wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2014-04-01 13:37:15

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Niemcy i Rosja

Minister Schäuble porównał Putina do Hitlera.Pani Kanclerz i minister spraw zagranicznych Steinmeier,dystansują się...
Kilka tygodni temu,ex minister spraw zagranicznych,Hillary Clinton,wyraziła się dokładnie tak samo,jak zrobił to Schäuble.

Brak wyczucia dyplomatycznego,czy wreszcie politycy zaczynają nazywać pewne sprawy po imieniu?

Offline

 

#2 2014-04-01 16:52:56

 Krunia 666

Zbanowany

Skąd: spod Alpow..
Zarejestrowany: 2014-03-29
Punktów :   24 

Re: Niemcy i Rosja

Powiem wam ja apolityczna obserwatorka ostatnich rozgrywek politycznych ze  zle sie dzieje.
Do tej pory wlasciwie zbytnio nie interesowalam sie statusem Rosji na arenie europejskiej czy swiatowej,
jednak wiedzialam ze sa najwiekszym importerem gazu i ropy, ze  sä suveren, nie potrzebuja pomocy Niemca
czy kogokolwiek zeby samodzielnie wsrod tych sztucznie preferujacych sie G7   egzystowac,

jednak ustawicznie widzialo sie to szykanowanie wszystkiego co rosyjskie, w  dokumentacjacjh , filmach  pokazywano  i do dzis  pokazuja Rosje z jak najgorszej strony,
ptrymitywny Rusek, klepiäcy bide nedze ,  ustawicznie exponowany alkoholizm i nieudacznosc,
pomijajac z reguly ze  tak samo jak inne panstwa  Rosja ma i dobre strony,
dobrze  funkcjonujacä polityke zagraniczna, handel, kulture i sztuke.
Wydaje mi sie ze Ameryka jatrzy, robi wrogä propagande, podzega .
Przeciez widac golym okiem ile maja zaangazowania i interesow w zepsuciu wszelakich kontaktow Rosji z Europa.
Te sankcje stale nowe,  szczytem jednak jest to wpierdziulenie sie z wlasnym gazem...
toz to paranoja,- ile bedziemy placic za  jego dostarczenie do Europy, mowie wam z ameryka i merkelowej politykä my zyjacy tutaj, wyjdziemy jeszcze jak Zablocki na mydle!

Offline

 

#3 2014-04-01 17:10:39

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Niemcy i Rosja

W "Die Zeit", a wiec prestizowym czasopismie niemieckim, poparto porownanie Schäuble i wzieto go pod ochrone

Hitler wkroczyl do Sudetenlandu "w obronie mniejszosci niemieckiej", potem zaanektowal cale Czechy (protektorat), a Zachod sie temu bezczynnie przygladal, bo "w obronie pokoju" taka Czechoslowacja wydawala im sie mala ofiara. Potem Anglicy i Francuzi nie chcieli "umierac za Gdansk", do czego to potem wszystko doprowadzilo, wszyscy wiemy z historii


KRIM-ANNEXION
Diesmal hilft die Hitler-Keule
Wolfgang Schäuble hat Putins Annexion der Krim mit Hitlers Verhalten im Sudetenland verglichen. Die Aufregung ist groß, doch die Parallele stimmt.

Die NS-Propaganda behauptete, Tschechen würden Massaker an den rund drei Millionen Sudetendeutschen verüben, Hitler begründete die Annexion mit deren Schutz, versicherte anschließend, darüber hinaus habe Deutschland keine weiteren territorialen Ambitionen in Europa – es kam anders.

http://www.zeit.de/politik/2014-03/hitl … -schaeuble


Don´t look back in anger

Offline

 

#4 2014-04-01 21:03:19

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Niemcy i Rosja

Cos slabo znasz historie: Krym rosyjski tez nie byl "zawsze", tylko zostal "odbity" od imperium osmanskiego, jego pierwotna ludnoscia nie byli Rosjanie, tylko Tatarzy

A Czechy (wraz z sudetami) nalezaly przez stulecia do niemieckiego kregu kulturowego (Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego oraz Austro-Wegry), wiec ta ludnosc niemiecka w Sudetach nie spadla z nieba, tylko przez stulecia te tereny zasiedlala, moze nawet dluzej niz Rosjanie Krym


Don´t look back in anger

Offline

 

#5 2014-04-04 13:21:09

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Niemcy i Rosja

Ciekawy artykul w Spieglu:

Außenpolitik à la Putin: Gebt uns das Elsass zurück!

Eine Kolumne von Jan Fleischhauer

Folgt man Putins Logik, sieht die europäische Landkarte bald ganz anders aus: Erst holen wir Deutschen uns die Siedlungsgebiete in Belgien zurück, dann reden wir ein ernstes Wort mit den Franzosen.

75.000 Menschen in Belgien sprechen Deutsch. Da ist ein Referendum schnell auf den Weg gebracht, um diese Siedlungsgebiete - darunter etwa Lontzen, Amel und Sankt Vith - heim ins Reich zu führen.

Auch über die Rückgabe von Mallorca an Spanien ließe sich reden, vorausgesetzt, England würde auf Gibraltar verzichten.

http://www.spiegel.de/politik/ausland/k … 62393.html


Don´t look back in anger

Offline

 

#6 2014-04-04 13:30:30

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Niemcy i Rosja

Nooo,przy piwku ustalimy nowy porządek Swiata

Offline

 

#7 2014-04-04 13:47:43

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Niemcy i Rosja

przywołuję użytkownika Observer do porządku

Proszę pisać na temat.Do wylewania łez etc. jest  specjalnie wyznaczony dział.

Offline

 

#8 2014-04-04 13:48:51

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Niemcy i Rosja

punkt 2. Regulaminu: Każdy użytkownik jest częścią wirtualnej społeczności.Aby ta społeczność funkcjonowała i nie utonęła w chaosie,należy przestrzegać zasad dobrego wychowania.
Najważniejsze,by mieć szacunek dla innych użytkowników.Nie będziemy tolerować obrażania,oczerniania,wyśmiewania i szydzenia.


1. Ostrzezenie: forum jest miejscem wymiany pogladow, ktore moga byc kontrowersyjne. Forum nie jest miejscem na przepychanki osobiste ad personam


Don´t look back in anger

Offline

 

#9 2014-04-04 17:33:56

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Niemcy i Rosja

Violaxx napisał:

przywołuję użytkownika Observer do porządku

Proszę pisać na temat.Do wylewania łez etc. jest  specjalnie wyznaczony dział.

Droga Violu, chciałbym tu wziąść w obronę użytkownika Observer - nie dlatego, że napisał o wpisach autorstwa ASTRA pozytywnie.

Astry nie ma już wśród nas i należało usunąć wszystkie posty użytkownika ASTRA, nie usuwać żadnych.
Usunięte w tym wątku posty astry, nie obrażały nikogo, były odmienne od poglądów moderatora, dlatego usunięcie ich pozostawia pewien niesmak i ten użytkownik Observer sformułował!
Zapewniam, że nie wiem kto kryje się za tym nickiem i nie uprawiam polityki "rączka rączkę"

Offline

 

#10 2014-04-04 17:39:39

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Niemcy i Rosja

Sama ubolewam,że stało się,jak się stało,ale to jest temat o Rosji i Niemcach.Rozmywanie tematu,nie ma celu.

Offline

 

#11 2014-04-04 18:13:34

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Niemcy i Rosja

ostbahn kurti napisał:

Violaxx napisał:

przywołuję użytkownika Observer do porządku

Proszę pisać na temat.Do wylewania łez etc. jest  specjalnie wyznaczony dział.

Droga Violu, chciałbym tu wziąść w obronę użytkownika Observer - nie dlatego, że napisał o wpisach autorstwa ASTRA pozytywnie.

Astry nie ma już wśród nas i należało usunąć wszystkie posty użytkownika ASTRA, nie usuwać żadnych.
Usunięte w tym wątku posty astry, nie obrażały nikogo, były odmienne od poglądów moderatora, dlatego usunięcie ich pozostawia pewien niesmak i ten użytkownik Observer sformułował!
Zapewniam, że nie wiem kto kryje się za tym nickiem i nie uprawiam polityki "rączka rączkę"

Ze wzgledu na doswiadczenie z forum MP, od ktorego to forum ma byc odskocznia, osobiscie uwazam, ze wszystkie posty banowanych uzytkownikow powinny byc wstecznie kasowane, powtarzam, wszystkie, bez wzgledu na ich tresc. I tej zasady bede sie trzymal na moderowanych przeze mnie dzialach. Inaczej szybko doprowadzimy do sytuacji bawienia sie tzw. kotka i mysze, gdy banowani uzerzy zakladaja nowy profil co 2-3 dni i kontynuuja swoja "zabawe". Wsteczne kasowanie wszystkich watkow nie pozostawia sladow ich pobytu, a tym samym niweczy taka "zabawe" (i pisze to niezaleznie od tresci postow uzera Astra).


Don´t look back in anger

Offline

 

#12 2014-04-04 18:36:08

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Niemcy i Rosja

Czego nie zrozumiales w wypowiedzi, ze WSZYSTKIE wpisy banowanych uzytkownikow beda wstecznie kasowane? Tu nie chodzi o Astre, tylko o zasade


Don´t look back in anger

Offline

 

#13 2014-04-04 18:58:03

Observer

Zbanowany

Re: Niemcy i Rosja

Usuniete ze wzgledu na topic bumping

pkt 7. regulaiminu: Moderatorzy forum są uprawnieni do kontrolowania treści wypowiedzi,ich modyfikowania,a nawet ich usuwania.

 

#14 2014-04-04 19:06:11

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Niemcy i Rosja

Usuniete ze wzgledu na topic bumping

pkt 7. regulaiminu: Moderatorzy forum są uprawnieni do kontrolowania treści wypowiedzi,ich modyfikowania,a nawet ich usuwania.

Offline

 

#15 2014-04-04 19:17:04

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Niemcy i Rosja

Usuniete ze wzgledu na topic bumping

pkt 7. regulaiminu: Moderatorzy forum są uprawnieni do kontrolowania treści wypowiedzi,ich modyfikowania,a nawet ich usuwania.

To nie jest miejsce na przepychanki, sprawa zostala wytlumaczona obiektywnie i na tym koniec dyskusji off-topicowej, dla ochloniecia 2-dniowa blokada

Offline

 

#16 2014-04-04 19:30:14

Observer

Zbanowany

Re: Niemcy i Rosja

To ja tez prosze o zbanowanie !

zgodnie z zyczeniem

 

#17 2014-04-04 20:34:06

Happy

Gość

Re: Niemcy i Rosja

.

Ostatnio edytowany przez Happy (2014-04-09 15:48:52)

 

#18 2014-04-06 09:50:08

 Krunia 666

Zbanowany

Skąd: spod Alpow..
Zarejestrowany: 2014-03-29
Punktów :   24 

Re: Niemcy i Rosja

Czesc, nie mam pojecia co bylo powodem tej owocnej dyskusji, mam nadzieje ze nie moj wpis...
bo bylabym niepocieszona..
znajac jednak Omahe vel Korcza i Ostbahn Kurti vel wiele Nikow  Bobby the Pick jestem gotowa uwierzyc !
ale gdyby nawet,- popieram podejscie Pogodniaka i Violi,
- historia uczy....#


a my Polacy uwielbiamy historie , wiec biorac  z niej nauke- zostali widze wlasnie pouczeni Ci ktorzy  potrzebowali tego, ale
niczego sie nie nauczyli
albo, nie chcä sie nauczyc..

Offline

 

#19 2014-04-07 15:18:11

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Niemcy i Rosja

Oburzenie z powodu porownania Putina z Hitlerem w zwiazku zajeciem Sudetenlandu bylo duze ze strony "Russlandversteher", co dzis czytamy w wiadomosciach:

"Demonstranci w Doniecku proklamuja "Republike Ludowa Donieck".

Dla przypomnienia: najpierw mielismy Anschluss Austrii i wkroczenie do Sudentenlandu, potem z Czech zrobiono "Protektorat" niemiecki, potem pojawily sie zadania Hiltera o dostep do Gdanska, a na Zachodzie pacyfisci demonstrowali "NIe chcemy umierac za Gdansk". Jak sie skonczylo to poblazanie wobec Hitlera, wszyscy wiemy z lekcji historio


http://www.spiegel.de/politik/ausland/u … 63010.html


Don´t look back in anger

Offline

 

#20 2014-04-07 15:40:58

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Niemcy i Rosja

""Demonstranci w Doniecku proklamuja "Republike Ludowa Donieck".
  ...na 11 maja planują referendum w sprawie przyłączenia republiki ludowej Donieck do federacji Rosyjskiej.....za nimi pójdą  obwód Ługański i Charkowski...
Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach...
Ciekawa jestem , tylko, czy Putin ogarnięty euforią władzy, nie pójdzie dalej na Kijów...

Offline

 

#21 2014-04-07 15:44:49

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Niemcy i Rosja

"Oburzenie z powodu porownania Putina z Hitlerem w zwiazku zajeciem Sudetenlandu bylo duze ze strony "Russlandversteher", co dzis czytamy w wiadomosciach:"

....ponieważ, niemcy rosyjsko języczni, oglądają TV rosyjskie, w którym są zapewnienia, że wojska ros. na Ukrainie nie ma...pokazują kłótnie w sejmie na UA i jaki wpływ ma zachód i Ameryka z "zgniłego "kapitalizmu...

Offline

 

#22 2014-04-09 00:02:18

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Niemcy i Rosja

Krunia 66 napisał:

Czesc, nie mam pojecia co bylo powodem tej owocnej dyskusji, mam nadzieje ze nie moj wpis...
bo bylabym niepocieszona..
znajac jednak Omahe vel Korcza i Ostbahn Kurti vel wiele Nikow  Bobby the Pick jestem gotowa uwierzyc !
ale gdyby nawet,- popieram podejscie Pogodniaka i Violi,
- historia uczy....#


a my Polacy uwielbiamy historie , wiec biorac  z niej nauke- zostali widze wlasnie pouczeni Ci ktorzy  potrzebowali tego, ale
niczego sie nie nauczyli
albo, nie chcä sie nauczyc..

Krunia,
nie miałem możliwości do odpowiedzenia na twoje insynuację i nie zamierzam się na ten temat rozpisywać, napiszę tylko:
mylisz się!

Ostatnio edytowany przez ostbahn kurti (2014-04-09 00:36:45)

Offline

 

#23 2014-04-09 09:54:10

 Krunia 666

Zbanowany

Skąd: spod Alpow..
Zarejestrowany: 2014-03-29
Punktów :   24 

Re: Niemcy i Rosja

mylenie sie jest pojeciem wzglednym,
ten pierwszy myli sie ,- wskazujäc palcem na drugiego,
poniewaz wedlug jego mniemania ten inny jest w bledzie-bo zle , albo inaczej niz wskazujacy mysli.
Wskazany - mylacy sie,
zas repetuje piszac ze wskazujacy w jego kierunku Besserwisser oczywiscie ze jest w bledzie  i sie myli...
bo wskazany wie lepiej ,
albo inaczej to odbiera...

dwoje piszacych , dwie teorie
jeden dylemat,

ale czy jest on az tak  warty rozpatrywania?

Offline

 

#24 2014-04-09 19:29:12

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Niemcy i Rosja

Kruniu,
filozofować to my sobie możemy, przy piwku.
2+2 = 4
To równanie jest identyczne pod każdą szerokością geograficzną.

Na nikgo palcem nie wskazuję i twierdzę, że się pomyliłaś, lub masz problemy z matematyką.

Offline

 

#25 2014-04-18 03:29:44

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Niemcy i Rosja

Okazuje się, że jestem jednym z niewielu! Podobnie jak ja myśli tysiące osób.
Ewenement polega na tym, że w polskim towarzystwie pozostaję jako Błękitny Maiuritius ;=)) - mnie to nie przeszkadza!
Co jest najdziwniejsze w tym wszystkim, to fakt , że mój indywidualny sposób myślenia najbardziej przeszkadza polskim "tolerancyjnym" osobnikom, którzy uważają się ( o zgrozo ) za awangardę swobód myślowych.

http://www.ndr.de/fernsehen/sendungen/z … ne419.html

http://www.wsws.org/de/articles/2014/04 … e-a02.html

Offline

 

#26 2014-04-18 09:50:50

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Niemcy i Rosja

Jestem z tego samego kręgu nieufnych...mam tak od czasu wojny z Kuwejtem.Wstyd mi za siebie,że wtedy ufałam "słusznej" sprawie.

Offline

 

#27 2019-06-09 16:43:04

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Niemcy i Rosja

Rosjanie upublicznili oryginały paktu Ribbentrop-Mołotow wraz z tajnym protokołem. A zarzekali się, że nie mają...
ADVERTISEMENT

Rosjanie udostępnili do wiadomości publicznej oryginały, w języku rosyjskim, paktu Ribbentrop-Mołotow, wraz z tajnym protokołem. Ciekawe, jeszcze do niedawna zarzekali się, że w rosyjskich archiwach tych dokumentów nie ma. A tu znalazły się w Archiwum rosyjskiego MSZ - napisała na Twitterze była ambasador RP w Moskwie Katarzyna Pełczyńska i załączyła skany tych dokumentów.



Katarzyna Pełczyńska
@Kpelczynska
Rosjanie udostępnili do wiadomości publicznej oryginały, w języku rosyjskim, Paktu Ribbentrop-Mołotow, wraz z tajnym protokołem. Ciekawe, jeszcze do niedawna zarzekali się, że w rosyjskich archiwach tych dokumentów nie ma. A tu znalazły się w Archiwum rosyjskiego MSZ



T
Zawarta 23 sierpnia 1939 r. umowa międzynarodowa była formalnie paktem o nieagresji, zawartym przez Związek Radziecki i hitlerowskie Niemcy. Zawierała jednak także tajny protokół dodatkowy, dotyczący rozbioru terytoriów oraz rozporządzenia niepodległością kilku państw, nie tylko Polski. Nasz  kraj miał być podzielony między strony paktu po połowie, Finlandia, Łotwa, Estonia, a także rumuńska Besarabia przypadły Sowietom, a Litwa – Niemcom. (Nieco później dokonano korekty: za część Mazowsza i Podlasia Stalin dostał jeszcze Litwę).

"W wypadku terytorialnych i politycznych przekształceń na terenach należących do Państwa Polskiego granica stref interesów Niemiec i ZSRS przebiegać będzie w przybliżeniu po linii rzek Narwi, Wisły i Sanu. Kwestia, czy w obopólnym interesie będzie pożądane utrzymanie niezależnego Państwa Polskiego i jakie będą granice tego państwa, będzie mogła być ostatecznie wyjaśniona tylko w toku dalszych wydarzeń politycznych. W każdym razie oba rządy rozstrzygną tę kwestię na drodze przyjaznego porozumienia" - głosił punkt 2 tajnego protokołu, będącego w istocie dla Polski kolejnym aktem rozbiorowym.

Wiele lat później, w grudniu 1989 r. Zjazd Deputowanych Ludowych ZSRR potępił ten protokół i uznał go za nieważny. W 2009 r. ówczesny premier Rosji Władimir Putin w tekście napisanym dla "Gazety Wyborczej" potępił pakt Ribbentrop-Mołotow. Zarazem jednak usprawiedliwiał jego zawarcie. Podobne stanowisko zajął w 2015 r. już jako prezydent. Podczas spotkania z ówczesną kanclerz Niemiec Angelą Merkel oświadczył, że celem tego układu było zapewnienie bezpieczeństwa ZSRR, a Polska "padła ofiarą polityki, którą sama próbowała prowadzić w Europie". Merkel nie zgodziła się z tą oceną "Pakt Ribbentrop-Mołotow trudno zrozumieć, jeśli nie uwzględni się tajnego protokołu do niego. Z tego punktu widzenia uważam, że to było niewłaściwe, że zostało to uczynione bezprawnie" - stwierdziła kanclerz Niemiec.


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#28 2019-06-11 19:39:17

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Niemcy i Rosja

taaa...a teraz kto rzadzi Unia?




czy ktos..kiedys uzna to za wlasciwe?

w razie W i tak Niemcy  zawsze sie Ruskim dogada...a Pl ..?no cussszzz...bedzie dalej machala szabelka,bo od lat wladza tam sprawowana jest przez...no wlasnie,przez kogo wlasciwie?

tu moze sobie kazdy  sam na to odpowiedziec...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.czpim.pun.pl www.awayfromlive.pun.pl www.dejavu.pun.pl www.architektura08.pun.pl www.callofduty2.pun.pl