egzotyczna parka!!
Zakladajac ,rzecz jasna ze idzie tu o literowke i chodzi o Friedricha Nietzsche a nie o .....
"Hermann Paul Nitsche (ur 25 listopada 1876 w Colditz, zm. 25 marca 1948 w Dreźnie) – niemiecki psychiatra znany jako ekspert popierający eutanazję w III Rzeszy i jeden z kierujących programem "Aktion T4"."(zjechane z wiki )

Mickiewcz wielkim poeta byl i mowie to smiertelnie powaznie,nie zeby se jajka robic.
Wyznam,ze moim zdaniem  "Dziady cz.II" to wprost przepiekny i bardzo wzruszajacy tekst..
Sami zobaczcie...

http://literat.ug.edu.pl/dziady/003.htm

Spore fragmenty znam na pamiec..ze sie tak wyrwe wrodzonej skromnosci na chwilke...hehehe..

Offline

 

#21 2015-03-31 19:24:49

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Viola, nie chcę się chwalić, ale u mnie po ogrodzie Puttkamerzy biegali,- taki Jesco junior i jego siostra.
Rodzina Puttkammer, to kł historii Niemiec, byli m.in. doradcami cesarzy.

Dzieł Mickiewicza wszytkich nie mam, ale mam wydanie Pana Tadeusza z 1955 roku w języku niemieckim, z ręcznymi poprawkami autora tłumaczenia Waltera Panitza allias Carl von Pentz.
Książkę otrzymałem od wnuczki autora.

Offline

 

#22 2015-03-31 19:26:47

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Dziady to byla najgorsza katorga w szkole, jaka sobie mozna bylo wyobrazic. Goethe i Schiller zreszta nie sa lepsi. Ja osobiscie nie znosze - oproch E.T.A Hoffmanna - zadnych pisarzy z okresu romantyzmu


Don´t look back in anger

Offline

 

#23 2015-03-31 20:01:07

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Pogodniak,zaraz cie zabije!!!    



A tak powaznie to do "Dziadow" trzeba dojrzec..kiedy byly moja lektura tez nie budzily we mnie takiego szalenczego entuzjazmu..to przychodzi z czasem.
Do kazdej literatury trzeba dojrzec bo czytac to kazdy umie juz jak ma ze 6 lat...a tu nie wystarczy umiec czytac.
Prawdziwe dzielo mozna czytac wiele razy i ciagle "odkopywac "jakas nowa warstwe..coraz wiecej ropzumiec i czuc.

no tak czy nie???

Offline

 

#24 2015-03-31 20:02:33

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

O matko..!!! kto mi zrobil ten obrazek??
dreszcz mnie po plecach poszedl oraz o malo nie doszlo do zadlawienia..

Offline

 

#25 2015-03-31 20:06:03

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Woland...ano !niezle towarzstwo z tych dwoch bylo...
chodzi mi oczywiscie o filozofa...

wlasnie po przeczytaniu takiej grubasnej jego ksiazki doszlam do tego wniosku ze juz nic a nic nie wiem...



osobiscie czytalam prawie wszystkie ksiazki po kilka razy,i za kazdym razem mialam inne spojrzenie na te sama ksiazke...wracalam po kilku latach do tej samej,i to juz byla calkiem nowa -jak dla mnie ksiazka...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#26 2015-03-31 20:06:16

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Trzeba zmienić,na:"ciemno wszędzie,głucho wszędzie...zaraz eierkoniaku przybędzie"...to i pogodniakowi się spodoba

Woluś-nie podoba Ci się obrazek?...mogę zmienić

Offline

 

#27 2015-03-31 20:17:02

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Okropnie mi sie obrazek podoba mimo ze w tle jest miedzywojenna Gdynia w budowie...


powaga .obrazek mi sie podoba .
wybaczyc mi nalezy ze ja mam wrodzony genetyczny problem z zachowaniem powagi.


za obrazek czolem bije...            

Offline

 

#28 2015-03-31 21:19:31

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

przed pozytiwizmem dla mnie nie bylo ciekawych ksiazek w literaturze polskiej

Jako 11-latek przeczytalem Faraona, to mi sie podobalo!


Don´t look back in anger

Offline

 

#29 2015-08-22 09:38:31

 Duch

aktywny

Skąd: Hamburg
Zarejestrowany: 2014-03-28
Punktów :   24 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

o tym "gosciu"nie slyszalem(https://pl.wikipedia.org/wiki/Roger_Moorhouse),ale pogrzebalem w kosmoprzestrzeni;
mnie zaciekawil,a tu ostatni artykul
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,tit … &_ticrsn=5


In der Ruhe liegt die Kraft

Offline

 

#30 2015-08-31 23:57:44

 Duch

aktywny

Skąd: Hamburg
Zarejestrowany: 2014-03-28
Punktów :   24 

Re: O "przyjaciolach" Moskalach

Wy tu sobie o lekturach,a wyczytalem wypowiedz ruskiego iksperta...
zablysnac inteligencja;podpierajac sie hitlerowskimi niemcami,SS,Gestapo czy Wermachtem...
czlowiek urzyl by innych argumentow a rusek z mysleniem ma problem wiec oficjalnie chwyta sie tego czego netyketa zabrania.
napluc na takiego,to uszczerbek na zdrowiu.
slina gardlo nawilzy i nie nalezy jej sie pozbywac...
taki Czapajew( )nie majac innych argumentow trzeszczy o agresji NATO,warczy jak parchaty pies i placze,ze jego wujek stalin zgodzil sie na pakt o nieagresji(ribbentrop-molotow),zdziwiony i osmarkany rzecze- Podobną "sztuczkę" wykonało wcześniej dowództwo Wehrmachtu przed napaścią faszystowskich Niemiec na ZSRR w czerwcu 1941 roku - dodał. (cyt.)
bolszewickie wychowanie-cos slyszec i nie miec pojecia o czym sie mowi.

pelny artykul:-

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, … &_ticrsn=3


In der Ruhe liegt die Kraft

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.2012manager.pun.pl www.czpim.pun.pl www.dejavu.pun.pl www.callofduty2.pun.pl www.architektura08.pun.pl