wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#31 2014-12-16 13:27:28

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Odniosę się do wpisu z 11.00

Za czasów zimnej wojny,USA robiła najlepsze interesy z ZSRR.Niemcy budowali fabryki w Północnym Doniecku....i tu sprawdza się przysłowie:pekunia non olet.

Wczorajszy wróg jest moim dzisiejszym akcjonerem...dawni zwycięscy są na garnuszku zwyciężonego.

Socjalizm by nie egzystował bez kapitalizmu.

Offline

 

#32 2014-12-16 13:34:53

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Prosze jednak pamietac, ze dzieki sankcjom USA podczas stanu wojennego (np. odmowa dostaw paszy dla polskch ferm drobiarskich, co doprowadzilo do ich zapasci w duzym stopniu) komuna musiala sie w roku 1989 wreszcie poddac

Wyscigiem zbrojen ("wojny gwiezdne") Reagan tez ostatecznie wykonczyl sojuz niewazwruszymych republik sowieckich


Don´t look back in anger

Offline

 

#33 2014-12-16 13:52:43

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Violaxx napisał:

A skąd wziął ten majątek?Owszem,jest wykształcony i obyty...a ilu jest bardziej wykształconych,obytych i do tego pracowitych...a majątek,to M3 w bloku.
Wiem,że Poska nie ma elit...Polska ma w sobie coś samozniszczalnego...co ktoś uczciwszy się znajdzie,to zaraz;czapa.
Gdzie rozliczenie afery CIA?Kto ukradł te miliony?Dziwne przypadki samobójstw ludzi,którzy byli w temacie...pytanie za pytaniem...

Przesada.
"Polska ma w sobie cos samozniszczajacego."
To ten sam trend,ktory mowi,ze Polska i Polacy sa jacys wyjatkowi,Mesjasze Narodow,lud najbardziej bohaterski na swiecie i najwspanialszy ,a kraj -najpiekniejszy.
Wiadomo ze tak mysle o Polsce ,jak rodzic o brzydkiej corce,ze najpiekniejsza bo moja i ja kocham.

Nie chce tu powiedziec ze Polska jest brzydka ale nie sadze zeby to bylo naprawde najpiekniejsze miejsce na swiecie.
Ani my ,ani nasz kraj ,niestety nie jestesmy wyjatkowi ,tylko tacy jak wszyscy.
Nie jestesmy tez wyjatkowo zli,nie ma powodu doszukiwac sie jakichs niemal mistycznych cech "samozniszczenia"
Mysle ze pomoga nam procesy,ktore juz zachodza w spoleczenstwie ale musza potrwac.

Trudno mi sie wypowiadac na temat czyjegos majatku i sposobu jego zdobycia bo nic o tym nie wiem.
Jesli zaszly jakies naduzycia-prokuratura.
Jak w przypadku kazdego obywatela tego kraju.

Offline

 

#34 2014-12-16 13:58:59

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

No,tak...miała być prokuratura dla tych,co kasę od CIA wzięli...niestety,tego,który miał na to dowody przywołał Stwórca do siebie w bardzo niekonwencjonalny sposób...miał cham złoty róg,a powiesił się na sznurze,który mu "ostał"

Offline

 

#35 2014-12-16 15:38:20

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Woland napisał:
"Wiadomo ze tak mysle o Polsce ,jak rodzic o brzydkiej corce,ze najpiekniejsza bo moja i ja kocham."

Nie do końca się zgodzę..owszem,normalny rodzic kocha swoje dzieci...ale,jak takie brzydactwo,jak balast nijak nie chce z domu,to jestem pewna,że ci rodzice też myślą;"...ach,żeby ona była ciut ładniejsza"...bo dla każdego rodzica ważne jest,by dziecko usamodzielniło się.Z Polską jest podobnie;wykorzystują jej potencjał,zasoby...obiecując coś w zamian.A Polska,jak na brzydką pannę przystało:zostaje z dzieckiem i złą opinią.

Offline

 

#36 2014-12-16 15:53:22

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

pogodniak napisał:

Prosze jednak pamietac, ze dzieki sankcjom USA podczas stanu wojennego (np. odmowa dostaw paszy dla polskch ferm drobiarskich, co doprowadzilo do ich zapasci w duzym stopniu) komuna musiala sie w roku 1989 wreszcie poddac

Wyscigiem zbrojen ("wojny gwiezdne") Reagan tez ostatecznie wykonczyl sojuz niewazwruszymych republik sowieckich

Już kiedyś o tym pisałam...Zwięzek Radziecki finansował czeski reżim i jego strażników,mur berliński i jego strażników...strażników przeciwników reżimu (np.Bolka Wałęsę) i wszelkiej maści donosicieli.
ZSRR przestał płacić i mur runął.
Kuba,Wietnam,Angola,Etiopia,Nikaragua,Salvador-sianie chaosu na świecie jest kosztowne.
Biorąc nawet dzisiejszą Rosję,to oni nie produkują niczego cennego,poza wydobywaniem głównie złota i ropy naftowej.Już wtedy,za ZSRR,kiedy machina gułagów zaczęła się rozpadać,praca,choć nadal tania,nie jest już darmowa.Sami więźniowie kryminalni nie są w stanie napędzać gospodarki byłego związku sowieckiego.Kryzys dzisiejszy,jeszcze dobitniej to obrazuje;oni się nawet nie są w stanie wyżywić!Ale się zbroją i swe śmiercionośne "cuda" sprzedają tym "sprawiedliwym".

Ale dziś,świat funkcjonuje inaczej...
Nie działa i tanki,tylko gospodarka i banki

...i rosyjska mafijna piramida finansowa się kruszy...

Offline

 

#37 2014-12-17 10:18:19

phoenix

Gość

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

A ja mysle, ze Violi nikt i nic nie przekona.
Jest po prostu "zafiksowana" na negowanie postrzeganie wszystkiego, co polskie: polityka, gospodarka, kosciol, polskie spoleczenstwo, polska goscinnosc, itd, itp.....

Ja juz dawno doszlam do wniosku, ze sa po prostu ludzie, ktorze tak maja. Kiedys wdawalam sie w dlugie dyskusje, podnoszac sobie cisnienie do poziomu 300/200.
Ale od kiedy jestem juz  starsza  i wyciszona    matrona nie podejmuje polemiki, bo.....szkoda mi na to mojego "cisnienia"

 

#38 2014-12-17 12:34:15

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Bo jakich chciałabyś użyć argumentów,by mnie przekonać,że nie mam racji?Nie masz takich argumentów,poza bezargumentowym ujadaniem.
W Polsce jest coraz gorzej,emeryci nie mają na opłaty,na leki...oczywiście jest grupa ludzi,którym się super powodzi i tacy sobie chwalą.Jednak generacja PRL-u,to przegrani transformacji ustrojowej.

I nie zapomnij napisać,że pogodniak nie lubi wrzeszczących bachorów.Ja takich też nie lubię

Ostatnie zdanie jest tak na temat,jak cały wpis phoenixowej...

Offline

 

#39 2014-12-17 19:22:17

phoenix

Gość

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

nazwanie czyjejs  wypowiedzi ujadaniem nie jest argumentem  , jest niegrzeczne i pozbawione taktu, czego od administratorki chcialoby sie oczekiwac

a to, ze wszystko co polskie krytykujesz, nie wyssalam sobie z palca, czytalam tylko twoje tutaj wypowiedzi.......

 

#40 2014-12-17 19:28:26

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Ujadaniem jest każdy Twój wpis tutaj...nawet próbujesz kąsać.A grzeczna jestem do każdego...do Ciebie staram się być szczególnie grzeczna...z mizernym skutkiem,jak widać.

Offline

 

#41 2018-12-12 18:50:21

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Jutro następna rocznica stanu wojennego...


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#42 2018-12-13 19:58:07

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Stan wojenny to godny największego potępienia atak na próby zdobycia choćby zalążków suwerenności; dla Polaków dzień jego wprowadzenia był dniem, w którym odebrano im resztki wolności - napisał premier Mateusz Morawiecki w czwartek na Twitterze.

https://www.tvp.info/40408892/premier-w … i-wolnosci

taa...obecni politycy tez staraja sie jak tylko moga,zeby Polska istniala tylko jako nazwa kraju na mapie swiata...
za to nikt ich nigdy nie oskarzy bo...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#43 2019-03-06 19:26:35

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Sługa boży Wojciech...


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#44 2019-12-13 13:18:37

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Dziś następna smutna rocznica

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/80416597_10162852591315245_495250608727523328_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_eui2=AeHQYUv7B-u814fvTl2-n1Jqn98be9WwMXwFSxZtSp2-VNKKa7njzbnnUfzRcRfB3z8MceitImB2JIJ9_Oz1YpFPXMG5ejWJGc5Qud11Qzn4OA&_nc_ohc=D1N-ZvgAYz0AQka0cWyGBieIc1YWFzXKTK4VfAcrV9psSRegO9DQKiBow&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=27a9702a2e108b156262d785db928765&oe=5E74FCAF


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#45 2019-12-13 19:55:34

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

dzis nie ma stanu wojennego..ale co sie stalo z polskim spoleczenstwem?
tak zwana inzyniernia  spoleczna rozgonila Polakow po calym swiecie za "chlebem"..
nie trzeba bylo stanu wojennego ani strzalow..wystarczylo pozamykac masowo zaklady pracy..i dac nam paszporty do reki,a potem zbierac z tego profity..
mety spolecznejak zawsze maja sie dobrze,ba!nawet bardzo dobrze!


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#46 2019-12-13 20:36:41

 Luce

aktywny

Skąd: Eifel
Zarejestrowany: 2014-03-24
Punktów :   

Re: Marsz 13-go grudnia w Warszawie

Tak Gabi,niestety masz racje.


"Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę".
- A.D. Williams

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naszainwazja.pun.pl www.5imt2.pun.pl www.narutogamepbf.pun.pl www.dracoinsula.pun.pl www.loth.pun.pl