wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1771 2017-10-04 12:26:18

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Nowoczesna-i wszystko wiemy


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1772 2017-10-04 17:14:18

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Krystyna Kornicka-Ziobro złożyła w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu skargę na zaniedbania lekarzy zajmujących się jej mężem i na nierzetelne prowadzenie postępowania karnego w tej sprawie. – Mojemu mężowi nikt już życia nie zwróci, ale można jeszcze ocalić innych pacjentów, którzy padają ofiarą lekarskich błędów – mówi portalowi tvp.info matka ministra sprawiedliwości.

Sąd uniewinnił lekarzy Jerzego Ziobro, ojca ministra sprawiedliwości

70-letni mąż Krystyny Kornickiej-Ziobro poszedł do szpitala na diagnostyczne badanie naczyń wieńcowych. Był w dobrym stanie, bez dolegliwości wieńcowych, bez cech niewydolności krążenia, bez zawału. Mimo to po 10 dniach już nie żył.

– Umarł w wyniku zaniedbań i niekompetencji lekarzy. Wiem, że zdecydowana większość lekarzy zajmuje się swoimi pacjentami z najwyższą starannością. Mój mąż, niestety, na takich nie trafił – twierdzi wdowa. Na walkę o sprawiedliwość przed polskimi sądami poświęciła już 11 lat. Teraz jej skargą zajmie się Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Jak się dowiedzieliśmy, Krystyna Kornicka-Ziobro złożyła w Trybunale skargę nie tylko na wielokrotne zaniedbania lekarzy zajmujących się jej mężem, ale także na nierzetelne prowadzenie postępowania karnego w tej sprawie i jego nieskuteczność. - To naruszenie Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolnościach – argumentuje w swoim wniosku wdowa.

Trybunał już wyznaczył polskiemu rządowi termin: 18 stycznia 2018 r. Do tego dnia rząd ma się odnieść do skargi i wyjaśnić m. in., z czego wynika tak długie postępowanie przed polskimi sądami. Sprawa ciągnie się od 2006 r.
By inni nie umierali”
„Prawo jest równe wobec wszystkich. Również rodziny ministra sprawiedliwości”

– Nie zostawię tej sprawy, będę dalej walczyć o sprawiedliwość, tak jak to od lat robię przed sądami. To powinność wobec mojego męża – opowiada Krystyna Kornicka-Ziobro. – Jeśli można łamać standardy i procedury opracowane przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, dopuszczać się rażących zaniedbań i błędów, nie reagować na wynikające z nich powikłania, a nawet ukrywać je przed chorym, który też był lekarzem i jego rodziną, to znaczy, że pacjenci w polskich szpitalach nie mogą czuć się bezpiecznie – dodaje.

Jej sądowa batalia zaczęła się w 2006 r., miesiąc po śmierci męża, Jerzego Ziobry – lekarza, specjalisty medycyny fizykalnej, balneologii i balneoklimatologii, wieloletniego ordynatora szpitala uzdrowiskowego w Krynicy i dyrektora do spraw lecznictwa dla Państwowego Przedsiębiorstwa Uzdrowiska Krynica-Żegiestów Zdrój.

– Końca nie widać. Mam 78 lat, ale nie poddam się w walce o sprawiedliwość. Bo mam do niej prawo, jak każdy. Nie mogę być traktowana gorzej, dlatego że mój syn jest ministrem. To przykre, że o sprawiedliwość muszę się upominać poza Polską. Będę o nią walczyć, by inni pacjenci w polskich szpitalach nie umierali z powodu niedbalstwa, beztroski i nieodpowiedzialności lekarzy – mówi portalowi tvp.info wdowa, która przez całe życie też była lekarką; ma specjalizację z chirurgii stomatologicznej.

„Doktor nie miał prawa eksperymentować”
22 czerwca 2006 r. Jerzy Ziobro trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie miał mieć wykonaną tylko diagnostykę tętnic wieńcowych.
Nie było nawet pisemnej zgody męża na inne zabiegi. A mimo to doktor Dariusz Dudek, wówczas internista – bo do egzaminu z kardiologii po raz pierwszy przystąpił dopiero 4,5ł roku po śmierci mojego męża – zaraz po samodzielnym wykonaniu tej diagnostyki przystąpił do koronaroplastyki, czyli inwazyjnego zabiegu wysokiego ryzyka zabiegowego. I to dwukrotnie. Nawet nie skonsultował się z kardiologiem i kardiochirurgiem, choć przy rozpoznaniu złożonej choroby wielonaczyniowej, tak jak u mojego męża, standardem postępowania już od lat 80. były by-passy, a nie angioplastyka, a do tego ze stentami typu DES – relacjonuje wdowa.

I wylicza lekarskie błędy: – Doktor nie miał prawa eksperymentować i wszczepiać stentów, które dopiero były w początkowej fazie badań klinicznych, czy są skuteczne i bezpieczne w złożonej wielonaczyniowej chorobie wieńcowej, w przypadku krętych i zwapnionych naczyń, jak u mojego męża. A mimo to je wszczepił. Spowodował powikłania, które doprowadziły do śmierci. W pierwszym zabiegu doktor Dudek zastosował stent o średnicy 4,5 mm, podczas gdy tętnica mojego męża miała średnicę 3,1 mm, doprowadzając w konsekwencji do najgroźniejszego powikłania, jakim jest nagłe zatrzymanie krążenia. Zataił przed nami ten fakt – oskarża.
Stan Jerzego Ziobry załamał się po drugim zabiegu, gdy doszło do przebicia naczyń wieńcowych i dalszych rozdarciu wewnątrz tętnic, które pozostały bez leczenia.

– Mąż gasł na moich oczach w miejscu, w którym powinien mieć najlepszą możliwą opiekę. Ale jej zabrakło – opowiada wdowa. – Nie uwierzyłam, gdy mówił mi, że umiera. Ufałam lekarzom. A oni nawet nie próbowali go ratować. Mój mąż trzy godziny czekał na pomoc mimo wystąpienia objawów sugerujących zł powikłany wstrząsem kardiogennym, co jest stanem zagrożenia życia. Zresztą w tym szpitalu nie było nawet oddziału intensywnej opieki kardiologicznej, a powinien bezwzględnie być w klinice, gdzie wykonywane są zabiegi angioplastyki, czyli zakładanie stentów. Tej krytycznej nocy pozostawał pod opieką lekarki bez żadnej specjalizacji – dodaje.

Sąd Najwyższy przyznał rację wdowie

Jerzy Ziobro zmarł w nocy z 1 na 2 lipca 2006 r. Gdy minął pierwszy szok spowodowany śmiercią bliskiego, rodzina zaczęła przeglądać dokumentację medyczną. – Dopiero wtedy dowiedziałam się od zaprzyjaźnionych kardiologów, co zrobili mojemu mężowi i do czego doprowadzili lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – wspomina Krystyna Kornicka-Ziobro.
1 sierpnia 2006 r. złożyła w krakowskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Szeroko opisywała zaniedbania, których mieli się dopuścić lekarze: ówczesny kierownik oddziału kardiologii Jacek Dubiel, jego zięć i lekarz tego oddziału Dariusz Dudek, lekarka dyżurna oraz ordynator. – Ani pan Dubiel, ani pan Dudek nie posiadali specjalizacji z kardiologii. W całej klinice, która nazywała się kardiologiczną, był zatrudniony tylko jeden kardiolog ogólny, nawet nie zabiegowy – tłumaczy Kornicka-Ziobro.

– Straciłam męża wskutek rażących błędów lekarzy, którzy nie przestrzegali podstawowych standardów medycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Potwierdzili to w swych opiniach wybitni specjaliści z 10 renomowanych klinik z Polski i całego świata – twierdzi wdowa, która ma opinie zagranicznych biegłych, m.in. z Niemiec, Szwecji i Stanów Zjednoczonych.

Mimo to prokuratorzy dwukrotnie umarzali śledztwo. Podjęli je po skardze, którą skierował do Sądu Najwyższego ówczesny Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Sąd uznał za konieczne ponowne zbadanie sprawy, a prokuratura ostatecznie wystąpiła przeciw lekarzom z aktem oskarżenia.

Na świadka sędzia chciała wezwać nieżyjącego prof. Religę

Proces przed krakowskim sądem miał burzliwy przebieg. – Prowadząca go sędzia od początku była stronnicza. Traktowała mnie z lekceważeniem, zabraniając nawet korzystać na sali rozpraw z notatek, a oskarżonym pozwoliła odczytywać zeznania. Nie pozwalała składać mi oświadczeń. Z nonszalancją proponowała, żeby wezwać na świadka nieżyjącego już wtedy profesora Zbigniewa Religę. Uchyliła kilkaset moich pytań do świadków, każąc je kierować do biegłych. A kiedy tak postąpiłam, najpierw to zaakceptowała, uznała moje pytania za istotne i przekazała do biegłych, a po pół roku uznała jednak, że te pytania są nieważne. A sama od siebie zadała osiem pytań. Sąd Najwyższy wskazał w swym postanowieniu, że biegli muszą odpowiedzieć na dwa najistotniejsze pytania – czy wybór metody leczenia był zgodny z obowiązującą wiedzą medyczną i jak ten zabieg został przeprowadzony – tych pytań sędzia nigdy nie zadała – opowiada portalowi tvp.info Krystyna Kornicka-Ziobro.

W lutym tego roku sąd uniewinnił oskarżonych. – Odwołałam się od wyroku. Nie zabraknie mi determinacji i siły, by walczyć o to, by nigdy już żaden pacjent nie został potraktowany tak, jak mój mąż. Z nadzieją czekam na decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – dodaje wdowa.

http://www.tvp.info/34256644/mam-78-lat … strasburgu


taa...ciekawe co na to unijne pierdzistolki?
sady i lekarze to mafia,ino w bialych koszulach i krawatach...skad ja to znam..?
ano..z zycia..


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1773 2017-10-05 17:26:29

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Tu polskiej "demokracji" ciąg dalszy:


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1774 2017-10-05 18:18:03

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego w Puławach akt oskarżenia przeciwko 9 osobom oskarżonym o popełnienie kilkunastu przestępstw w związku organizacją i przebiegiem przetargów na dostawy posiłków do szpitali w całym kraju. – Są wątki korupcyjne, przyjmowanie korzyści majątkowych, zmowy przetargowe – powiedział portalowi tvp.info prokurator Łukasz Łapczyński.

http://www.tvp.info/34274900/wielomilio … przetargow


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1775 2017-10-06 10:54:10

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Sąd zdecyduje, czy za sędzią z Kościerzyny w woj. pomorskim skazanym na cztery lata więzienia za przyjmowanie łapówek, wystawić list gończy. Na początku września sędzia miał rozpocząć odbywanie kary, mężczyzna jest nieuchwytny. Nie stawił się w areszcie, nie przebywa też w miejscu zameldowania.

http://www.tvp.info/34287628/list-goncz … ed-policja

sad sadem,a sprawiedliwosc po stronie tego kto wiecej da w lape?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1776 2017-10-06 20:03:18

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Zostało to bardzo źle odebrane we wszystkich kręgach politycznych, że pani prezydent wypiera się jakiejkolwiek wiedzy i odpowiedzialności za to, co się dzieje w mieście – powiedział w programie „O co chodzi” Adam Zieliński z Kukiz’15. Członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji skomentował nieobecność przed komisją prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. – I tak właściwie nie bardzo wiem, jak miałaby się bronić – ocenił Piotr Ikonowicz, działacz Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

http://www.tvp.info/34292792/ikonowicz- … sie-bronic

pomalu ale mam nadzieje wiekszosc tzw.politykow odpowie za swoje czyny...tak,jak kazdy normalny obywatel...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1777 2017-10-06 20:14:34

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

W Polsce aborcję uznaje się za legalną, jeżeli dokonuje jej lekarz w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej lub przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Aborcja jest legalna także, jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu.

http://www.tvp.info/34291625/

uwazam ze wybor i tak  nalezy do kobiety,bo to ona bedzie zyla i opiekowala sie swoim potomstwem-jak to  zwykle w zyciu bywa...nie wiem czy obecnie w PL jest taka opieka socjalna osob uposledzonych od urodzenia jak ma to miejsce w DE...i czy w tym przypadku gdy rodzi sie uposledzone dziecko cala rodzina nie przymiera glodem...?
nie wiem co ja bym zrobila gdyby mnie to dotyczylo,i ciesze sie,ze nie musialam nigdy stanac przed takim wyborem..


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1778 2017-10-07 09:21:28

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Nagrania z podsłuchu w restauracji „Sowa i Przyjaciele”

W międzyczasie – na początku czerwca – TVP Info opublikowała kolejne nagrania z podsłuchu w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Najprawdopodobniej dokonano ich 7 lutego 2014 r., podczas spotkania, w którym uczestniczyli m.in. b. rzecznik rządu Paweł Graś, b. minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński, b. szef BOR gen. Marian Janicki i ks. Kazimierz Sowa.

Na opublikowanym przez TVP Info nagraniu słychać fragment dialogu dwóch osób – biznesmena Jerzego Mazgaja i ks. Kazimierza Sowę – którzy mówią o publikacji „Gazety Polskiej” dotyczącej biznesmena i jego wizyty w Baku. „Jurek nie polemizować... zniszczyć, naprawdę, tu uważam, że nie ma się wiesz ... żadnych” – mówił m.in. ks. Sowa.

Komentując tę sprawę w „Gościu Niedzielnym” ks. Sowa powiedział, że „prywatne spotkanie znajomych ma inny charakter niż relacje polityczne”. Zaprzeczył, by mówił o niszczeniu „Gazety Polskiej” i twierdził, że jego słowa dotyczyły czego innego.

– Nie, nie. Ten fragment, który ja słyszałem, dotyczył tego, że opublikowano w „Gazecie Polskiej” jakąś nieprawdziwą informację i w tym przypadku chodziło nie o to, żeby kogoś zniszczyć w sensie fizycznym, tylko w sensie jakiejś obrony, kiedy ktoś pisze nieprawdę. I to jest ten kontekst – bronił się ks. Sowa. – To się odnosiło, z tego co pamiętam, do tego, co napisali chyba o Jerzym Mazgaju, dotyczącego jego przeszłości – dodał. Mówił, że było to „spotkanie ludzi, którzy znają się prywatnie jeszcze od lat 90.”

http://www.tvp.info/34298639/ks-sowa-be … -warszawie

odsunac KK od polityki,i to jak najszybciej!


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1779 2017-10-07 18:59:39

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

I dalej III RP:


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1780 2017-10-09 10:36:40

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Dalszy los reformy sądownictwa zależy teraz od determinacji i zdrowego rozsądku większości parlamentarnej. Wierzę w to, że porozumienie jest bardzo blisko” – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania tygodnika „Do Rzeczy”.

http://www.tvp.info/34319307/prezydent- … parlamentu

ciezko pozbyc sie  betonowej kasty...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1781 2017-10-09 10:39:06

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

„Wyłudzenia VAT za czasów PO to największa patologia finansowa III RP” – powiedział wiceminister finansów Paweł Gruza w wywiadzie dla poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”.

http://www.tvp.info/34319293/mafia-prze … owa-iii-rp

ano...nic nie bierze sie z niczego...
ilez to milionerow przybylo w PL...
pewno zarobili to praca swoich rak...?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1782 2017-10-09 10:41:47

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Sytuacja służby zdrowia wygląda tak, że lekarz ortopeda przyjechał do mnie w takim stanie, by mnie zbadać, że ja zacząłem sobie przypominać, jakie są podstawowe ruchy przy reanimacji człowieka. Wyglądał gorzej ode mnie. Zastanawiałem się, jak ja mam mu zrobić sztuczne oddychanie w razie czego – zrelacjonował Kukiz.

http://www.tvp.info/34320481/byc-moze-b … ska-wladza


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1783 2017-10-09 19:54:59

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1784 2017-10-10 14:09:39

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

https://scontent.fmad3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/22281645_253693591821584_7374435779537629357_n.jpg?oh=da8262cdca5bad1211eda9b46e1f711e&oe=5A7DE1EB

Ostatnio edytowany przez Meli (2017-10-28 10:19:42)


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1785 2017-10-10 14:20:32

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

albo jedno i drugie...jak dobrze pojdzie


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1786 2017-10-10 14:23:37

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

W czerwcu wystąpiłem do prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu z weryfikacji WSI, do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi – powiedział „Gazecie Polskiej” szef SKW Piotr Bączek. W jego ocenie dokument ten powinien zostać ujawniony.
Bączek przypomniał, że zgodnie z przepisami „to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu”.

– W czerwcu bieżącego roku wystąpiłem do pana prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu z weryfikacji byłych Wojskowych Służb Informacyjnych. Podjąłem taką decyzję ze względu na zapisy ustawowe, które wskazują, że szefowie SKW i SWW dostosowują i opisują nowe okoliczności, które mogą zaistnieć po zakończeniu działalności komisji weryfikacyjnej – podkreślił.

–Nasz wniosek, czyli SKW, do pana prezydenta Andrzeja Dudy, wynika z przepisów ustawowych i wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Moim zdaniem aneks z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony – powiedział Bączek „Gazecie Polskiej”.

http://www.tvp.info/34335582/szef-skw-w … ikacji-wsi

nie chca otworzyc puszki Pandory?
nie dziwi mnie to...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1787 2017-10-10 14:32:07

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej w Pałacu Prezydenckim, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, złożył szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski. We wtorek przypada 90. miesięcznica katastrofy.

http://www.tvp.info/34336016/w-palacu-p … molenskiej

jak ta sol w oku...PO i bylych prominentow...niektorzy z nich sa dzisiaj scigani przez prokurature,komisje lub ABW...reszta czeka na swoje rozliczenie w kolejce...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1788 2017-10-11 15:04:51

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Zatrzymani w akcji specjalnej CBA, to trzej biznesmeni i policjant – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach bliskich śledztwa. W poniedziałek po południu agenci zatrzymali ich na gorącym uczynku - podczas transakcji przekazania łapówki w jednym z klubów nocnych w centrum Warszawy.

http://www.tvp.info/34349611/akcja-cba- … -policjant


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1789 2017-10-11 15:07:36

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Pracujemy nad ustawą, która ma zagwarantować zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 6 proc. PKB. Ustawa jest praktycznie gotowa, w najbliższym czasie będzie mogła być skierowana do uzgodnień - oświadczyła w środę premier Beata Szydło.

http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ … e/34349816

byc moze jest to tylko kropla w morzu,ale zawsze to cos wiecej...
PIS powinien zajac sie tym tematem,i to jak najszybciej...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1790 2017-10-12 20:12:02

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

„Wszelka ingerencja instytucji zewnętrznych jest nieuprawniona”Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ocenił podczas konferencji w Londynie, że rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce, to „nieuprawniona ingerencja instytucji zewnętrznych”. Waszczykowski podkreślił, że rezolucja ma charakter „stygmatyzowania i atakowania Polski”. Przypominamy światu i naszym sojusznikom w Europie, że kwestia reformy wymiaru sprawiedliwości to jest kwestia, która pozostała jako jedna z ostatnich do zmodernizowania przez ostatnie 25 lat. Polacy od lat domagali się tych reform i jednocześnie dali nam dwa lata temu silny mandat i pozwolenie na zreformowanie tego aspektu życia polityczno-społecznego – powiedział szef MSZ.

Jak podkreślił, „reformując wymiar sprawiedliwości, importujemy przyjęte już w krajach demokratycznych rozwiązania”, a „w związku z tym, to co jest dobre np. w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej, powinno być również dobre i akceptowane w Polsce”.

– W związku z tym, iż jest takie oczekiwanie społeczeństwa, że mamy na to mandat i importujemy już sprawdzone rozwiązania międzynarodowe, uważamy, że wszelka ingerencja instytucji zewnętrznych jest nieuprawniona, tym bardziej, że ta sfera modernizacji i regulacji życia nie podlega rozwiązaniom europejskim i unijnym, do których rości sobie prawo Komisja Europejska – powiedział szef MSZ.Powstrzymajcie się od reform”

W środę wieczorem Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce. Wezwało w niej pięć krajów – Polskę, Bułgarię, Mołdawię, Rumunię i Turcję – do podjęcia działań w kierunku przywrócenia rządów prawa.

Rezolucja „wzywa polskie władze, aby powstrzymały się od wszelkich reform, które mogłyby zagrozić poszanowaniu zasad państwa prawa, a zwłaszcza funkcjonowaniu KRS i niezawisłości sądownictwa oraz prokuratorów”. „Zachęcamy również polskie władze do korzystania z odpowiednich uregulowań Rady Europy, do pełnej współpracy z jej organami oraz do wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej”, czytamy w dokumencie.Według rezolucji „obecną sytuację Trybunału Konstytucyjnego należy ponownie zbadać w świetle zaleceń międzynarodowych organów w celu zapewnienia pełnego poszanowania zasad legalności i pewności prawa”. Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 42 członków Zgromadzenia, przeciwko było 9.

Rezolucję poparli parlamentarzyści PO i Nowoczesnej, przeciwko byli posłowie PiS i Kukiz'15. Podczas głosowań członkowie Zgromadzenia Parlamentarnego odrzucili poprawki autorstwa parlamentarzystów PiS wykreślające Polskę z grupy krajów, w których zagrożona jest praworządność.
PAP   
http://www.tvp.info/34372293/wszelka-in … uprawniona


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1791 2017-10-12 20:15:32

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Jestem na Radzie Europy. Klich (PO) donosi na Polskę i twierdzi, że sytuacja w PL jest gorsza niż w Turcji!” – napisał na Twitterze poseł PiS Dominik Tarczyński. Z zamieszczonego przez niego fragmentu dokumentu wynika, że były minister obrony narodowej Bogdan Klich nawoływał, by RE zareagowała „nie tylko na papierze” w obronie „niezależnego sądownictwa” oraz „zagrożonych instytucji demokratycznych” w Polsce.

„Pan Klich zauważył, że dzisiaj panowała zupełnie inna atmosfera niż podczas szczytu w Warszawie w 2005 r. Niestety część ministrów Rady Europy była niegotowa lub niechętna, by w efektywny sposób podejść do obecnych wyzwań. Szczyt powinien mieć miejsce, ale z aktywnym zaangażowaniem Zgromadzenia, jeżeli chodzi o plany i deklaracje które mają zostać przyjęte” – czytamy w sprawozdaniu zamieszczonym przez posła Tarczyńskiego.

Klich miał mówić na Radzie Europy, że nie tylko wartości, ale także instytucje demokratyczne „są zagrożone” w wielu krajach RE.
http://www.tvp.info/34324754/


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1792 2017-10-13 16:15:58

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22366729_493199197714661_1936198540204019072_n.jpg?oh=a0b7799ee603db5e4113e25e9711c347&oe=5A816614


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1793 2017-10-18 19:44:52

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Ubolewam nad tym, że do protestu apolitycznego podłączają i podłączyli się politycy. Nie chcieliśmy i nie chcemy tego. Nasz protest jest skierowany na dobro pacjenta. Będziemy prosili, by tego nie robili, bo lekarze i pacjenci nie mają barw politycznych – przekonywał Łukasz Jankowski, lekarz rezydent wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, komentując w programie „O co chodzi” w TVP Info protest młodych lekarzy.

Od 2 października lekarze rezydenci prowadzą głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Chcą też zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

http://www.tvp.info/34441495/lekarz-rez … nie-chcemy


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1794 2017-10-18 19:54:40

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Strajkujący lekarze są wspierani przez KODziarza Kijowskiego,Frasyniuka i kilka jeszcze zakazanych mord..


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1795 2017-10-18 20:08:59

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

oni nie chcom...ale muszom!


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1796 2017-10-20 10:27:18

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Proszę Was o podpisanie petycji o wznowienie śledztwa w sprawie zamordowania księdza Popiełuszki.Tego człowieka bestialsko torturowano,m.innymi wyrwano mu język i wydłubano oczy...śledztwo zostało prokuratorowi Witkowskiemu odebrane i umorzone...

https://www.ksjerzypopieluszko.pl/


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1797 2017-10-20 18:09:40

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22554832_1986247531590701_2952878087024302653_n.jpg?oh=500392b98eb1f5416b899a43de606576&oe=5A67E9F9


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1798 2017-10-21 09:01:54

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: PiS rządzi

Prezydent i prezes stoją na stanowisku, że nie ma potrzeby ujawniania tego aneksu mówił po spotkaniu w Belwederze rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński. – Ja należę do nielicznych ludzi, którzy czytali aneks. Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany – przekonywał już tydzień temu Jarosław Kaczyński.

http://www.tvp.info/34478445/kaczynski- … ublikowany

ciekawe...dla kogo bedzie lepiej?
trzeba sie w koncu rozliczyc z przeszloscia...jakaby ona nie byla...
ciekawym jest dla mnie,ze poprzedni rzad tego nie zrobil,a obecny tez nie chce...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#1799 2017-10-21 10:26:10

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi

Episkopat jest umoczony we wszystkie świństwa i machlojki...ot,cała tajemnica wiary


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#1800 2017-10-21 11:07:32

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: PiS rządzi


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.adapciak.pun.pl www.n-w-u-fed.pun.pl www.mpu22.pun.pl www.wwegame-gra.pun.pl www.gossip-girl.pun.pl