wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#661 2014-09-15 21:46:51

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: czy wielki brat zartuje?

Nato-Unterstützung für Ukraine
Kiew berichtet von Waffenlieferungen

Auch die Bundeswehr nimmt an einem Natomanöver in der Ukraine teil. Derweil bestätigt Kiew Waffenlieferungen des Militärbündnisses an die Regierungstruppen.

to miales na mysli?

hmm...hmmm...powiem jedno-ciesze sie ze to nie Polska jako jedyny kraj wcisnela tam naszych...
z jednej strony chcialoby sie Putinowi pokazac gest Kozakiewicza...a z drugiej strach przed wojna w Europie...
ale tak sie juz od pewnego czasu zastanawiam,czy Putin nie wkroczylby predzej czy pozniej do innych krajow bylego paktu,ktore przeszly do NATO?
to chyba pytanie retoryczne...patrzac na jego dzialania w Gruzji i na Ukrainie...
widac chce zaciekle bronic carska Rosje...i uzurpuje sobie prawa do Caratu!
przeciez to jest chore...jakby na to nie patrzyl...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#662 2014-09-15 21:57:52

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: czy wielki brat zartuje?

Gabiffm napisał:

Minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej oświadczył w niedzielę, że państwa NATO zaczęły dostarczać broń na Ukrainę. Nie podał jednak żadnych szczegółów. Poinformował też, że na terytorium Ukrainy znajduje się 3,5 tys. rosyjskich żołnierzy.

Nato nie moze tam dostarczac broni,ale poszczegolne kraje tak...

Gabi podziwiam mobilność rosyjskiej armii!
W piątek było na Ukrainie 12,5 tyś rosyjskich żółnierzy , w sobotę było ich 1000, wczoraj 5,5 tyś, a dziś 3,5 tyś.

W propagandzie USA już wygrało, bo namieszało w głowach doskonale!
Czy wygra tę wojnę zbrojnie to wątpię!
Przypuszczam, że teraz przegięto i Putin zatrzyma się dopiero w Odessie!
Ale ja niebędę za to winnił za to Rosjan!
Cena, którą zapłacimy za naszą pychę i robienie Amis loda, będzie bardzo wysoka!

Offline

 

#663 2014-09-15 22:00:10

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: czy wielki brat zartuje?

mleko juz sie dawno wylalo...a dzialania Putina to wlsanie placz po tym mleku...
to co?wszyscy maja teraz wystapic z NATO?
brednie i tyle...
nikt nie chce dzisiaj wojny,a z pewnoscia nie ludnosc cywilna...historia uczy ze Polska zawsze byla traktowana jak wasal...w najlepszym przypadku...
dzisiaj sluzy za wycieraczke,czy nam sie to podoba czy nie...sprytnie pomyslane!


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#664 2014-09-15 22:04:00

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: czy wielki brat zartuje?

Gabiffm napisał:

Nato-Unterstützung für Ukraine
Kiew berichtet von Waffenlieferungen


widac chce zaciekle bronic carska Rosje...i uzurpuje sobie prawa do Caratu!
przeciez to jest chore...jakby na to nie patrzyl...

Gabi! ciągle odsyłam Cię do przykładu Kuby i Grenady, ale ty zezwalasz Amis bronić ich żywotnych interesów, ale zabraniasz tego Ruskim!

Nie mogę bić swoich dzieci i jednocześnie wyzywać od morderców sąsiada, który też swe dzieci leje!
To jest polski kalizm!

Offline

 

#665 2014-09-15 22:08:40

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: czy wielki brat zartuje?

ja na nic nikomu nie zezwalam!
ja sobie wypraszam wojny!
ale wedlug mnie nie zmienia to faktu,kto jest tu agresorem...powod zawsze sie znajdzie...
przeciez to smieszny powod wedlug mnie!!
nagle tak ni z gruszki ni z pietruszki sie Putinowi przypomnialo??
ten powod mnie nijak nie przekonywal,ani nie przekonuje...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#666 2014-09-15 22:18:05

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: czy wielki brat zartuje?

Gabiffm napisał:

mleko juz sie dawno wylalo...a dzialania Putina to wlsanie placz po tym mleku...
to co?wszyscy maja teraz wystapic z NATO?
brednie i tyle...
nikt nie chce dzisiaj wojny,a z pewnoscia nie ludnosc cywilna...historia uczy ze Polska zawsze byla traktowana jak wasal...w najlepszym przypadku...
dzisiaj sluzy za wycieraczke,czy nam sie to podoba czy nie...sprytnie pomyslane!

To najwyższy czas byłby, by przyzwyczaić się do tego, że nie jest się już mocarstwem od morza do morza i 100 km od Moskwy.
Praga była kiedyś stolicą cesarstwa, pomimo to Czesi od wieków nie grają roli Mesjasza Narodów i dlatego Czesi nie zaludniają Europy swoją emigracją, a ich eksport na głowę mieszkańca jest trzykrotnie większy niż Polski,
Słowacy mają wynik sześciokrotnie większy niż Polacy!

Kiedy z Polski za lepszym życiem wyjedzie następne 5 milionów młodych ludzi, to ktoś spyta jaki jest sens, by taki stwór państwowy jak Polska egzystował?
Czy też uważasz, że zajęcie Ukrainy pozwoli odbudować Polskę nad Dnieprem?
My już zaczynamy być starym społeczeństwem!
Kiedy Ukraińcy będą nas wyżynać jak na Wołyniu, drzewniej bywało, to nikt z młodej emigracji tam nie wróci by ratować, swych starych rodziców, bo odpadnie jeden z kosztów!

Offline

 

#667 2014-09-15 23:06:25

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: czy wielki brat zartuje?

wcale mnie nie zdziwi jak te 5 kolejnych milionow wyjedzie za chlebem....
juz 4 lata temu zadawalam to pytanie-kim bedzie tam rzadzic ta klika jak wszyscy wyjada?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#668 2014-09-15 23:49:23

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: czy wielki brat zartuje?

ostbahn kurti napisał:

Gabiffm napisał:

mleko juz sie dawno wylalo...a dzialania Putina to wlsanie placz po tym mleku...
to co?wszyscy maja teraz wystapic z NATO?
brednie i tyle...
nikt nie chce dzisiaj wojny,a z pewnoscia nie ludnosc cywilna...historia uczy ze Polska zawsze byla traktowana jak wasal...w najlepszym przypadku...
dzisiaj sluzy za wycieraczke,czy nam sie to podoba czy nie...sprytnie pomyslane!

To najwyższy czas byłby, by przyzwyczaić się do tego, że nie jest się już mocarstwem od morza do morza i 100 km od Moskwy.
Praga była kiedyś stolicą cesarstwa, pomimo to Czesi od wieków nie grają roli Mesjasza Narodów i dlatego Czesi nie zaludniają Europy swoją emigracją, a ich eksport na głowę mieszkańca jest trzykrotnie większy niż Polski,
Słowacy mają wynik sześciokrotnie większy niż Polacy!

Kiedy z Polski za lepszym życiem wyjedzie następne 5 milionów młodych ludzi, to ktoś spyta jaki jest sens, by taki stwór państwowy jak Polska egzystował?
Czy też uważasz, że zajęcie Ukrainy pozwoli odbudować Polskę nad Dnieprem?
My już zaczynamy być starym społeczeństwem!
Kiedy Ukraińcy będą nas wyżynać jak na Wołyniu, drzewniej bywało, to nikt z młodej emigracji tam nie wróci by ratować, swych starych rodziców, bo odpadnie jeden z kosztów!

Nigdy już Polska nie odbuduję się nad Dnieprem....Putin nie pozwoli...
  ...tak, Polska jest już starym społeczeństwem, a nawet starzy , kto może wyjeżdza..

"Kiedy Ukraińcy będą nas wyżynać jak na Wołyniu, drzewniej bywało, to nikt z młodej emigracji tam nie wróci by ratować, swych starych rodziców, bo odpadnie jeden z kosztów!"

I tut jest pies pogrzebany...nie znosisz ukrainców...hmmm.....

Kiedyś wkleiłeś link , bestialstwa na wołyniu....czytałam od literki do literki....nawet się popłakałam...i to była prawda...jak by słuchałam mojej babci....
Nie mam w sobie nienawiści, nigdy jej nie miałam, ale nie pogodzę sie jak z nacjonalizmem tak i z agresją...
Banderowcy zabijali polaków (które, nie miały głów pochylonych), zabijali czechów , niemców i swoich że ukraińców...
   ...i wcale nie jestem dumna , a nawet wrecz odwrotnie  ,że w moim mieście stoi pomnik Stalinu, a we Lwowie Banderze...
Moja kuzynka, a za razem najlepsza przyjaciółka...skończyła aspiranturę i jeszcze kilka kierunków, cały czas pracowała w polityce...zrezygnowała ze stanowiska w administracji gubernatora, ponieważ...jest podobnego zdania co Kurti....
Wojne na Ukrainie, zamieszała Ameryka, zrobiona żydami...a naród cierpi...a nie chcę już cierpieć...
Co wcale nie zwalnia Putina od miana agresora i mordercy....konflikt, można było rozwiązać pokojowo...ale ego jest zbyt wielkie...(kult osobowości?)

I nawet w tej chwili nie chodzi o wojne na Ukrainie...tylko, jak zaraza posunie się dalej????   ...Zachód bezsilny...jest za bogaty i ma wiele do stracenia, boi się a Putin o tym wie..
...Rosją ,zaś, jak proletariat...nie ma nic do stracenia....tylko do uzyskania...

Gdzieś poczytałam, że trzecia wojna światowa jest już rozpoczęta....czy to może być prawdą???

Offline

 

#669 2014-09-16 00:05:11

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: czy wielki brat zartuje?

Sara, nigdy nie nawidziłem Ukraińców! Nigdy! Mam pełną wyrozumiałość, dla ich nienawiści do Polaków, Rosjan czy Turków!
Bo żadna z tych nacji nie traktowała ich jako równych sobie,
Pomimo "Wielkiego głodu" gdzie zmarły miliony uważam, że Rosjanie mieli do Ukraińców więcej szacunku niż Polacy - jest to moje zdanie. Ty znasz obie strony i możesz to lepiej ocenić ode mnie. Być może się mylę!
Na tej wojnie straci Rosja, bo swoje zaoszczędzone 0,5 biliona euro, które było przeznaczone na modernizację Rosji pochłoną działania o Ukrainę.
Zyskają Amis, którzy sprzedają jedyny swój produkt eksportowy - broń
Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że kalifornijskim winem odbudują swą gospodarkę?
Pociągi podmiejskie w Soczi są szybsze niż najszybszy amerykański ekspres, który rozwija zawrotną szybkość 110km/h
33 lat temu szybciej jeździłem swoim Trabantem

Offline

 

#670 2014-09-16 22:35:08

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: czy wielki brat zartuje?

ostbahn kurti napisał:

Sara, nigdy nie nawidziłem Ukraińców! Nigdy! Mam pełną wyrozumiałość, dla ich nienawiści do Polaków, Rosjan czy Turków!
Bo żadna z tych nacji nie traktowała ich jako równych sobie,
Pomimo "Wielkiego głodu" gdzie zmarły miliony uważam, że Rosjanie mieli do Ukraińców więcej szacunku niż Polacy - jest to moje zdanie. Ty znasz obie strony i możesz to lepiej ocenić ode mnie. Być może się mylę!
Na tej wojnie straci Rosja, bo swoje zaoszczędzone 0,5 biliona euro, które było przeznaczone na modernizację Rosji pochłoną działania o Ukrainę.
Zyskają Amis, którzy sprzedają jedyny swój produkt eksportowy - broń
Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że kalifornijskim winem odbudują swą gospodarkę?
Pociągi podmiejskie w Soczi są szybsze niż najszybszy amerykański ekspres, który rozwija zawrotną szybkość 110km/h
33 lat temu szybciej jeździłem swoim Trabantem

...przeczytałam Twój link, zaraz po napisaniu....nie odpowiedziałam od razu, co powinnam...
     ......myślałam dziś cały dzień, nawet coś mi się śniło...
    ....nadal nie umiem odpowiedzieć...to że ukraińcy nie lubią polaków , dowiedziałam się o tym  w wieku 24-h lat, po przyjezdzie do PL...moja teściowa zabroniła uczyć dziecka ukraińskiego a nawet rosyjskiego!!!
    ...bo tut ruskich potępiają...a jak mogłam do mojego jeszcze w ten czas jedynego syna odzywać się???   kiedy nie umiałam polskiego...a co dopiero o nortyfikacji dyplomu???
Więc usilnie uczyłam się polskiego..
   .....sama...
...nikt mi nie pomagał...
Chciałam to wszystko w pioruny rzucić....ale jak można swoje dziecko rzucić????
Więc uczyłam się dalej...dzieci rozmawiały moim akcentem...bo nikt z nimi często nie przebywał..

     ...dziś , jestem kochaną synową, bo moja teściowa ma matkę ukrainkę...i bardzo tych ludzi ceni...do tego dołączył się mój charakter , nie awanturniczy...
Rozpisałam się jak uczenica..
   ....ale to tylko przykład jeden z nie wielu, jak można sterować ludźmi...nawet bardzo młodymi..

Ukraińcy mieli do polaków żal za to , że były najezcami..
    .....wiele od polaków, również ucierpieli.....
             ......ale nigdy na takom skale , jak od rządu rosyjskiego, Stalinowskiego rządu...teraz Putinowskiego rządu.......
Stalin na Ukrainie doprowadził do kanibalizmu...czy wiesz jak to jest...siedzieć przy stole rodzinnym i decydować kogo zabić, żeby inne przetrwały????????
Polska była najeżcą, nawet dyspotyczną...ale tak morderczą , jak system Stalinizmu,nigdy nie była...


   ...i nadal , nie umiem Ci odpowiedzieć...
Powiedz tylko...czemu okupowana Ukraina przez polske, chcę do unii,,,a okupowane rejony przez carat do Rosii???
Zachodnia Ukraina , nie chcę dyktatury i niewolnictwa...widzi w zachodzie suwerenne zbawienie,,,,ale czy ten zachód da im taką gwarancję...to już przyszłość....i wiele znaków zapytania...
A może czasami jest lepiej , pod znakiem zapytana, a możliwością rozwoju, jak pod cało wieczną niewolą dyktatury?????


Ohhhh...alem się rozpisałam...????

Offline

 

#671 2014-09-16 23:03:01

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: czy wielki brat zartuje?

Saro, zachodnia Ukraina to także wieloletni wpływ K u.K monarchii austriackiej i kultury zachodniej.
Zachodowi zabrakło cierpliwośći by jeszcze zaczekać, by te dwie kultury  - prorosyjska i prozachodnia się ze sobą starły.
Popatrz w najbliższy weekend odbędzie się referendum o tym, czy Szkocja odłączy się od Anglii i zostanie samodzielnym i suwerennym państwem. niecałe 4 miliony Szkotów zadecydują , czy po 300 latach unii z Anglią będą mieli swoje państwo!
Na drugim końcu Europy - na wschodniej Ukrainie 8,5 miliona Rosjan po 23 latach uni nie ma prawa decydować o tym w jakim państwie będą żyć.
Powtarzam to już chyba pięćsetny raz! Nie mam rodziny w Rosji, nie dostaje od nich pieniędzy, nie byłem nigdy w żadnej partii!
Mnie poprostu denerwuje od szkoły podstawowej podwójne morale!
Ten fakt przysporzył mi w życiu wielu kłopotów - moja ex mówiła, że brak mi dyplomacji - ja twierdzę, że mam ustabilizowany kręgosłup moralny.

Offline

 

#672 2014-09-17 08:19:53

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: czy wielki brat zartuje?

"Ten fakt przysporzył mi w życiu wielu kłopotów - moja ex mówiła, że brak mi dyplomacji - ja twierdzę, że mam ustabilizowany kręgosłup moralny."-napisał Kurcio.

Twoja żona jak najbardziej miała rację...dyplomata/polityk lawiruje po linii najmniejszego oporu i na pewno nie ma kręgosłupa moralnego.
Sarcia-ta niechęć (wyrażenie dyplomatyczne ),to ten nieszczęsny Wołyń....to nie był bunt przeciwko uciskowi Polaków,to nie był czyn zbliżający Ukraińców ku wolności i suwerenności...to było zwykłe morderstwo ze specjalnym okrucieństwem.Zabija się wroga w otwartej walce...
Nie jestem wierząca,ale w tym wypadku mam nadzieję,że te bestie w ludzkich postaciach,smażą się w Piekle.Znęcanie się nad bezbronnymi dziećmi (w szczególności!),nie usprawiedliwia niczego.Ukraińscy bandyci nie dali im szansy,by mogli dorosnąć.

Nie jestem za tymi słynnymi polskimi jeremiadami,ale powinno się o takich rzeczach pamiętać,by nigdy się nie powtórzyły.

Offline

 

#673 2014-09-17 10:01:11

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: czy wielki brat zartuje?

calkiem spokojnie moge stwierdzic ze tez mam sztywny kregoslup...moralny oczywiscie,troche z tego powodu ulegl co prawda uszkodzeniu ale widac dyplomacja mi nie pisana...

co jest czarne-a co biale nie sprawialo mi jakos dotad problemow.daltonistka tez nie jestem i nazywam rzeczy zawsze po imieniu...
jesli chodzi o Ukraine tak jak i o 2 wojne...no coz,minelo sporo lat,i nie bede wracac do czasow Chrobrego zeby nakladac pokutny worek...
zyjemy tu i teraz,a co po nas zostanie...?
no wlasnie...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#674 2014-09-17 14:43:36

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: czy wielki brat zartuje?

Co Wy na to?

" Ukraińcy nienawidzili Polaków


Brak kultury na Ukrainie i brak tradycji cywilizacyjnych prowadzi Ukrainę do samobójstwa narodowego. Bezpodstawne wywyższenie swojego narodu przez ideologów banderowskich czyni z Ukraińców zombi. Większość tego narodu ma pochodzenie chłopskie. Na Ukrainie nigdy w historii nie było szlachty. Ale zawsze czerń ukraińska miała zazdrość do szlachty polskiej.


Ukraińcy nienawidzili Polaków z powodu wyższej kultury a nie wyzysku, bo bogaci Ukraińcy wyzyskiwali swoich rodaków jeszcze gorzej od polskich magnatów. Dlaczego bolszewicy z początku nie niszczyli bogatych Ukraińców lecz rozpoczęli krwawy czerwony terror od niszczenia polskich księży i szlachty, która nie wspierała bolszewików?


I dlaczego Stalin był taki hojny, iż w 1939 roku przyłączył do Sowieckiej Ukrainy polski Lwów i polską Galicję i Wołyń?


Teraz gdy ciemny narodek ma pod dostatkiem broni na Donbasie i walczy o swoje - to znaczy sowiecki porządek życia, gdzie wszyscy będą biedni i bezprawni, i nic nie mogę powiedzieć ku pocieszeniu. Bo Ukraińcy zasłużyli na taki los, gdy ich rodacy zabijali cywilnych i bezbronnych Polaków Wołynia i Galiciji Wschodniej II RP w okresie II wojny światowej. A teraz we Wschodniej Ukrainie zabijają się nawzajem. Mieszanie się Polski do tej wojny ukraińsko-ukraińskiej tylko zaszkodzi po raz kolejny Polakom. Ukraińcy w najlepszym przypadku byli obojętni do losu Polaków, to dlaczego Polacy mają się martwić o Ukraińców?"


Eugeniusz Lubański (Kijów)
(www.kronikanarodowa.pl)

Offline

 

#675 2014-09-17 18:21:31

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: czy wielki brat zartuje?

Violaxx napisał:

Co Wy na to?

Mieszanie się Polski do tej wojny ukraińsko-ukraińskiej tylko zaszkodzi po raz kolejny Polakom. Ukraińcy w najlepszym przypadku byli obojętni do losu Polaków, to dlaczego Polacy mają się martwić o Ukraińców?"


Eugeniusz Lubański (Kijów)
(www.kronikanarodowa.pl)

Violu, bo prawdziwy Polak, by dokuczyć Ruskiemu dałby się na pal wbić, jeśli Rus byłby wbity na dwa pale! 
Nasza nienawiść do Rosjan jest bezgraniczna i bezgranicznie głupia!

Kiedy rozpad się ZSSR to my w upojeniu zwycięstwa zaczeliśmy pokazywać naszą wyższość kulturową nad Postsowietikusem. Byliśmy upojeni naszym sukcesem, który powalił na kolana Goliata.
To my byliśmy tym Davidem z procą, który nadodatek miał za sobą "moralny autorytet" w Watykanie!

Niemcy pofajrowali, a potem zabrali się za konkrety, czyli za budowanie dobrych stosunków z Rosją.
Dzisiaj Niemcy są najważniejszym partnerem ekonomicznym Rosji , a Polska?

Jak zwykle pomachała szabelką

Każdy polski rząd po 1991 roku powinnien zostać postawiony przed trybunał stanu za zdradę żywotnych interesów państwowych.
My woleliśmy rozdawać  Watykańczykom zamiast stać się adwokatem Rosji w jej procesie wchodzenia do Europy i bogacić się na tym. Nasza polska głupota polityczna jest porażająca, a powiedzenie o ostrogach bez butów pasuje nam jak ulał!

Offline

 

#676 2014-09-17 18:28:04

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: czy wielki brat zartuje?

Dużo w tym racji,ale nie do końca.Sam wiesz,że po rozliczeniu Katynia,stusunki z Rosją powróciły by do normy.Jestem nawet tego pewna.Rosja niestety olewała i olewa oczekiwania Polaków (celowo piszę,oczekiwania,a nie żądania).Wymordowali kwiat polskiej inteligencji,ci co ocaleli musieli po wojnie emigrować.Zobacz,co zostało...normalnie mam łzy w oczach...

Mam osobisty stosunek do Katynia,nie będę pisała...może kiedyś.

Offline

 

#677 2014-09-17 18:29:36

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: czy wielki brat zartuje?

A obecność Wojtyły w Watykanie,to był początek końca...

Offline

 

#678 2014-09-17 18:38:05

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: czy wielki brat zartuje?

Rosyjski punkt widzenia na kwestię Katynia:


" Stalin zgładził za nic miliony swoich, a polscy oficerowie byli potencjalnymi wrogami. Rosjaninowi trudno zrozumieć szczególne znaczenie Katynia – dla niego był on kroplą w morzu stalinowskiego terroru. Dlaczego Katyń miałby być wydzielony w osobną historię i dlaczego Rosjanie mieliby za niego przepraszać?
Główny błąd Polaków polega na tym, że nakładają na Rosjan własną mentalność. I wychodzi im, że Rosjanie są strasznymi potworami."

Offline

 

#679 2014-09-17 19:47:21

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: czy wielki brat zartuje?

czy widzieliscie juz petycje do Putina?
Im Netz macht derzeit eine ungewöhnliche Petition die Runde: Es ist ein Entschuldigungsschreiben an den russischen Präsidenten Wladimir Putin, das von Internetnutzern unterzeichnet werden kann.

„Sehr geehrter Herr Präsident Putin und Bürger Russlands“, heißt es da in hochoffiziösem und grammatisch nicht ganz stolperfreiem Deutsch, „wir möchten uns hiermit für das Verhalten unserer Regierungen und Medien entschuldigen.“

Es ist die erste, aber nicht die letzte Demutsgeste, die in dem offenen Brief zum Ausdruck kommt. So dankt der unbekannte Initiator Putin dafür, dass es bisher nicht zu einem Atomkrieg gekommen sei.


Ein Impressum, wie es in Deutschland bei solchen Petitionen gesetzliche Pflicht wäre, gibt es allerdings nicht. Vielleicht ist es Zufall. Vielleicht gibt es dafür auch einen guten Grund. Der Duktus des Textes klingt jedenfalls sehr danach, als hätte Wladimir Putin einen Fanbrief an sich selbst schreiben lassen.
http://www.huffingtonpost.de/2014/09/16 … ostpopular


odbilo mu do reszty i sam do siebie juz pochwalne petycje pisze?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#680 2014-09-17 19:53:11

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: czy wielki brat zartuje?

Nie znasz tego "fenomenu" z mP?    

Offline

 

#681 2014-09-17 19:59:48

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: czy wielki brat zartuje?

tez masz takie skojarzenia?

juz chcialam zapytac..skad my to znamy...?

   


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#682 2014-09-17 22:11:24

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: czy wielki brat zartuje?

Ja tak tylko na chwilkę, bom obiecałam , że w polityce już nie piszę i na inne portali nie wchodzę....wszędzie kontroli...nom..
Skomentuję tylko Violi wklejkę...

Violu, moja babcia do szkoły polskiej chodziła...w mojej miejscowości było wiele ludzi rodziny, których po wojnie zostały rozdzielone...uwierz mi, anie od babci ani nikogo innego nie czułam, żeby ukraincy nie lubili polaków...
Wiadomo, jakieś tam nie zgody śród nich były...a czy Ty w swojej własnej rodzinie, wszystkich jednakowo traktujesz i lubisz???  ...tych kuzynów ciotków i pociotków????   ....bo ja nie...
  Spodobały mi się, słowa Gabi o pokutnej szacie...jest mi niezmiernie przykro co się wtedy się działo i co dzieję się dziś...ale na to nie mam żadnego wpływu...

Offline

 

#683 2014-09-17 22:19:22

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: czy wielki brat zartuje?

Sara..jakie kontrole sa wszedzie?gdzie?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#684 2014-09-18 08:14:08

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: czy wielki brat zartuje?

Sarcia-ależ ja nie o tym lubieniu....to tak samo prawdziwe jest,jak stwierdzenie,że Polak,to złodziej...uogólnia się,a nie powinno.Mojej Mamy przyjaciółka też była Ukrainką...sama mam wschodnie korzenie (ponoć)

Ogólnie mówi się,że Niemcy są pracowici   ...kuń by się uśmiał

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.potterwarta.pun.pl www.driftteam.pun.pl www.akanotsuki.pun.pl www.mibm2006.pun.pl www.kaforsaken.pun.pl