wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


#1 2014-08-07 09:07:27

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Polsko-jaka jesteś?

Kraj naszego pochodzenia,chociaż większość nie żyje już tam,identyfikujemy się z naszą Ojczyzną.Polska/Polacy mają problemy z dzisiejszą rzeczywistością:z homoseksualizmem,z tolerancją,z pojmowaniem pojęcia:honor,który został wyświechtany do granic możliwości.Polacy na siłę chcą być "nowocześni" i dorównać w krzewieniu głupoty Zachodowi.
Jako symbol powstała w Warszawie tęcza,której muszą pilnować uzbrojeni ludzie,bo mieszkańcy nie chcą takich symboli...
Mają rację...wartości rodziny dewaluują się,społeczeństwo podupada...

Tu komentarz jednego z internautów:

"Setki lat nauk bozych, msze, koscioly, obrzedy, religia w szkolach, prawie 90% zadeklarowanych katolikow, czyli takich, co wierza w Boga. I wszystko na marne. Jaki to ma cel. Bog naucza o miloserdziu. Naucza, aby szanowac KAZDEGO blizniego: czarnego, bialego, muzulmanina, z noga, bez nogi, homoseksualiste, heteroseksualiste, etc. Wszyscy jestesmy bracmi, wg naszego Boga, i wszyscy mamy w sobie Chrystusa. A tymczasem wszyscy sie nawzajem w Polsce nienawidzimy. Gardzimy zwlaszcza takimi, co sa inni od nas. Tym samym gardzimy Chrystusem. Wiec po co nam religia, skoro wcale nie uczy nas kierowac sie dobrem w zyciu, ale paradoskalnie podsyca nienawisc? Rozumiem jesli ateista gardzi innymi (choc brak wiary nie wyklucza posiadanie wlasnego kodeksu moralnego), ale mam wrazenie, ze najwiecej gniewu i nienawisci jest w tych, co codziennie modla sie do milosiernego i dobrego Boga....."

Co dała Polsce nauka Kościoła?

Offline

 

#2 2014-08-07 18:46:41

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Polsko-jaka jesteś?

Violu,
7 lat temu byłem na spotkaniu klasy maturalanej , które ja zorganizowałem w Polsce robiąc to z Niemiec.
Zorganizowałem to w górach, tak że każdy uczestnik musiał nocować.
Impreza udała się super, a i frekwencja była znakomita 25 osób z 37, które żyły w tamtym czasie, kolega z Paryża się zjawił, a i z Niemiec przyjechało 5 osób.
Moje źrenice rozszerzały się do maximum, kiedy rozmawiałem z niektórymi osobami!
Mówiłem sobie "Nie to nie jest możliwe, by tak myśleli ludzie z mojej byłej klasy maturalnej"
Ale w sumie spotkanie było super i w dwa lata później osobnicy zamieszkali w Polsce zorganizowali spotkanie w mieście rodzinnym.
Frekwencja była troszkę mniejsza, pomimo mniejszych kosztów. Z Niemiec pojawiły się cztery osoby.
Kiedy telefonowaliśmy tu po tym drugim spotkaniu w Niemczech, to stwierdzenie było jedne - na żadne następne spotkanie nie jedziemy. Możemy sobie zorganizować spotkanie w podgrupach z ludzmi, którzy nie pozostali gdzieś w obcym na świecie. 

Offline

 

#3 2014-08-08 21:42:05

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Polsko-jaka jesteś?

Violu...wystarczylo byc na MP....to skarbnica wiedzy o Polsce i jej narodzie...
podlosc,zawisc,zazdrosc,niechec do pobratymcow,zlosc,gniew,brak poszanowania innych...w sumie moznaby wymienic tu wszystkie negatywne cechy charakteru ...pozytywnych daloby sie policzyc bodaj na palcach...jednej reki   
dlaczego tak gleboko wierzacy narod ma tyle wad?

osobiscie nie chadzam do kosciola,od dnia rozwodu 

nooo,chyba ze wchodze do bazyliki lub innego ciekawego zabytku,w ktorym i owszem pogadam se czasem z panem Bozia...na osobnosci...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#4 2014-08-09 09:41:11

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Polsko-jaka jesteś?

Masz rację,Gapcia...ja też rozmawiam z szefem,a nie z pośrednikami

Najważniejszej przywary nie wymieniłaś:cwaniactwo i jeżdżenie leni na grzbiecie mas pracujących

Offline

 

#5 2014-08-09 10:05:50

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Polsko-jaka jesteś?

zeby tylko to...
slyszalas o takim nowym zawodzie -Lover?
mlodzi panowie,chociaz nie tylko ci mlodzi,wyszukuja sobie bogate,przewaznie starsze i samotne kobiety,i zostaja ich utrzymankami,udajac przy tym wielkie uczucie do owych-jak dla mnie obrzydliwe...jesli kobieta jasno stawia sprawe i placi za usluge-wszystko jasne,ale takie odgrywanie uczuc i zerowanie na kobiecie jest dla mnie nie do przyjecia...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#6 2014-08-09 12:53:05

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Polsko-jaka jesteś?

Kiedyć byli tacy obtańcowywacze w lokalach...kobieta przychodziła z nietańciorem i nietańcior płacił obtańcowiczowi za taniec z jego partnerką.

Lover,to wzięty zawód... ...bogate baby jeżdżą do Afryki po sex z czarnoskórymi

Offline

 

#7 2014-08-09 23:48:59

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Polsko-jaka jesteś?

Gabiffm napisał:

zeby tylko to...
slyszalas o takim nowym zawodzie -Lover?
mlodzi panowie,chociaz nie tylko ci mlodzi,wyszukuja sobie bogate,przewaznie starsze i samotne kobiety,i zostaja ich utrzymankami,udajac przy tym wielkie uczucie do owych-jak dla mnie obrzydliwe...jesli kobieta jasno stawia sprawe i placi za usluge-wszystko jasne,ale takie odgrywanie uczuc i zerowanie na kobiecie jest dla mnie nie do przyjecia...

Dwa lata temu byłem na wczasach brydżowych w Turcji, poznałem tam pana W.( lat 60)z Warszawy, który był partnerem brydżowym i nie tylko pani w wieku dobrze po 70.

Ja się do tego zawodu absolutnie nie nadaję - brak mi talentu w tym kierunku    

Offline

 

#8 2014-08-10 09:58:56

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Polsko-jaka jesteś?

Kurti...a ciezko sie nauczyc w tego brydza....?
w karty ja jestem beztalencie...

 


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#9 2014-08-10 10:41:14

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Polsko-jaka jesteś?

Gabiffm napisał:

Kurti...a ciezko sie nauczyc w tego brydza....?
w karty ja jestem beztalencie...

 

Gabi tu masz link do kursu w VHS we Frankfurcie.
https://www.vhs.frankfurt.de/ilink/Busi … rsid=94213

mają tam jeszcze cztery wolne miejsca, a 80 euro za 24 godziny to jest supercena, do tego dojdzie materiał szkoleniowy DBV ca. 100 euro, ale 200 euro za 24 godziny zajęcia to naprawdę taniocha i nowe znajomości pozawierasz  

Offline

 

#10 2014-08-10 21:28:00

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Polsko-jaka jesteś?

dzieki Kurti...ale czy ty mislisz ze 100 letnie babcie tez tam chadzaja?
no i ta skromna rencina...hmmm...moze maja jakie znizki?


 


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#11 2014-12-10 12:36:02

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Polsko-jaka jesteś?

To też Polska...




"Miesz­ka­ła w staj­ni bez prądu i bez wody. Przez kil­ka­na­ście mie­się­cy była trak­to­wa­na jak zwie­rzę. Od końca dra­ma­tu 25-let­niej Anety minął rok, dziew­czy­na wciąż do­cho­dzi do sie­bie w domu po­mo­cy spo­łecz­nej w Boch­ni. Na nowo musi się uczyć cho­dzić i mówić. W domu po­mo­cy spo­łecz­nej spę­dzi naj­praw­do­po­dob­niej resz­tę życia.



W skraj­nie trud­nych wa­run­kach dziew­czy­na żyła przez dwie zimy. Krew­ni miesz­ka­ją­cy w domu na tej samej po­se­sji po­kłó­ci­li się z ko­bie­ta­mi, bo te miały pro­ble­my z utrzy­my­wa­niem hi­gie­ny - re­la­cjo­nu­ją są­sie­dzi.

Po­cząt­ko­wo matka Anety zo­sta­ła oskar­żo­na o znę­ca­nie się nad córką, jed­nak po kilku mie­sią­cach śled­czy umo­rzy­li po­stę­po­wa­nie. Teraz śled­czy ba­da­ją, czy urzęd­ni­cy z Gmin­ne­go Ośrod­ka Po­mo­cy Spo­łecz­nej dzia­ła­li w tej spra­wie zgod­nie z pro­ce­du­ra­mi."

(onet.pl)

Cała wieś o tym wiedziała...i milczała

Offline

 

#12 2015-04-26 16:58:30

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Polsko-jaka jesteś?

To też Polska...





Umarłam ze śmiechu

Offline

 

#13 2017-04-27 20:20:12

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

"RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO.
Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali. o nas tak gnębi "

(z netu)


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#14 2019-07-21 18:53:48

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Polsko-jaka jesteś?

Na Phonixie leci "Widerstand gegen Hitler" Oryginalne wypowiedzi Staufenberga w Sądzie.
Nie wiem, czy starczyłoby mi odwagi, by powiedzieć, co on powiedział.
Nagrania w oryginale z procesu.


Offline

 

#15 2019-07-21 19:17:52

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#16 2019-07-21 19:21:47

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Polsko-jaka jesteś?

Też ale z oryginalnych zdjęć, na pytanie przewodniczącego sądu, co pchnęło go do tego zamachu,Staufenberg odpowiedział że chciał by zaprzestano mordów na narodzie polskim, na co ów przecodniczący eksplodował epitetami w stronę polaków i ich wartości.


Offline

 

#17 2019-07-21 19:29:14

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

Na procesie Staufenberga(i innych) był obecny późniejszy Kanclerz Helmut Schmidt...


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#18 2019-07-21 19:37:28

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Polsko-jaka jesteś?

On też swoją karierę zaczynał w Hitlerjugend pociągnięty chęcią przygody.


Offline

 

#19 2019-07-21 22:56:34

 Luce

aktywny

Skąd: Eifel
Zarejestrowany: 2014-03-24
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

Dzisiaj na FB spotkalam taka fotografie i tekst:


https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67280993_2339318519437550_3748166256402890752_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQmlcKrhMZRaEQBeR_T08gS0Qc_iOJ5NOtD9R-HA8xIYAK6EC4sDC3gnapykbOCXEXF3euBbmbxGPh48cwhq8vZx&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=78c676bf7f447b7eb5a9a7457c9545f0&oe=5DA34B45

"List Otwarty
6 godz. ·

Ula M. Kitlasz:

To zdjęcie zabiera mi oddech. Takich zdjęć jest zapewne więcej, ale to ma dla mnie znaczenie szczególne. Uderza w głowę, z całą mocą.

Patrzę na twarze.
Tej, która ucieka.
Tych, którzy gonią.

Patrzcie.

Tak wygląda czas, w którym istoty ludzkie polują na istoty ludzkie.

Dziś fizycznie czuję, że pogromowa atmosfera jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy iskra, żeby race, śmieci, obrzydliwa plwocina i butelki z moczem zmieniły się w prawdziwe oręże. Choć prawda jest taka, że może się w nie zmienić wszystko, co pod ręką.

Ludzie w amoku, wykrzywieni tępą nienawiścią. Wyklinający, szarpiący brukową kostkę. Człowiek z kijem. I ci wszyscy, radośnie klaszczący w rytm "wypierdalaj".

Ci z klubowym szalikami, stojący na pogrzebanym pod ziemią żydowskim cmentarzu. I ci bez świadomości, że depczą po bruku białostockiego getta.

Oni wszyscy dostali przyzwolenie na nienawiść. Bezrefleksję. Głupotę.

Pani z różańcem krzycząca o zakazie pedałowania i przeklinający tłum na schodach kościoła farnego.

Ci szukający ofiar. Krzyczący: "polowanie na pedała". Kopiący i plujący na tych upolowanych.

Oni wszyscy dostali przyzwolenie na pogrom.

Za to obwiniam rząd, władze samorządowe, Kościół i bezradną opozycję.
To wy ponosicie odpowiedzialność za przyszłe wydarzenia, bo zapomnieliście o tych przeszłych.

To Wy wypuściliście z klatek najgorsze demony pogardy i nienawiści. To wy. Tylko wam się to opłaca. Opłaca się wam podtrzymywanie podziałów, opłaca nienawiść i opłaca niewiedza.

Mam wielką nadzieję, że odpowiecie za to. Za tysiące ludzi zaszczutych w swoim własnym kraju. Ludzi innego wyznania, innej orientacji, innych poglądów, innego koloru.

Jeśli wielka polska katolicka ma wyglądać tak, jak dzisiaj w Białymstoku, to zasługujecie na to, żeby przekląć was po stokroć i pogrzebać w niepamięci.

Wy wszyscy, nie zajmujący stanowiska. Odwracający wzrok. Powiem wam tyle - nigdy nie wiecie, czy będziecie następni, dopóki nie staniecie się następnymi.

Fotografia - pogrom w Lwowie, 30 czerwca 1941 roku."

Nic nie mam do dodania. Moze tylko tyle ,ze nie lubie polityki,to zawsze jest bagno z ktorego predzej czy pozniej wychodza wlasnie ludzkie demony.

Ostatnio edytowany przez Luce (2019-07-21 22:58:13)


"Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę".
- A.D. Williams

Offline

 

#20 2019-07-22 10:41:04

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

https://www.dlapolski.pl/bialystok-dla- … 4Km4v8CuaE

To są celowe działania i ogłupiania społeczeństwa ciąg dalszy.Prawdziwi i zdeklarowani Homo-ludzie w takich paradach nie biorą udziału.


https://wiesci24.pl/2019/07/22/ujawniam … VgBrzD-K-0

Ostatnio edytowany przez Meli (2019-07-22 10:49:02)


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#21 2019-07-22 17:07:10

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67446920_2464182310529222_9039595802212696064_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQkSA9ULfn0LcizbtV9bMYd10a4of3b0mictGhNJbWw_mCNWzc92AFTBY9C2fhLNUY4&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=2eda4f20307b31c52c6525bfa7e74709&oe=5DAF745B


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#22 2019-07-22 18:40:10

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

Za parawanem sprawy Dawida i jego Ojca, wykorzystując zorganizowane przez POPIS i Kościół Igrzyska w Białymstoku PIS po cichu uchwalił polski "patriot act", zapowiedź rozprawy z każdym przeciwnikiem POPISU po wyborach parlamentarnych, zapowiedź ostatecznej eliminacji innego poza POPIS życia politycznego w Polsce, bat na krytyków POPIS, Kościoła, Synagogi i religii.
Kukiz nie kłamał , ten miły uśmiechnięty starszy Pan, Jarosław Kaczyński, ma bardzo , bardzo niebezpieczne plany w stosunku do Polski i Polaków. Uwagę opinii publicznej w ostatnich tygodniach przykuła sprawa pięcioletniego Dawida i jego ojca, która wygląda na wymyśloną, wyreżyserowaną tak samo jak śmierć Adamowicza, czy Kulczyka. Kiedy naród ściskał palce , by chłopiec odnalazł się cały i zdrowy PIS po cichutku i bez rozgłosu wprowadził do polskiego kodeksu postępowania karnego zmiany jakich nie powstydziliby się Franco, Hitler, Mussolini, czy Stalin. By naród zbyt szybko nie otrzeźwiał, nie zaczął rozglądać się na boki, co mogło doprowadzić do tego że opinia publiczna zainteresowałaby się przepychaną w Sejmie nowelizacją postępowania karnego, POPIS i trzeci do tego tanga, Kościół Katolicki zorganizowali Igrzyska w Białymstoku, by PIS budował elektorat wśród polskiej, energicznej młodzieży, a PO wśród przeciwników "kibolstwa" i "rozróby".

Dla każdego kto choć trochę orientuje się w prawie karnym, świadomego że służby, policja, prokuratura, sądownictwo są w rzeczywistości batem na nieposłusznych i niepokornych, zbrojnym ramieniem władzy wymierzonym w krytyków władzy, że tą drogą eliminuje się każdego nieprawomyślnego, przeciwnika politycznego, zmiany PIS wprowadzone w Kodeksie postępowania karnego są takim samym batem na społeczeństwo jak "patriot act", który pozbawił Amerykanów, be jednego wystrzału ich praw gwarantowanych przez Konstytucję USA i międzynarodowe Konwencje , których stroną są Stany Zjednoczone Ameryki.

Pierwsza SZOKUJĄCA ZMIANA to usunięcie z polskiego porządku prawnego gwarancji procesowej zakazu reformationis in peius. Jeżeli apelację od wyroku karnego składa tylko oskarżony, to zgodnie z tą gwarancją sąd apelacyjny, rozpoznając jego apelację, nie może zmienić wyroku na jego niekorzyść, na surowszy od tego zaskarżonego. Według PIS sąd apelacyjny będzie mógł to uczynić zawsze, bez względu na to kto i w jakim zakresie odwoła się od wyroku karnego. Skutki będą dwa i to porażające. Pierwszy , oskarżony zostanie skazany wyrokiem tylko w jednej instancji, bez prawa odwołania się od wyroku, bo wyrok zmieniający orzeczenie wydanie zostanie w apelacji, i to z urzędu i od tego wyroku nie przysługuje stronie normalny środek zaskarżenia. PIS zatem wprowadza system represji karnej z urzędu. To jest straszny bat , bo jak ktoś się nie będzie podobał władzy PIS, to można udupić go przez całe postępowanie karne, nawet w apelacji. Drugi , nie mniej porażający, oskarżeni będą się bali składać apelację. Tym sposobem PIS zastraszając podsądnych chce osiągnąć wyższą przepustowość w sądach , je udrożnić.

Kolejna SZOKUJĄCA ZMIANA , coś nieznanego cywilizowanym porządkom prawnym. Mianowicie po złożeniu apelacji od wyroku sędzia który wydał zaskarżony wyrok będzie mógł dopisać sobie uzasadnienie wyroku, niejako odpowiedzieć na apelację w swoim imieniu, krytykując stanowisko skarżącego. W obecnym porządku prawnym jest to niemożliwe, to gwarancja niezmienności treści wyroku, sąd apelacyjny orzeka związany granicami wyroku, jego treścią w chwili podpisania się sądu pod pisemnym uzasadnieniem i zakresem jego zaskarżenia. PIS otworzył szeroko drzwi do pozbawienia oskarżonego prawa do rzeczowej apelacji , albowiem po tym kiedy sąd sobie dopisze już uzasadnienie odpowiadając na apelację oskarżonego to ta część uzasadnienia już nie będzie mogła być zaskarżona przez oskarżonego. Druga rzecz to ta, że sędzia według PIS stanie się obrońcą swojego wyroku, STRONĄ POSTĘPOWANIA KONKURUJĄCA Z OSKARŻONYM !! To jest wyłom w prawie na taką skalę , że trudno ją sobie wyobrazić. Sąd będzie zwalczał w swoim interesie zarzuty apelacji. To odejście od modelu uczciwej apelacji na rzecz przedsądu, bo to sędzia który wydał zaskarżony wyrok stanie się recenzentem swoje pracy oceniającym jednocześnie zasadność apelacji do czego nie może i nie powinien mieć prawa.

Dalej , w postępowaniu karnym będzie można przeprowadzić rozprawę W PRZYPADKU KIEDY OSKARŻONY NIE ZOSTANIE PRAWIDŁOWO POWIADOMIONY O ROZPRAWIE. Według PIS będzie można wysłać akt oskarżenia z zawiadomieniem o terminie rozprawy na adres pod jakim oskarżony nie mieszka, by przeprowadzić rozprawę i skazać oskarżonego. Podobny system fatalnie funkcjonuje w procesie cywilnym.Co gorsza w postępowaniu cywilnym PIS dokonał także SZOKUJĄCEJ ZMIANY, bo uznał wbrew treści przepisów Kodeku cywilnego , że miejscem zamieszkania strony jest miejsce zameldowania. To powrót do stalinowskich rozwiązań , kiedy obywatel bez meldunku był wrogiem ustroju. PIS już się szykuje do przywrócenia systemu meldunkowego i jego egzekwowania za pomocą kar i represji.

Zmiany autorstwa PIS w postępowaniu karnym zezwalają sądowi na prowadzenie postępowania karnego, postępowania dowodowego PODCZAS USPRAWIEDLIWIONEJ NIEOBECNOŚCI OSKARŻONEGO. To jest wyłom w cywilizowanym procesie karnym. Podstawową gwarancją procesową jest udział oskarżonego w postępowaniu przed sądem, w szczególności w postępowaniu dowodowym. Załóżmy że ktoś niewygodnych PIS, lub jego mentorom, zostanie celowo oskarżony i tymczasowo aresztowany. W zakładzie karnym podadzą oskarżonemu jakąś substancję że rozchoruje się i nie będzie mógł brać udziału w rozprawie. Tak oponenci będą taśmowo skazywani na więzienie, pozbawiani majątków, wolności.

To prokurator podległy Zbysiowi Ziobro będzie decydował o tym czy wszcząć , czy umorzyć postępowanie karne. W obecnym stanie prawnym to sąd kontroluje zasadność postanowienia o umorzeniu lub odmowie wszczęcia postępowania. W systemie PIS taka decyzja prokuratora nie będzie już podlegać kontroli niezawisłego sądu. Co to oznacza to chyba każdy widzi. PIS będzie kierował sprawy do prokuratury a tam prokurator będzie proponował łaską za odpowiednie zachowanie lub za ujawnienie jakieś informacji. Tak PIS będzie budował zastępy donosicieli i TW. Ci którzy będą służyć PIS będą mogli liczyć na to że kiedy popełnią przestępstwo prokurator Zbysia Ziobro zadba o ich nietykalność. Prokuratorzy staną się bardzo bogaci , bo łapówki za umorzenie lub odmowę wszczęcia postępowania pójdą wyłącznie do kieszeni prokuratorów. Taka prokuratura na pewno będzie wiernie służyć PIS i jego chlebodawcom.

Ostatnia , nie mniej SZOKUJĄCA NOWOŚĆ. PIS wprowadza do postępowania karnego prekluzję dowodową. Dziś w postępowaniu karnym nie ma terminu do zgłaszania wniosków dowodowych przez oskarżonego, można to uczynić nawet na etapie apelacji. PIS chce by oskarżony wyłożył co ma przeciwko aktowi oskarżenia od razu w toku postępowania. Jak wiemy z praktyki spora cześć spraw w polskiej prokuraturze jest kręcona na zamówienie polityczne, służb, kolegów, koleżanek, przyjaciół. Kupują takie postępowania zwaśnione strony, konkurenci w biznesie by wykończyć konkurenta, sąsiedzi by dokopać sąsiadowi. W tym układzie jeżeli oskarżony wyłoży ka-wa na ławę co ma na obronę będzie można zawsze tak wydrukować proces by skazać każdego niewinnego człowieka.

Nowela PIS postępowania karnego, tak jak "patriot act" pozbawia obywateli praw gwarantowanych przez Konstytucję i Konwencję. PIS chce chwycić naród ostro za mordę, Kościół i jego wspólnicy z Londynu i Nowego Jorku chcą pokazać Moskwie jak stawia się Polaków do pionu, tak aby chodzili jak w zegarku.
(D.Nejman)


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#23 2019-07-22 20:00:18

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

#MichałFalzmann był 38-letnim inspektorem #NIK. W 1991 roku jako pierwszy odkrył i oficjalnie opisał mafijny mechanizm działania Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego #FOZZ, dzięki któremu setki postkomunistów kosztem polskiego państwa dorobiło się gigantycznych majątków. Falzmann, znając mechanizm przekrętu, w dniu 16 lipca 1991 r. zażądał od NBP ujawnienie informacji (objętych tajemnicą bankową) o obrotach pieniężnych na rachunkach FOZZ. Niemal natychmiast został odsunięty od postępowania, a 2 dni później nagle zmarł. To był początek serii.

Czym był #FunduszObsługiZadłużeniaZagranicznego, w skrócie FOZZ?
Został powołany jako jednostka budżetowa w 1989 roku. Formalnie miał się zajmować "cichym" wykupem polskiego długu po atrakcyjnych cenach za pośrednictwem podstawionych spółek. Należy pamiętać, że pod koniec lat 80-tych i na początku lat 90-tych polski dług był jak rozgrzany kartofel. Nikt nie chciał być wierzycielem Polski, bowiem uchodziliśmy za kraj niewypłacalny i gospodarczo niewydolny. Doszło nawet do sytuacji, gdy 1 dolara polskiego długu można było odkupić na rynku papierów skarbowych po cenie zaledwie 22 centów! Ówcześni twardogłowi z ministerstwa finansów wpadli na pomysł założenia funduszu, który w tej sytuacji posiadałby potężny kapitał i za bezcen miał skupować polskie długi. W takich okolicznościach Polska umarzałaby sama sobie sporą część zadłużenia, skupując je za pośrednictwem podstawionych spółek po cenach niższych niż nominalne. Działanie formalnie nielegalne (zakazane przez prawo międzynarodowe), jednak w realiach rodzącej się (i potężnie zadłużonej po PRL) #IIIRP, mające uzasadnienie.

Co się jednak okazało? FOZZ, zamiast skupować polskie długi, transferował gigantyczne środki do prywatnych spółek zakładanych za granicą przez postkomunistów, byłych wojskowych oraz oficerów bezpieki #PRL. Później ustalono, iż w latach 1989-1990 FOZZ otrzymał na swoje zadania 9,9 bln starych złotych (ok. 1,7 mld dolarów), za które mógł wykupić długi o wartości 7,6 mld dolarów (przy rynkowej cenie polskiego zadłużenia wynoszącej 22 centy za 1 dolar wartości nominalnej długu). W rzeczywistości FOZZ na cele statutowe (obsługę/wykup zadłużenia) wydał jedynie 69 mln dolarów nabywając dług o nominalnej wartości 272 mln dolarów. Pozostałe 1,63 mld dolarów rozpłynęło się pomiędzy postkomunistów i złodziei.

Na trop afery FOZZ wpadł w 1990 roku Michał Falzmann, który będąc wówczas pracownikiem urzędu skarbowego, przeprowadzał kontrolę w spółce Universal. W 1991 roku został inspektorem Najwyższej Izby Kontroli (NIK), gdzie kontynuował dochodzenie w sprawie nielegalnych przepływów FOZZ. W dniu 14 czerwca 1991 r. w biurze ówczesnego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego odbyła się narada informująca o ustaleniach Michała Falzmanna. Brał w niej udział również Leszek Balcerowicz oraz szef NIK Walerian Pańko.

Miesiąc później, 15 lipca 1991 r., Falzmann widząc bezsilność władz wobec procederu gigantycznego złodziejstwa za pomocą FOZZ, skierował - jako kontroler NIK - do dyrektora Oddziału Okręgowego #NBP w Warszawie pismo, w którym wnosił o udostępnienie informacji, objętych tajemnicą bankową, o obrotach i stanach środków pieniężnych (gotówkowych i bezgotówkowych) FOZZ. Jeszcze tego samego dnia Falzmann został odsunięty przez swoich przełożonych od wszelkich czynności kontrolnych prowadzonych w sprawie FOZZ. Dwa dni później - 18 lipca 1991 roku zmarł nagle na za-wał serca.

W kilka miesięcy po śmierci Falzmanna — w przeddzień zapowiedzianego ogłoszenia wyników raportu w sprawie afery FOZZ — zginął w wypadku samochodowym przełożony Falzmanna, prezes NIK - Walerian Pańko. Wraz z nim zginął także Janusz Zaporowski, ówczesny dyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu. Jego służbowa Lancia eksplodowała na prostej drodze i zbiła na lewy pas jezdni, wprost pod nadjeżdżający z drugiej strony samochód. Wypadek przeżyła żona Pańki oraz oficer BOR, będący kierowcą służbowego samochodu. Oficjalne śledztwo nie potwierdziło wersji eksplozji, która miała się przyczynić do tragedii (wybuch słyszeli żona Pańki oraz kierowca). Na podstawie opinii biegłych śledczy ustalili, że przyczyną wypadku było "nieprawidłowe wykonanie przez kierowcę wiozącego prezesa NIK manewru skrętu w lewo przy nadmiernej prędkości". Kierowca rządowej lancii został prawomocnie skazany na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania, a następnie ułaskawiony decyzją prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Wkrótce później w niewyjaśnionych do końca okolicznościach postanowił popełnić samobójstwo.

Ale to nie koniec tajemniczych zgonów. W ciągu dwóch lat od wypadku zmarli zarówno biegły, który na zlecenie prokuratury wykonał ekspertyzę wypadku, jak i dwaj policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce wypadku. Policjanci "utopili się" będąc wspólnie na rybach w wodzie o głębokości 70 cm...

Źródło ⬇⬇⬇
http://niewygodne.info.pl/…/03895 … tem…

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/44575404_2137075046554348_8695638414373945344_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQn64QVAF3L7LN1EZwkBXVrCgR91y-sX_5yjtr8GlvkWtRDn9lFVSDv7tt9ZiyP_HBA&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=7050861e11d63e6971e4e8a033942c9b&oe=5DB28454

Ostatnio edytowany przez Meli (2019-07-22 20:01:57)


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#24 2019-07-23 12:44:25

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

„Jeżeli Ukraina będąca w tragicznej sytuacji pozwala sobie na upokarzanie sprzyjających jej Polaków, to co będzie czyniła w sytuacji wewnętrznej stabilizacji? Bardzo prawdopodobne, że wróci do tradycyjnego, zabójczego dla Polski sojuszu z Niemcami, a na pewno podejmie się – poprzez setki tysięcy zamieszkujących dziś w Polsce swoich obywateli – bycia piątą kolumną niemiecką. A Rosjanie, po tylu aktach wrogości, z ochotą temu rozbiorowi przyklasną” – takie wnioski przedstawiła dr Lucyna Kulińska podczas kwietniowej konferencji w Sejmie „Dziedzictwo Kresów: tradycja, rzeczywistość i polityka”. Organizatorami wydarzenia były: koło poselskie Konfederacja, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Parlamentarny Zespół Debaty Publicznej.

Dr Lucyna Kulińska, kandydująca do PE z listy Konfederacji, to politolog i historyk wykładająca na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest autorką książek i publikacji poruszających tematykę m.in. ukraińskiego nacjonalizmu.

Podczas półgodzinnego wykładu dr Kulińska przedstawiła wstrząsającą analizę samobójczej polityki Polski wobec Ukrainy. Polityka ta opiera się na bezkrytycznym wspieraniu odradzającego się na Ukrainie szowinizmu i antypolskiej ideologii banderowskiej. Podstawą tej polityki jest przekonanie, że banderowska Ukraina spełni rolę propolskiego sojusznika w walce z Rosją. Dr Kulińska wyjaśniła, dlaczego takie założenie jest utopią i wskazała, że rzeczywistym rezultatem tej polityki może być utrata części terytorium RP na rzecz Ukrainy, która w ten sposób zrekompensuje sobie straty w wojnie z Rosją.

Dr Kulińska poinformowała, że każdego dnia na Ukrainie śpiewane są pieśni UPA . Przytoczyła fragment jednej z nich: „Nie zatrzymamy się w Zamościu/Nie ucieknie Lach od zemsty/Od bram Krakowa aż do Warszawy wyścielimy lackim trupem szlak/Do broni, Kozacy/Od bram Krakowa aż do Warszawy wyścielimy Lachami szlak/ Po barbarzyńsku zburzymy do szczętu i Łódź, i Warszawę, i Kraków.”

Czy takie pieśni to deklaracja walki z Rosjanami u boku Polaków? Bez żartów!


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#25 2019-07-26 19:08:52

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

Żandarmi 2 Korpusu patrolują wybrzeże w Porto San Giorgio nad Adriatykiem (sierpień 1945).
Po zakończeniu działań wojennych polskiej żandarmerii przybyło pracy, gdyż znacznie wzrosła liczba popełnianych przez żołnierzy 2 Korpusu kradzieży i rabunków. W pierwszej połowie 1945 roku odnotowano ich około 250, natomiast w drugiej części tego roku liczba przestępstw przeciw mieniu przekrczyła liczbę aż 1200. Jednym z najgłośniejszych i szeroko komentowanych zdarzeń był napad na sklep jubilerski w Bolonii.

Jak wspominał por. Tadeusz Czerkawski, oficer 3 Dywizji Strzelców Karpackich: „Dwóch oficerów, młodych podporuczników, żołnierzy Armii Krajowej, służących w 2 Warszawskiej Dywizji Pancernej, dokonało w biały dzień napadu z bronią w ręku na bogaty sklep jubilerski w centrum Bolonii. Napad się nie udał. Za uciekającymi i ostrzeliwującymi się napastnikami wybiegł właściciel i zmarł w czasie pogoni na atak serca. Złoczyńcy postrzelili też jakąś przechodzącą kobietę.” Napastnicy kilka dni później zostali ujęci przez żandarmerię, złapano ich wychodzących z budynku w Rzymie, w którym mieściła się siedziba misji rządu warszawskiego. Obaj byli w cywilu i zapisali sie na powrót do kraju, jako represjonowani przez gen. Andersa. Sąd ogłosił wyrok skazujący napastników na karę śmierci, a dowódca 2 Korpusu nie skorzystał z prawa łaski, co zostało przyjęte z aprobatą przez polskich żołnierzy.




To druga strona medalu...niestety

Ostatnio edytowany przez Meli (2019-07-26 19:11:29)


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#26 2019-07-27 16:57:48

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#27 2019-08-01 09:58:32

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

Zbliża się 80-ta rocznica napaści Niemiec na Polskę....a w Gdańsku radość

https://dorzeczy.pl/kraj/109717/radosne … F2SioRg9ns

Trochę teraz tekst zmienili,ale narracja ta sama.....jednak Polacy potrafią się zeszmacić


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#28 2019-08-01 10:03:25

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

Dziś rocznica Powstania Warszawskiego. Warto o tym pamiętać !!! Wspaniały artykuł choć trzeba przyznać , że trochę kontrowersji ma.

"Słyszeliście o Powstaniu Warszawskim? Oni tam, kurwa nie mieli broni, a przez dwa miesiące doborowe jednostki bały się do nich zbliżyć na odległość strzału. Niemcy rozjebali im całe miasto w pizdu, do fundamentów, a oni nie dali sobie luzu. Trzeba było z dużym nakładem sił i środków ich wszystkich pozabijać. Dasz wiarę? Dwa miesiące trzeba było ich bombardować, ostrzeliwać, rozjeżdżać czołgami, palić miotaczami płomieni, żeby opanować sytuację. Na samym zapleczu frontu! To nieobliczalne świry są, ci Polacy."

"I choć jesteśmy największą zakałą i zawalidrogą Europy, jakoś nam się udaje to skromne klepisko utrzymać przy sobie. A przecież nie mamy żadnych atutów, argumentów, siły ani racjonalnych podstaw, by sądzić, że tak będzie nadal.

No to tera wam powiem, dlaczego głośne i dumne celebrowanie Powstania nam się opłaci. Nie – dlaczego powinniśmy je czcić, nie – dlaczego jest to słuszne i chwalebne, ale właśnie – dlaczego nam to się opłaci. Tak po inżyniersku.
Bo jakoś nam wyszło, że przez tysiąc lat zostaliśmy Polakami w Polsce, pośrodku Wielkiej Niziny Europejskiej. W samym przeciągu. Ni w chuj, ni w dupę to nam wyszło, ale innej Polski nie mamy. Dokładnie między Wschodem i Zachodem tkwimy jak noga wciśnięta pomiędzy drzwi a framugę.

Niewygodnie nam z tym jak cholera, z obu stron ciśnie, sąsiadom też nie pasujemy, bo muchy lecą, i ani im wejść, ani wyjść, ani się położyć, ale trwamy tak, bo naprawdę nie mamy dokąd stąd się wynieść. Za dużo nas, żeby się rozproszyć w diasporach, jak kiedyś Żydzi, za bardzo się różnimy od innych, by się roztopić w tłumie i zniknąć.
Nie możemy być drugimi Czechami, bo nikt nas nigdy nie potraktował i nie będzie traktował jak Czechów. Na miękką opresję kulturową w stylu Habsburgów raczej nie możemy liczyć.

I choć jesteśmy największą zakałą i zawalidrogą Europy, jakoś nam się udaje to skromne klepisko utrzymać przy sobie. A przecież nie mamy żadnych atutów, argumentów, siły ani racjonalnych podstaw, by sądzić, że tak będzie nadal. O tym, że zbudujemy taką samodzielną potęgę militarna, by być bezpiecznym zarówno od tych z lewa jak z tych z prawa, możemy zapomnieć. Śmiech na sali.

Wiemy też, że stworzenie twardego sojuszu z jednym, przeciwko drugiemu też nas w efekcie unicestwi.
W istocie więc nie mamy broni ani żadnych szans. Dlaczego więc wciąż tu jesteśmy? Co mogło powstrzymać Rusków w 1956 i 1980? Przecież nie nasze czołgi. Co mogło skłonić Stalina, żeby osobistymi poprawkami złagodził treść peerelowskiej konstytucji napisanej przez naszych nadgorliwych renegatów? Dlaczego pozwolili nam być najweselszym barakiem w obozie i nie dokręcili tak śruby, jak w okolicznych barakach?

Jaki występuje związek między zaciekłym zwalczaniem mitu Powstania przez Michnikoidów a ich stałym szukaniem obrony przed Polakami zagranicą? Jaki to jaskrawy kolor ostrzegawczy nosimy na plecach, że działa jak ostrzeżenie? Ależ oczywiście, że Powstanie Warszawskie. Naszą, kurwa, popieprzoną niepoczytalność. Nasz mit totalnej nieobliczalności. Nasze, kurwa, szaleństwo.

Patrząc na mapy sztabowe to gołym okiem widać, ze militarnie strategiczne cele można tu zdobyć najpóźniej w tydzień. To jest bułka z masłem.Tylko co potem? Co zrobić z tymi pojebanymi Polakami? Tu się nie da jak w Danii czy innej Francji rozwiesić obwieszczeń po placach z nowymi rozporządzeniami i wszyscy rozejdą się do chałup. Nawet jak się rozejdą, to będą knuć, wichrzyć, kombinować, coś majstrować po piwnicach, spotykać się po mieszkaniach i oczeretach. I terror ich nie powstrzyma. Wręcz przeciwnie. Im bardziej się im dokręca śrubę, tym bardziej im odbija szajba.

A w ostateczności, to są w stanie rozjebać wszystko. Naprawdę wszystko i jeszcze więcej. Słyszeliście o Powstaniu Warszawskim? Oni tam, kurwa nie mieli broni, a przez dwa miesiące doborowe jednostki bały się do nich zbliżyć na odległość strzału. Niemcy rozjebali im całe miasto w pizdu, do fundamentów, a oni nie dali sobie luzu. Trzeba było z dużym nakładem sił i środków ich wszystkich pozabijać. Dasz wiarę? Dwa miesiące trzeba było ich bombardować, ostrzeliwać, rozjeżdżać czołgami, palić miotaczami płomieni, żeby opanować sytuację. Na samym zapleczu frontu! To nieobliczalne świry są, ci Polacy.

Jak tam w tej Polsce usiedzieć? Ani tam spokoju, ani wygody. Jak spać stale z pistoletem pod poduszką? Jak chodzić po ulicach? Jak się urządzić na dłuższą metę, gdy te pojeby to zniszczą, nie kombinując zanadto, czy to im się opłaca? Sami zginą, a nam spokojnie żyć tam nie dadzą. Przecież nie da się przez dziesięciolecia siedzieć w czołgu, jak w jakimś Afganistanie? Bo te pojeby będą ginąć setkami a nie odpuszczą.
Taką to informacją o nas dla świata, porozwieszaną na wszystkich naszych granicach jest Powstanie Warszawskie. To taka tabliczka na furtce z napisem: „Uwaga, możliwość występowania wkurwionych Polaków w znacznych ilościach”.

My w zasadzie nie musimy już nic robić. Powstańcy zapłacili już cenę tej polisy z nawiązką. Fakt, drogo wyszło jak cholera. Ale tylko tak droga polisa może działać.

Niestety, wszyscy o niej zapomną, gdy i my przestaniemy pamiętać. Z pewnością przestanie działać, gdy my zaczniemy Powstania się wstydzić. Wtedy już na pewno ta cała krew pójdzie na marne. Pewnie, że nie zrobili tego specjalnie. Nie chcieli przecież umierać. Nikt nie chce. Ale skoro tak już wyszło, to może nie marnujmy tego ich poświęcenia, ich walki, przez pozbawianie jej sensu?

Celebrując nadal głośno i z dumą Powstanie dajemy znać, że to nie było wszystko dawno i nieprawda. Że cos z tego nadal w nas żyje. Że rozumiemy, co zrobili i że nam też jeszcze całkiem rura nie zmiękła."

autor tekstu: Piotr Bożejewicz / Pitu Pitu

Ostatnio edytowany przez Meli (2019-08-01 10:06:25)


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#29 2019-08-01 10:57:25

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?



Ku chwale i pamięci poległym...


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#30 2019-08-02 17:18:21

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Polsko-jaka jesteś?

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67481439_2432170523537417_7517878332210282496_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_eui2=AeGI0t6cGJ_7AX-tCnkguIZsP23_LbZQthFdxnup-0AU9fEAPqw4wOUR04xdgU-YX0NehNLCiRmfaG6IR0jkNRSmLkP6GLW48Aa4_-p_js7eaw&_nc_oc=AQmSrxwoKF1bj-5Less5cacPozrGnO_uxt1zI1vtcS0u6C4Bpc4-U7Q1HvC09sPlgNM&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=d9899c21f03f5c2c8264aa0df2490a07&oe=5DA5A56E

1 sierpnia 2019 godz. 17.00 w Warszawie


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fsb.pun.pl www.maxi-bit.pun.pl www.clanupk.pun.pl www.rebeldee.pun.pl www.szkicuj.pun.pl