wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2014-03-30 22:16:52

gizelka79

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   

wniosek o wohngeld....

Wiem,ze wy nie pobieracie ,ale może znacie jakies strony jak mogę dokładnie i dobrze wypełnić wniosek o wohngel...już od tygodnia wałkuje sama i nie bardzo mi to  idzie,bo myślałam,e dam rade...a dziś już się poddałam i nie rozumiem go do końca.... nie wszystko wiem,ale myślałam,że damy rade bez tego,bo Mąż mił niby prace której już nie ma ,liczyłam może na cud no ale musze stulić uszy i prosić państwo  o ten wohngeld o pomoc.... czekam jeszcze na zaświadczenie od pracodawcy na moje zarobki z ostatnich 3 msc....mam nadzieję,ze jutro mi je da,bo już proszę od tygodnia....to tyle nie proszę,by ktoś za mnie to zrobił,le może zna ktoś strony gdzie jest nto wypełnione -taki wzór....ja szukałam i powiem może nie jestm taka mądra dlatego proszę was o pomoc jako moją ostatnią deskę ratunku....już nie raz mi pomogliście więc mam cichą nadzieję,że choć mi wytłumaczycie co i jak....
a tak ogólnie to chyba załapałam doła....
Pozdrawiam i życzę KOLOROWYCH SNÓW

Offline

 

#2 2014-03-30 22:23:42

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: wniosek o wohngeld....

gizelka,masz na mysli Wohnuhgsamt?
tam jest sterta papierow do wypelnienia,nie masz kogos pod reka kto by to wypelnil?
nie wiem jak ci pomoc...hmmm


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#3 2014-03-30 22:31:47

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: wniosek o wohngeld....

Gizelka, wiele osob nie zdaje sobie sprawy z pewnego paradoksu: zeby dostawac Wohngeld trzeba miec pewne minimalne dochody, jak sie ich nie ma, to Wohngeld ..... w ogole nie przysluguje. Sam do konca sie na tym nie znam, ale chodzi o to, ze Wohngeld nie ma byc swiadczeniem socjalnym jako zapomoga na zycie, tylko dodatkiem mieszkaniowym.

Sprobuj najpierw wprowadzic wszystkie dane do kalkulatora online, zeby wiedziec, czy ci ten Wohngeld w ogole przysluguje

http://www.biallo.de/finserv/rechnerinf … echner.php


Don´t look back in anger

Offline

 

#4 2014-03-30 22:32:13

gizelka79

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   

Re: wniosek o wohngeld....

tak mam ful do wypełnienia i połowe wypełniłam a reszte nie wiem co i jak....ech ....

Offline

 

#5 2014-03-30 22:33:49

gizelka79

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   

Re: wniosek o wohngeld....

Pogodniak Wit wyliczał i się łapiemy ja mam brutto 1360 do marca na 1 plus kindergeld ...Liczyłam to wyszło,ze powinnam dostać

Offline

 

#6 2014-03-30 22:35:40

gizelka79

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   

Re: wniosek o wohngeld....

ok...uciekam może jutro dodzwonię się do Femci i mi podpowie....rano pobutka 5 -wrrrrrrrrrrrraż się nie chce....

Offline

 

#7 2014-03-30 22:37:59

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: wniosek o wohngeld....

jesli masz papiery z Wohnungsamtu i nie wiesz co dokladnie tam wpisac to wez to co masz,mysle ze pomoga ci to wypelnic...ja pomagalam juz komus i nawet bylam z nimi w tym urzedzie,sama dokladnie nie wiedzialam jak tam zrobic wyliczenia..mila pani pomogla nam to policzyc,ale i tak wyszlo im ze maja za duzo na trzy osoby i po dwoch tygodniach odeslali ich do Jobcenter...no a tam nowa sterta papierow do wypelnienia,tam tez pomagaja wypelnic jesli ktos nie wie co ma dokladnie wpisac...wazne sa zaswiadczenia o zarobkach,umowa o prace,wydatki na mieszkanie,meldunek i tak dalej...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#8 2014-03-31 13:25:49

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: wniosek o wohngeld....

http://www.wohngeld.org/service/nordrhe … schuss.pdf

Tu są formularze.Pisz,czego nie rozumiesz,a pomożemy w wypełnieniu.Miłego dnia:)

Offline

 

#9 2014-03-31 19:29:07

gizelka79

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   

Re: wniosek o wohngeld....

Elzunia ja mam całkiem inny papierek...,ale tu są podpunkty których nie rozumiem....może pomożecie mi chociaż o co chodzi....
mam pytanka w związku z tym papierem o wohngeld a więc :1.ushaltsmitglieder-tam mam wpisać dane męża ?
2.Sontige Personen(Wohnen in Ihrer Wohnung/Ihrem Wohnraum noch sontige Personen,die nicht unter Nummer 1(jak wyżej pytanie)angegeben wurden? i co mam zaznaczyć :nein-ja-?
3.Einnahmen-wiem,ze tam musze wpisać swoje miejsce pracy ,bo mam tabele i to tak jest:a)nichtselbststandiger Arbeit/Beamte/r
b)geringfugiger Beschaftigung
c)selbstandieger Arbeit/Gewerbebetrieb
d)Kapitalvermogen in jeder Hohe
e)Vermietung und verpachtung?
f)Land-und /fordtwirtchaft
g)Renten aller Art. Pension
h)Unterhaltsleistungen
i)Kinder-und Jugendhilfe im sinne des WoGG
j)Arbeitslosengeld/unterhaltsgeld
k)Krankelgeld
l)Mutterschaftsgeld
m)Elterngeld
n)Transferleistungen
o)BafoG/AFBG/
p)Sachleistungen
r)auslendischen Quellen
4)ITERE EINNEHMEN,die bischer noch nicht genent wurden?
5)Werbungskosten? und Kinderbetreuungskosten

6.Einnahmen-Anderungen
7)Unterhaltsleistungen
8)Sontige Leistungen zur Wohnkostenentlastung
9)Miete/Nutzungsentgelt
10)Gemeinsame Mietverage-Untervermietung
a)Untervermietung-Gebrauchsuberlassung
11)Zahlung des Wohngeldes
no i to wsio....nie rozumiem do końca o co chodzi....dziękuję z góry za pomoc :)pozdrawiam. Ania

Offline

 

#10 2014-03-31 19:49:27

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: wniosek o wohngeld....

2.Jeżeli w Antragu wpisałaś tylko siebie,to dodajesz męża i synka (jeżeli wpisałaś wszystkich na początku (w punkcie 1),to piszesz:nein
3.a
4.nein
5.koszta np.dojazdów do pracy i przedszkola/opieki nad synkiem
6.Dochody-zmiany/nein
7.nein/keine
8.nein
9.wysokość czynszu
   a)nein

11.Nie dotyczy Ciebie,to z Urzędu wypełnią.
Przed oddaniem niech sprawdzą,czy wszystko ok.

Pozdrawiam:)

Offline

 

#11 2014-04-01 20:31:19

gizelka79

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   

Re: wniosek o wohngeld....

witam serdecznie. nie chce zakładać nowego wątku...my dalej szukamy pracy,powysyłaliśmy Cv,bylismy w kilku zeitfirmach i na razie cisza. Więc musze wyjść jakoś z tej sytuacji a wiec chcę złożyć wniosek  o dopłatę do przedszkola...mam taki wniosek i ne wiem czy mój mąż dobry wyciągnął a pisze na nim tak:Antrag auf Zuchuss zu den Aufwendungen in einer Tageseinrichtung fur mein/unser Kind.... tylko proszę nie bierzcie mnie do jednego worka,bo ja pracuję i chcę a mąż szuka bo już sam się odważył wyjść i dziś był nawet w 2 zeitfirmach,ale niestety to był dział sprzedaży co odpada....,bo nie zna na tyle języka....nie chce się użalać,bo dajemy sobie jakoś radę,ale to nie znaczy ,ze nie martwię się,dlatego chc skorzystać z tej pomocy póki mój nie znajdzie jakiejkolwiek prace... ach wyżaliłam się i jest mi ciut lżej...pozdrawiam ciepło....

Offline

 

#12 2014-04-01 20:41:23

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: wniosek o wohngeld....

Dobry wniosek,podlinkuj go.
Nie martw się,będzie dobrze

Teraz zmykam,ale jutro będę

Offline

 

#13 2014-04-03 18:25:51

gizelka79

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   

Re: wniosek o wohngeld....

Witam i już złożyłam wnioski....także dziękuję za pomoc teraz czekanie i się okaże czy nam pomogą na ten czas....
Także można już zamknąć temat JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ!!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mrr.pun.pl www.animalworld.pun.pl www.nowytemat.pun.pl www.unbeatenonyks.pun.pl www.kingkhan-bebo.pun.pl