wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


#1 2015-03-21 13:37:56

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Film o Kuklinskim

Dzis wieczorem w Canal+ (telewizja NC+) jest premiera filmu o plk Kuklinskim
"Jack Strong"

Polska | 125 min. | filmy dramaty, melodramaty, obyczajowe Obsada: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Piotr Nerlewski, Józef PawłowskiReżyseria: Władysław Pasikowski

Pułkownik Ryszard Kukliński, będąc oficerem Ludowego Wojska Polskiego, współpracował z amerykańskim wywiadem, a także wywiadem NATO pod pseudonimem Jack Strong. W latach 1971-1981 przekazał na Zachód około 40 tysięcy stron najtajniejszych dokumentów dowództwa Armii Sowieckiej i Układu Warszawskiego, w tym co najmniej 34 tysiące stron w języku rosyjskim. Były wśród nich plany użycia przez ZSRR broni nuklearnej. Pomimo kontrwywiadowczej działalności sowieckich służb specjalnych w Polsce (KGB i GRU) oraz polskich SB i WSW - Kukliński działał przez jedenaście lat, co jest fenomenem w historii wywiadu. W 1984, po zniesieniu stanu wojennego i nieudanej próbie likwidacji Kuklińskiego przez KGB w Ameryce, Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego w tajnym, kapturowym procesie skazał go na karę śmierci, pozbawienie praw publicznych, degradację oraz konfiskatę całości mienia zarówno jego, jak też jego rodziny. W latach 90. obaj synowie Kuklińskiego zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach, podejrzewa się że za ich śmiercią stoją agenci KGB.


http://ncplus.pl/program-tv/10856581-ja … 50321-2215


Don´t look back in anger

Offline

 

#2 2015-03-21 13:41:17

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim


Don´t look back in anger

Offline

 

#3 2015-03-21 13:54:53

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

A to zdrajca...a co ciekawe,to kolektywna wina,jak w Korei Płn.

Ja tego programu nie mam,chętnie bym obejrzała.Nagraj i przyślesz mi.

Offline

 

#4 2015-03-21 13:57:00

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim

dla mnie to bohater bo walczyl z okupantem kacapskim

To jest kodowana telewizja, tego nie mozna tak nagrac i wyslac komus innemu, przynajmniej ja nie wiem, jak to sie robi


Don´t look back in anger

Offline

 

#5 2015-03-21 13:59:55

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

Wszyscy tzw. żołnierze wyklęci,też walczyli z kacapami.Bardzo kontrowersyjne postacie;wielu nazywa ich bandytami,bo po wojnie nie podporządkowali się woli nowego ustroju.

Offline

 

#6 2015-03-21 15:46:17

 Handy

pasywny

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-03-28
Punktów :   17 

Re: Film o Kuklinskim

Jack Strong chodzi na You Tube od miesięcy

Offline

 

#7 2015-03-22 13:21:43

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim

Piratka! 

A film swoja droga moim zdaniem bardzo dobry


Don´t look back in anger

Offline

 

#8 2015-03-22 13:28:55

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

To jak oceniasz postać Kuklińskiego?...bohater,czy zdrajca?

Konsekwencją jego poczynań,jest śmierć obu synów...chociaż czytałam,że były to zabójstwa upozorowane i ci synowie żyją...

Offline

 

#9 2015-03-22 13:38:59

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim

Ja zawsze ocenialem Kuklinskiego jako bohatera i kompletnie nie rozumiem, jak ktokolwiek moze twierdzic, ze on byl zdracja. Wojsko Polskie w tamtym czasie mialo bronic "socjalizmu" (=poddanstwa wobec Zwiazku Sowieckiego) a nie "Polski". Sowieci mieli przygotowane plany ataku na NATO (i to jest udowodniony obiektywnie fakt historyczny), NATO nie mialo planow ataku na Uklad Warszawski. A atak Sowietow na NATO by oznaczal, ze Polska bylaby w pierwszej fazie takiej wojny centrum tzw. teatru wojennego. A wiec Kuklinski przekazujac plany Sowietow Amerykanom pomogl Polsce, a nie jej zaszkodzil, bo przez wyscig zbrojen nakrecony przez Amerykanow Ruscy wykonczyli sie finansowo i Polska odzyskala niepodleglosc


Don´t look back in anger

Offline

 

#10 2015-03-22 13:59:43

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

Ale bezpośrednio,to Amerykanie dali Polako "kopa" i oddali Polskę pod sowiecką strefę wpływów.Wszyscy doili Polaków,a na koniec wyrzucili,jak śmiecia...
Zobacz,co było z wojskiem polskim?...na wygnaniu odeszli do cywila i sprzątali brytyjski syf...jedynie chyba ci,co zostali w Holandii (z brygady gen.Maczka),byli należycie traktowani.

I zawsze Polak dokłada ,by inni mieli więcej i lepiej...

Offline

 

#11 2015-03-22 14:34:56

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim

To jest inna kwestia, ale to gadanie, ze Kuklinski narazil "Polske" na wojne ujawniajac plany sowieckie, jest absurdalny. Polska byla pod sowiecka okupacja, a Sowieci planowali wciagniecie wojsk polskich (pod ich dowodztwem) w wojne ofensywna z NATO. Ujawnienie tych planow bylo w interesie polskiej (ale nie "socjalistycznej") racji stanu. Wystarczy, ze polskie wojsko wzielo udzial w haniebnej napasci na Czechoslowacje w roku 1968


Don´t look back in anger

Offline

 

#12 2015-03-22 14:38:05

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

Tam zara haniebnej...ustawili pepików do pionu ...takie wychowawcze posunięcie było

Kary cielesne były wtedy bardzo na czasie...

Offline

 

#13 2015-03-22 14:57:10

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim

To byla tzw. doktryna Brezniewa pozwalajaca kacapom wtracac sie we wszystko, co sie dzieje w panstwach satelickich, taka to byla wtedy niepodlegosc


Don´t look back in anger

Offline

 

#14 2015-03-22 15:03:58

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

Nooo...troszczyli się o nas...kazali sobie przysyłać polską żywność,byśmy się nie potruli...

Offline

 

#15 2015-03-22 15:08:10

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Film o Kuklinskim

Film obejrzałam i jeśli odbywało się to tak, jak zostało w filmie przedstawione, to jestem w szoku, że się powiodło.
Facet miał więcej szczęścia niż rozumu ale bliżej mu do bohatera niż do zdrajcy.

Offline

 

#16 2015-03-22 15:17:39

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

Film musi trzymać w napięciu...

Offline

 

#17 2015-03-22 15:32:39

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim

czyma, i to bardzo


Don´t look back in anger

Offline

 

#18 2015-03-22 16:55:37

 Handy

pasywny

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-03-28
Punktów :   17 

Re: Film o Kuklinskim

A mi do dzis jest ciezko określić czy tacy jak Kukliński to bohaterowie czy zdrajcy ?
Czy to prawdziwy patriotyzm , pieniądze, adrenalina czy wizja przyszłej kariery tudziez sławy ?

To chyba wiedzą tylko oni sami

Offline

 

#19 2015-03-22 17:06:42

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Film o Kuklinskim

W końcu stanowiska zastępcy szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego WP nie dochrapał się za piękne oczy, nie ?
  I 30 lat wiernie służył...

Offline

 

#20 2015-03-22 17:08:53

 Handy

pasywny

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-03-28
Punktów :   17 

Re: Film o Kuklinskim

Ktosia
Po znajomości z kumplami nie takie stanowiska w armii były obsadzane.
Miernoty tez były generałami.

Offline

 

#21 2015-03-22 17:08:54

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: Film o Kuklinskim

Tez sadze ze czyma bardzo...

Woland jako fan kina dawno juz ogladal bo jest z tych co gdyby pinendzy na kino nie mial to by przez dziure w plocie wchodzil a potem  przez dziure od klucza zerkal...  

Przyznaje ze dlugo trwalem w niezachwianym i popartym argumentami przekonaniu ze Kuklinski to zdrajca..

Niniejszym odszczekuje.

Jego czyn nie jest jednoznaczny bo przysiegal jako zolnierz a przysiega dla zolnierza jest swieta.
Inna rzecz to dramatyczne okolicznosci,ktore trudno pojac komus kto jest rocznik 72.

Bohater czy zdrajca?
Taki Paproch jak ja nie bedzie tego oceniac,jedno wiem zas na pewno.
Nie stac mnie ani na takie bohaterstwo ani na taka zdrade.

Offline

 

#22 2015-03-22 17:19:07

 Handy

pasywny

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-03-28
Punktów :   17 

Re: Film o Kuklinskim

Narażenie swego zycia mogę jeszcze nazwać bohaterstwem.
Ale szafowanie życiem innych ?

No i tu własnie  mam dylemat

Offline

 

#23 2015-03-22 17:44:31

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

Teoretycznie,to Woluś ma rację...dla żołnierza przysięga powinna być święta,chociaż oni akurat,z wiadomych przyczyn,byli ateistami.Przysięgali tylko na Ojczyznę...a każdy chce mieć wolną Ojczyznę.Te wszystkie przysięgi,to o kant doopy rozwalić...i żołnierze żenili się i przysięgali...i byli wierni do pierwszej zdrady.

A tak na poważnie;wojsko polskie było jego chlebodawcą,a on nie był lojalny.Cel nie ważny.Tu akurat w grę wchodziła kwestia bezpieczeństwa Europy/Polski.Mam problem,bo robił to za pieniądze...

Offline

 

#24 2015-03-22 17:50:38

 Handy

pasywny

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-03-28
Punktów :   17 

Re: Film o Kuklinskim

I  właśnie tu jest kolejna kwestia którą Viola dostrzegła



Offline

 

#25 2015-03-22 17:55:58

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim

Niezbyt rozumiem te haselka o "wiernosci przysiedze". Wg was taki Stauffenberg i inni, ktorzy dokonali zamachu na Hitlera, to tez "zdrajcy", bo przysiegali wiernosc Führerowi?

Raz jeszcze, w owczesnym wojsku polskim (ktore tylko z nazwy bylo polskie, bo de facto bylo przedluzeniem armii radzieckiej) przysiegalo sie bronic "socjalizmu" a nie "Polski". A "socjalizm" oznaczal wtedy podporzadkowanie sie OKUPACJI sowieckiej.
Wg filmu on nie robil tego za pieniadze.


Don´t look back in anger

Offline

 

#26 2015-03-22 17:56:17

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

Na co przysięgali żołnierze LWP;tekst Roty:

Dz.U.52.46.310 - Ustawa z dnia 22 listopada 1952 r. o przysiędze wojskowej. (Dz. U. z dnia 1 grudnia 1952 r.)

    Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".

Offline

 

#27 2015-03-22 18:01:03

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim

"stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami "

"wladza ludowa" i "braterske przymierze z Armia Radziecka" i chyba wszystko tlumacza miedzy wierszami.

Zaden "imperializm" nie zamierzal napadac na Polske czy kogokolwiek innego w latach 70-tych czy 80-tych, to odwrotnie Zwiazek Sowiecki mial plany ofensywne ataku na NATO, Polacy mieli zajmowac Szlezwik-Holsztyn i pilnowac ciesnin dunskich, i to jest udowodniony fakt historyczny.

A wiec raz jeszcze: ani NATO ani Amerykanie nie zamierzali "napadac na Polske". Co wiec "zdradzil" Kuklinski? Sowieckie plany agresji, a nie Polske


Don´t look back in anger

Offline

 

#28 2015-03-22 18:02:30

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

Jeżeli to wg Ciebie zwykłe "hasełka" są,to po kiego grzyba przysięgać?Bo tak trzeba?...bo zawsze tak było?

Co do Stauffenberga,to też nie jest do końca wyjaśnione,o co tam chodziło.Ja czytałam,że akurat Stauffenberg oskarżał Hitlera za mało wydajne prowadzenie wojny...sam chciał udoskonalić machinę wojenną..

Offline

 

#29 2015-03-22 18:05:34

pogodniak

aktywny

Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   14 

Re: Film o Kuklinskim

Niewazny Stauffenberg, ale wg zasady, ze "przysiega obowiazuje do ostatniego tchu", moznaby twierdzic, ze kazdy Niemiec wystepujacy przeciw Hitlerowi byl zdrajca, a to chyba absurd.

Wojsko Polskie bylo wasalem Armii Czerwonej, a wiec przysieganie wiernosci LUDOWEMU Wojsku Polskiemu bylo posrednio przysieganiem wiernosci Armii Radzieckiej


Don´t look back in anger

Offline

 

#30 2015-03-22 18:05:43

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Film o Kuklinskim

Pogodniak...poszukaj starych filmów DDR...jak żołnierze zwracali się twarzami  na Zachód,bo tam wróg czyhał..

Przecież nas karmili tą papką bzdur..sama miałam przysposobienie obronne w szkole;cza było szczelać i tarzać się

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rebeldee.pun.pl www.rowy.pun.pl www.fsb.pun.pl www.clanupk.pun.pl www.szkicuj.pun.pl