wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


#1 2014-08-26 13:08:43

Admiral

Zbanowany

Utrata obywatelstwa polskiego

Jezeli to kogos interesuje :Utrata obywatelstwa polskiego:http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/obywatelstwo_polskie/zrzeczenie/utrata_obywatelstwa


a tutaj juz cos co w j.polskim tam nie znajdziecie:http://berlin.msz.gov.pl/de/konsularinformationen_84/staatsbuergerangelegnheit/verzicht/

 

#2 2014-08-26 15:02:37

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

hmm...bo ja wiem...
po co sie zrzekac?
czy sa z tego profity?
wiekszosc posiada chyba podwojne obywatelstwo,a reszta Polski paszport...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#3 2014-08-26 15:57:20

Admiral

Zbanowany

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Po co? Dziewczyno,zdziwilas by sie na jakie pomysly moze wpasc twoj  Rentenversicherung.

 

#4 2014-08-26 18:15:58

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

hmmm...wlasciwie to ja sie nie musze niczemu dziwic...tak sie sklada ze jestem w kontakcie z moim Rentenverschirerung,na biezaco...i wlasciwie to nic mnie nie moze juz zadziwic...chyba ze Polski ZUS,z ktorym to rowniez pozostaje na biezaco w scislym kontakcie...

tutaj mam prywatne ubezpieczenie rentowe,z ktorego ewentualnie kiedys moge skorzystac,niestety..z panstwowej kiesy tutaj dostajesz tyle,ile placiles skladek...akurat tak sie sklada,ze za duzo tu panstwu nie zdazylam wplacic...wiec i nie licze na zadne profity z tego tytulu...
z obecnej ustawy rentowej wynika,ze dostajesz z Polski za lata "polskie",a tutaj,za te lata w ktorych placiles skladki.tak to wyglada na obecna chwile...
ale slyszalam ze obecnie osoby ktore pochodza z Polski a posiadaja wylacznie niemiecki paszport dostaja tylko polowe naleznych im pieniedzy z Polski,w przyszlosci ponoc wogole nic nie dostana...dobrze ,jesli tu maja lata skladkowe...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#5 2014-08-26 18:16:23

roStropek

Zbanowany

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Rostolaikonik napisał:

Po co? Dziewczyno,zdziwilas by sie na jakie pomysly moze wpasc twoj  Rentenversicherung.

A czy mozna zapytac .Na jakie?

 

#6 2014-08-26 22:13:44

 Krunia 666

Zbanowany

Skąd: spod Alpow..
Zarejestrowany: 2014-03-29
Punktów :   24 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

nie polecam zrzekania, nikomu to nie przeszkadza,  A Niemcow ani ziebi ani parzy..

a ty jak sie pozbedziesz  naszego ,bedziesz mial tylko niemieckie,
no i po co jak mozesz miec dwa?
czyz nie lepiej miec zawsze jeszcze jakäs   furtke otwartä ?


LICHO NIE SPI !

ja chociaz paszport mam juz od  lat  niewazny
mam obydwa !

Offline

 

#7 2014-08-26 23:01:31

roStropek

Zbanowany

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Tez uwazam ze dwa obywatelstwa to  PLUS.

 

#8 2014-08-27 09:36:59

Happy

Gość

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Rostolaikonik napisał:

Po co? Dziewczyno,zdziwilas by sie na jakie pomysly moze wpasc twoj  Rentenversicherung.

Aż się przestraszyłam. Proszę Cię wyjasnij , opowiedz coś szerzej , podaj może przykłady ?
kto to jest ta pani Rentenversi...coś tam ?

 

#9 2014-08-27 12:07:23

Admiral

Zbanowany

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Rentenversicherung to taki niemiecki ZUS.

Co ma obywatelstwo z renta?  Slyszalem o przypadkach ludzi ktorzy  majac  ilus tam procentowa niezdolnosc  do pracy starali sie o  rente. Rentenversicherung poszedl  na droge sadowa zmuszajac  danego petenta do zlozenia odpowiedniego podania o rente  w kraju z ktorego ten biedaczek pochodzil. Oni sami tylko wyrownywali roznice do minim socjalnego obowiazujacego w niemczech. Znalezli luke prawna ktora nie koniecznie zobowiazuje niemiecki Rentenversicherung do uwzglednienia lat przepracowanych  w innym kraju. W tych konkretnych przypadkach chodzilo o tz. Aussiedler.

W tych konkretnych przypadkach podwojne obywatelstwo z cala pewnoscia sie nie przydalo.

 

#10 2014-08-27 13:45:40

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

hmm...taka niestety jest obecnie ustawa o rentach w DE,osobno lata przepracowane w PL.osobno tutaj...moze sie jednak zdarzyc,ze ktos kto ma lata przepracowane w PL nie otrzyma zadnych swiadczen tytulem niezdolnosci do pracy-ZUS uzdrawia wszystkich jak leci!powinni dostac Nobla w dziedzinie uzdrawiania ludnosci...
w DE nie jest latwo otrzymac rente z takiego tytulu,ale mozliwe-oczywiscie jesli tu sie placilo skladki,i wlasnie z nich jest wyliczana kwota.Niemcy nie przejmuja automatycznie lat przepracowanych w PL w mysl owej ustawy.
nie wiem czy niemiecki paszport cos by tu zmienil.


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#11 2014-08-27 14:47:40

Admiral

Zbanowany

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Ale ja wiem. Skoro  ci tylko pozostalo jedno obywatelstwo. ZADYCH   niedomowien nie ma.

 

#12 2014-08-27 17:30:35

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

w moim przypadku nic by to i tak nie zmienilo-mam za malo lat skladkowych w DE


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#13 2014-08-27 22:51:32

Happy

Gość

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Rostolaikonik napisał:

Ale ja wiem. Skoro  ci tylko pozostalo jedno obywatelstwo. ZADYCH   niedomowien nie ma.

Dopiero teraz przeczytałam przykład rent /emerytur.
Tzn. jak ma się tylko jedno (niemieckie) obywatelstwo dostaje się większą stawkę (rentę ) ?

Możesz podac inne przykłady korzyści posiadania jednego obywatelstwa ?

 

#14 2014-08-27 23:10:11

roStropek

Zbanowany

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Korzyści posiadania jednego obywatelstwa.

Czy takie w ogole istnieja?

 

#15 2014-08-28 07:17:59

Admiral

Zbanowany

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Happy, nie wiem! Nigdy mnie to nie interesowalo. Kiedys  tylko obilo mi sie o uszy ze osoba posiadajaca dwa obywatelstwa  miala duze problemy w tz. trzecim kraju.  Niemieckie MSZ nie chcialo sie pelna para zaangazowac  w pomoc bo wlasnie na drodze stalo to nieszczesne podwojne obywatelstwo. Jak bylo naprawde,tez tego nie wiem.

Wlasciwie to odpowiednim partnerem do tego typu pytan jest chyba Pan Pogodniak?

 

#16 2014-08-29 11:22:54

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

hmm..zalozyles ten temat,i nic nie wiesz?

no to ja wiem wiecej od ciebie,bo jak raz jestem w temacie...

na biezaco...

 


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#17 2014-08-29 11:59:04

Admiral

Zbanowany

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Gabi,radze ci jeszcze raz przeczytac swoj komentarz. Chyba nie masz dzisiaj najlepszego dnia?

 

#18 2014-08-29 17:22:43

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Rostolaikonik napisał:

Happy, nie wiem! Nigdy mnie to nie interesowalo. Kiedys  tylko obilo mi sie o uszy ze osoba posiadajaca dwa obywatelstwa  miala duze problemy w tz. trzecim kraju.  Niemieckie MSZ nie chcialo sie pelna para zaangazowac  w pomoc bo wlasnie na drodze stalo to nieszczesne podwojne obywatelstwo. Jak bylo naprawde,tez tego nie wiem.

Wlasciwie to odpowiednim partnerem do tego typu pytan jest chyba Pan Pogodniak?

tak wlasciwie to sam nic nie wiesz...
a ja jak raz wlasnie w tym siedze...w czym problem?

nie wiem czy Pogodniak wie co na ten temat,ale mozemy go zapytac...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#19 2014-08-29 22:48:43

Happy

Gość

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Rostolaikonik dziękuję za zainteresowanie mnie tematem. Rzeczywiście warto się zapytać .
Poczekamy na forumowego eksperta, aż głos zabierze. Sądzę że dyskusja pomiędzy wami dwoma też może być ciekawa.
Czekam z niecierpliwością .

 

#20 2014-08-29 22:50:35

Happy

Gość

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Gabi czy ty zauważyłaś że odpowiedź była do mnie, więc czemu się wtrącasz  ?
Jeśli chcesz być od dzisiaj Happy, będę miała wobec ciebie szczególne wymagania.

 

#21 2014-08-30 08:41:40

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Happy napisał:

Gabi czy ty zauważyłaś że odpowiedź była do mnie, więc czemu się wtrącasz  ?
Jeśli chcesz być od dzisiaj Happy, będę miała wobec ciebie szczególne wymagania.

stanowczo nie chcem!
nie zauwazylas ze to byla moja odpowiedz do Lajkonika a nie do ciebie?
krolowie wybierali na blazna madre i inteligentne osoby-sorki ze cie do nich porownalam

 


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#22 2014-08-30 13:13:04

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

To i ja swoje trzy grosiki dołożę...przyjmując obywatelstwo niemieckie,tylko  w Polsce jestem Polką.Oczywiście wymachując dwoma paszportami w krajach trzecich,prowokuje się nadgorliwych.
W trzecich krajach,nie wolno legitymować się polskimi dokumentami (chyba,że ktoś kocha mieć problemy)

Offline

 

#23 2014-08-30 17:00:09

Admiral

Zbanowany

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

To jest oczywista oczywistosc   ale nie wszyscy potrafia sie tak oczywistych prawd domyslec

 

#24 2014-08-30 23:28:31

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Viola,w jakich trzecich krajach masz na mysli?
Egipcie np.?

no to nici z mojego urlopa...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#25 2014-08-31 09:16:40

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Utrata obywatelstwa polskiego

Gapcia-mając dwa obywatelstwa,na całym świecie musisz legitymować się dokumentami przyjętego obywatelstwa.Tylko w kraju ojczystym,jesteś Polką i tam obowiązuje posiadanie polskich dokumentów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fizykamedyczna.pun.pl www.nowytemat.pun.pl www.kingkhan-bebo.pun.pl www.mrr.pun.pl www.unbeatenonyks.pun.pl