wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


#1 2021-11-24 15:11:27

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Ptaki

Chciałbym Wam kogoś przedstawić. Proszę, poświęćcie chwilę, a nie pożałujecie. To opowieść o wyjątkowym człowieku.
Oto Kamil. Kamil ma 22 lata. Od 2 lat jest radnym gminy Konopnica. Mając 17 lat, założył ośrodek rehabilitacji dla bocianów Szansa dla Bociana (zajrzyjcie na profil). Każdego roku leczy ok. 70 ptaków. Opracował własną metodę odchowu piskląt. Byłem i widziałem. Świetne miejsce. Poza tym ratuje gniazda bocianie. Kamil jest wielkim fanem Zbigniewa Wodeckiego (i nawet podobnym). Kamil to niezwykły człowiek.
A zresztą, sami przeczytajcie, ponieważ poprosiłem go, aby napisał coś o siebie:

👉Od 5 roku życia interesuję się bocianami. Wszystko zaczęło się od pobliskiego gniazda, pod które przychodziłem na spacery będąc pod opieką mojej babci i dziadka wracałem do domu i lepiłem z plasteliny to, co widziałem w gnieździe. Kolejnym krokiem było kupowanie figurek i wszystkiego co z bocianami związane, kamerki internetowe i przeglądanie informacji. Marzeniem było mieć swoje gniazdo, dlatego postawiliśmy drewniany słup z platformą, na którym sporadycznie bociany przebywały ale nigdy nie zostawały na dłużej.
👉Kolejnym marzeniem, zaraz po posiadaniu własnych bocianów na własnym gnieździe było zaopiekowanie się. I tak w wieku 12 lat przezimowałem pierwszego bociana, rok później wychowałem wyrzutka, a przez kolejne lata trafiały pojedyńcze osobniki.
👉Dzięki silnej determinacji, mając 17 lat założyłem pierwszą na Lubelszczyźnie organizację zajmującą się ochroną bociana białego. Powstał ośrodek, przez który rocznie przewija się nawet 70 bocianów, część z nich jest wyleczona, zaobrączkowana i wypuszczona na wolność. Za sprawą własnych metod wychowawczych (sztuczne gniazda znajdują się na wysokich obiektach - dachy, drzewa czy słupy, gdzie młode mają kontakt ze mną tylko podczas pojenia i karmienia) odlatują wtedy dzikie i nie oswojone co pozwala na późniejsze wiadomości zwrotne nawet po kilku latach np. podczas budowy gniazda. Daje to niezwykłą satysfakcję i formę badawczą pokazującą, że jeśli bocian zostaje wychowany przy kontakcie ograniczonym do niezbędnego minimum, mają taką samą szansę na radzenie sobie w naturze jak ich rówieśnicy wychowani w gniazdach przez rodziców.
👉Oprócz ośrodka rehabilitacji staram się eliminować przyczyny problemów, przez które bociany trafiają do ośrodka. Moim priorytetem było, aby bociany przebywające w moim azylu miały warunki zbliżone do tych naturalnych, dlatego zostały zakupione owce kameruńskie (jako namiastka wypasu), wybieg jest rzadko koszony i sukcesywnie zasiewany mieszanką traw łąkowych.
👉Obecnie w ośrodku przebywa 13 trwale kalekich i 8 sprawnych osobników, dochodzących do siebie po kontuzjach 
Sukcesywnie z rejonami energetycznymi PGE na terenie całej Lubelszczyzny zabezpieczamy słupy średniego napięcia, na których giną bociany, podnosimy gniazda ponad przewody albo uszczuplamy konstrukcję.
👉Przez kilka lat udało się dokonać naprawy 60 gniazd z duża większość była zlokalizowana na słupach energetycznych. Po tych kilku latach energetycy zapraszają mnie sami do konsultacji w zakresie naprawy i prac przy gniazdach, wyboru lokalizacji co jest pocieszające, bo wcześniej na naszym terenie nie było organizacji, która na większą skalę pomagała by bocianom, ich siedliskom i ludziom, którzy niejednokrotnie przy kontakcie z urzędami napotykali na przeszkody, a dzięki naszemu wsparciu stało się do dużo łatwiejsze. Czasem także sami wynajmujemy podnośnik aby naprawiać gniazda na słupach wolnostojących.
👉Oprócz bocianów interesowałem się działalnością społeczną dlatego od 2018 roku zostałem wybrany radnym gminy Konopnica. Interesuję się twórczością muzyczną Zbigniewa Wodeckiego, zbierając wszystkie kasety, winyle, pocztówki dźwiękowe CD oraz poszukując unikalnych nagrań telewizyjnych czy radiowych współpracując z fundacją im. Zbigniewa Wodeckiego 🎺🎼🎻
To tyle od Kamila. Prowadzenie ośrodka rehabilitacji to nielada wyzwanie. Dlatego Kamil zbiera fundusze na ten cel. Nie prosi o wiele. Zapytał mnie czy nie wsparłbym jego działalności, kupując kalendarz, który przygotował. Kupiłem. Ale pomyślałem, że pomogę mu bardziej, prosząc Was o to samo. Dzięki temu pomożemy Kamilowi jeszcze bardziej.
Kamil nie prosi o pieniądze. Oferuje coś w zamian. Piękny kalendarz. Ale powiem Wam coś jeszcze. Ostatnio miałem przyjemność przyglądać się jak funkcjonują małe inicjatywy i organizacje. Warto jest wspierać, gdyż są najbardziej efektywne. Z każdego 100 złotowego banknotu wycisną 200 złotych. Jak? Wkładając w to swoją pracę i najbliższych. Pomóżmy Kamilowi i moim ukochanym bocianom! Dziękuję💚
Oto instrukcja:
Idąc wzorem lat ubiegłych mamy dla Was kalendarze z naszymi boćkami na 2022 rok! 😍
Format A3, każdy miesiąc na osobnej stronie.
Cena według uznania, jednak nie mniej niż 40 zł.
Kalendarz wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty i OTRZYMANIU ADRESU WYSYŁKI NA: szansadlabociana@gmail.com lub w wiadomości prywatnej 📩
Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na działalność ośrodka rehabilitacji bocianów 😊

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Szansa dla Bociana
Santander Bank Polska S.A
Nr konta: 89 1090 2688 0000 0001 3317 0991
tytułem: bociani rok- kalendarz
lub
Paypal- szybkie płatności internetowe http://paypal.me/SZANSADLABOCIANA
Zapraszamy!


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#2 2021-11-24 16:48:13

 Luce

aktywny

Skąd: Eifel
Zarejestrowany: 2014-03-24
Punktów :   

Re: Ptaki

To jest to ! Bociani pasjonata,dobry człowiek i z inicjatywą. Tylko popierać !
Tak sobie pomyślałam,że do mnie do DE raczej kalendarza nie wyślą ale można komuś sprawić prezent na BN i zapłacić tutaj w DE a adres podać tego ,kogo chcemy obdarować.
I jeszcze jedno.


"Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę".
- A.D. Williams

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fizykamedyczna.pun.pl www.unbeatenonyks.pun.pl www.nowytemat.pun.pl www.mrr.pun.pl www.animalworld.pun.pl