wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2017-05-30 17:20:24

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Przetwory kiszone


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#2 2017-07-15 20:29:54

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Przetwory kiszone

Ketchup - sos z cukinii
====================

Składniki:

- 2 kg cukinii po obraniu i wydrylowaniu pestek ( minimum 3 kg nieobranej )
- 1 duża cebula
- 2 duże ząbki czosnku
- 1 kg domowego gęstego przecieru pomidorowego lub 800 g kupnego gotowego koncentratu pomidorowego
- 0,5 kg cukru
- 3/4 szklanki octu 10%
- 2 łyżki soli
- 1 łyżka papryki słodkiej
- 1 łyżka pieprzu czarnego zmielonego
- 1 płaska łyżeczka chili ( można dodać więcej jak ktoś lubi pikantny )

opcja to dodanie:

- 1 płaska łyżka bazylii
- 1 płaska łyżka oregano
- 1 łyżeczka tymianku

Sposób przygotowania:

Cukinię obieramy ze skórki i wydrążamy z pestek ( na 2 kg gotowej potrzebujemy minimum 3 kg cukinii – najlepiej wykorzystać największe okazy ), cebulę obieramy, czosnek siekamy. Na tarce z dużymi oczkami ścieramy cukinię i cebulę, dodajemy czosnek i gotujemy około 30-40 minut na małym ogniu mieszając często, żeby się nie przypaliło ( szczególnie na początku ). Całość blendujemy, dodajemy cukier, ocet i przecier - mieszamy i dodajemy sól, pieprz, paprykę słodką oraz chili. Ponownie gotujemy i nakładamy na gorąco do wyparzonych słoiczków. Jeżeli chcemy wzbogacić smak ketchupu to polecam dodać też bazylię, oregano i tymianek.

Jeżeli słoiczki mają dłużej postać to proponuje je pasteryzować około 20 minut w nagrzanym piekarniku na 130 C.

Po wyciągnięciu słoiki odwracamy do góry dnem i układamy na desce drewnianej lub jakiejś podkładce. Po 20 minutach można je obrócić.


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#3 2017-07-15 20:58:59

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Przetwory kiszone

moze to i dobre ale ja nie jadam keczapa...

salse czesciej uzywam...i to od swieta...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#4 2017-07-15 21:00:33

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Przetwory kiszone

nie ma to jak chleb ze smalcem i skwarkami,do tego malosolny  ..lub pomidor...

dietetycznie,szybko i smacznie...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#5 2022-10-01 12:52:11

 Luce

aktywny

Skąd: Eifel
Zarejestrowany: 2014-03-24
Punktów :   

Re: Przetwory kiszone

Może to nie o kiszonkach ale o marynacie. Marynowane kanie ! Lata temu je robiłam ,zwijałam je do słoika w takie ruloniki. Poniższy przepis też super ! Tymbardziej ,że z moich ukochanych,rodzinnych okolic.
https://www.youtube.com/watch?v=0Q9keO-A4f0
Marynowane smażone kanie. Kotlety z kani w zalewie octowej w słoikach na zimę. Przepis MENU Dorotki.


"Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę".
- A.D. Williams

Offline

 

#6 2022-10-01 12:54:15

 Luce

aktywny

Skąd: Eifel
Zarejestrowany: 2014-03-24
Punktów :   

Re: Przetwory kiszone

Kapusta kiszona też z polecenia Dorotki :

https://www.youtube.com/watch?v=EWhTco6VdAE

Kiszona kapusta. Dokładny przepis jak samemu ukisić kapustę w domu? MENU Dorotki


"Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę".
- A.D. Williams

Offline

 

#7 2022-10-08 18:25:45

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Przetwory kiszone

https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/ … ka-na-zime

Sałatka Kubańska na Zimę

Składniki:
10 słoików 500 ml

1 kg białej kapusty
1 kg krótkich ogórków
1 kg pomidorów
1 kg czerwonej papryki
pół kg cebuli
pół kg marchewki

250 ml oleju
150 ml octu 10 %
120 g cukru kryształu
2,5 łyżki soli
20 ziarenek czarnego pieprzu
10 listków laurowych

Sałatka.1. Warzywa dokładnie umyć i osuszyć.
Kapustę zetrzeć na mandolinie w pierwszej kolejności,żeby nam siadła i zajmowała mniej miejsca,osolić połową soli i dokładnie wymieszać rękami.
Z papryki usunąć gniazda nasienne,przekroić na pół,następnie pokroić w drobne paseczki-można użyć dowolny kolor papryki,lub pomieszać,u mnie zawsze najlepiej sprawdza się czerwona,ponieważ jest najsłodsza.
Ogórki zetrzeć na mandolinie na grubość ok.5 mm.
Pomidory zlałam wrzątkiem i obrałam ze skórki,następnie przekroiłam na 4,wykroiłam zielone łyko od szypułki,pokroiłam w dowolnej wielkości kawałki.Do tej sałatki najlepiej nadają się zwykłe pomidory niż malinowe,nie rozpadną się podczas gotowania.
Cebulę obrać i pokroić w półpierścienie średniej grubości,ja starłam na mandolinie,żeby było szybciej.
Marchewkę obrać i pokroić wedle uznania,starłam na tarce w słupki.
Wszystkie składniki wrzucić do dużej miski razem z kapustą.
Sałatka.2. Dodać do warzyw resztę soli,wsypać cukier,wlać olej i ocet,wsypać ziarna pieprzu i liście laurowe,całość dokładnie wymieszać,wkładam rękę i mieszam wszystko ręką,wymieszaną sałatkę odstawiamy na 1 godz.w temp.pokojowej.
Sałatka.3. Po tym czasie całość przekładamy do garnka,
Sałatka.4. doprowadzamy do wrzenia i gotujemy pod przykryciem od momentu wrzenia ok.15 min.na średnim ogniu.
Następnie sałatkę kubańską przekładamy do wyparzonych słoików,brzegi wycieramy ściereczką,mocno zakręcamy i odwracamy słoiki do góry dnem,
Sałatka.5. okrywamy ręcznikiem i pozostawiamy do wystygnięcia.
Zimne słoiki wynosimy do piwnicy.
Porady
Do sałatki można użyć różne kolory papryki,a pomidory dać ze skórką.

taka chyba zrobie,ale najpierw poszukam sloikow,bo nawet Teddy takich nie ma..
troche dziwne ze trzeba najpierw zagotowac a potem klasc do sloikow,ja bym tam zrobila tradycyjnie,najpierw w sloiki,potem zagotowac..


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cyber-swiat.pun.pl www.ratownictwo-pwsz.pun.pl www.armiarelamu.pun.pl www.gloria-victis.pun.pl www.forumsaezatakeiskaze.pun.pl