wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2015-01-22 21:15:04

marg63

Gość

Reklamy, reklamy...

zastanawialem sie gdzie o tym napisac... no i w sumie wyszlo mi, ze moze jednak zalozyc nowy watek, chociaz znalazlem tez temat o chudnieciu i dietach, co sie bezposrednio wiaze... ale tak naprawde to problem jest o wiele bardziej ogolny... a wiec do rzeczy.

Czesto czytuje Wirtualna Polske (www.wp.pl), nie dlatego ze to jakas super wiarygodna i dobra strona, tylko po prostu z przyzwyczajenia... jak kazdy portal, takze i ten publikuje reklamy. Dzisiaj rzucila mi sie w oczy reklama odchudzajacych wlasciwosci mlodego jeczmienia. Zaciekawilo mnie to, bo jeczmien mi sie glownie z piwem do tej pory kojarzyl i z kasza, a tu sie okazuje ze tez i odchudza... Po jakims zrecznym przekierowaniu po kliknieciu na obrazek z glownej strony WP http://dva.wp.pl/RM/Box/2015-01/jejo/75138-sport/wadowice-2.jpg ostatecznie trafia sie na strone http://twoje-piekno.pl/ No i pieknie.... na stronie jest fajny opis jakie to cuda robi ten jeczmien a takze i link to "opinii diabetyka". Po kliknieciu otwiera sie nowa strona na ktorej diabetyk, przyszla Pani doktor Judyta Marszałkowska, pracownik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zachwala preparat. Pisze tez, ze od 7 lat prowadzi wlasny gabinet w Warszawie. W innym tekscie reklamowym tego specyfiku znalazlem tez informacje, ze wlasnie robi doktorat i publikuje artykuly na temat dzialania substancji roslinnych na kondycje organizmu. Brzmi zachecajaco.
Szukam zatem w google gabinetu Pani Judyty. Nie ma. Dziwne nieco... No ale skoro robi doktorat i publikuje, to musza byc w sieci przynajmniej wspomniane jej publikacje. Niestety google znow nic nie wie na ten temat. No to moze znajde pania Judyte jako pracownika WUM? Niestety tez nie... Dziwne...
No ale jest tez podana infolinia - dzwonie, zeby sie tam dopytac, jak sie moge umowic na wizyte w gabinecie Pani Judyty. Infolinia niestety nie moze mi podac zadnego kontaktu ani do Pani Judyty ani do zadnego innego lekarza dietetyka, ktorzy znaja ten specyfik. Infolinia tylko zbiera zamowienia na specyfik. Z powodow bezpieczenstwa wszystkie kontakty do lekarzy sa tajne. Coraz bardziej ciekawe.... Konsultant radzi, zeby napisac do producenta specyfiku a ten na pewno poda mi kontakt do Pani Judyty. Napisalem. Zobaczymy, czy dostane odpowiedz i jaka...

Ale nie czekajac na odpowiedz cala sprawa wyglada na deta. Wg mnie nie ma zadnej Pani Judyty, dietetyka stosujacego ten specyfik. Takze komentarze klientow na stronie http://twoje-piekno.pl/ sa falszywe. No bo jak ten komentarz wpisac?? Klikniecie na link dodaj komentarz wyswietla znow te sama strone... A klikniecie na linkach do uzytkownikow, ktorzy zostawili komentarze w wiekszosci przypadkow prowadzi do nieistniejacych profili na facebook'u... A komentarze sa w wiekszosci z wczoraj... pomor jakis... zaraz po napisaniu pozytywnego komentarza uzytkownik kasuje facebookowe konto... normalnie az mi ich zal...

Jaki z tego moral? Nie wierzcie pochopnie tresciom reklamowym prezentowanym przez portale informacyjne. Wykupujac miejsce na stronie mozna umiescic dowolne informacje, nikt ich nie sprawdza. A naiwni ludzie czytaja jak to nieistniejaca Pani Judyta poleca specyfik. Smaczku dodaje fakt, ze na 2 zdjeciach Pani "Judyty", ktore znalazlem w reklamach specyfiku wyglada ona inaczej No, ale moze stosujac ten cudowny specyfik nie tylko wyszczuplala ale i odmlodniala i wypiekniala?
Zastanawiam sie jednak, czy nie jest to po prostu karalne? Przeciez to jawne niemal oszukiwanie ludzi. A moze klauzula "reklama" pozwala umieszczac dowolne klamstwa?

 

#2 2015-01-22 21:19:34

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Reklamy, reklamy...

Niestety,kłamliwa propaganda zawsze rządziła światem

Dasz na tacę,to pójdziesz do Nieba...zginiesz,jako męczennik:będziesz musiał dziewice rozprawiczać do usranej śmierci...i kogo chcesz za to winić?

Offline

 

#3 2015-01-22 21:32:18

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Reklamy, reklamy...

Reklama dzwignia handlu...a kazdy sposob jak widac dobry zeby zrobic ludzi w balona i natrzepac kasy do wlasnej kieszeni sprzedajac naiwnym bele co...
to sie nazywa oszustwo i chyba nawet jest karalne?
jesli ktos zglosi gdzies tam,gdzie trzeba...
a swoja droga to istnieje pelno aptek internetowychmktore sprzdaja nie wiadomo co kazdemu kto zechce u nich cos kupic...
bylo juz pare afer z tym zwiazanych w DE...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#4 2015-01-22 22:31:06

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Reklamy, reklamy...

Już raz wybiłam komuś z głowy nabijanie kabzy takim oszustom.

Tu http://twoje-piekno.pl/centrum-promocyjne
Joanna Kozłowska, 56 lat, Warszawa
Przed: 76kg, Po: 55 kg!
Mam 42 lata i samotnie wychowuję trójkę dzieci. Po śmierci męża moje życie legło w gruzach. Tragedia życiowa spowodowała, że w ogóle o siebie nie dbałam. Priorytetem było dla mnie wychowanie dzieci, dopiero po latach gdy się usamodzielniły miałam czas aby spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Wnioski były tragiczne - przez okres 4 lat przytyłam niemalże 30 kilogramów! Kiedy psychicznie wróciłam do siebie, uświadomiłam sobie jak ogromnym problemem jest moja nadwaga...

A tu: http://www.greenqu.com/ ta sama pani jako Miriam Sýkorová

Za to pani doktor jest tu: http://www.glutenfreeireland.com/got-mo … -book-yet/

Naprawdę nie trzeba dużego wysiłku, żeby to znależć.

Offline

 

#5 2015-01-23 09:27:30

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Reklamy, reklamy...

Promowanie Wadowic?Wojtyła,jego kremówki,teraz genialna gospodyni....może by tam se chałupę kupić?...i przeniknie ta genialność w nas?

Offline

 

#6 2015-01-23 09:34:49

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Reklamy, reklamy...

Bo tak odchudza tylko wadowicki jęczmień. Ciemny lud to kupi 

Offline

 

#7 2015-01-23 12:30:52

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Reklamy, reklamy...

a czy zna ktos jakas diete zeby jesc i schudnac?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#8 2015-01-25 19:53:24

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

A widział , czy słyszał ktoś reklamę zgodną z prawdą?
Mimo tego , że wszystkie kłamią , są dalej tolerowane .
Może by jakoś protest zorganizować?

Offline

 

#9 2015-01-25 23:09:34

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Reklamy, reklamy...

reklama jest po to zeby nam wszystko wcisnac,ladnie opakowane i podane na tacy...

ale dzisiaj to chyba juz dziecko wie ze to tylko...reklama

i z kim tu sie klocic?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#10 2015-01-27 14:22:35

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

Gabi , gdyby tak było jak piszesz , to by nikt milionów na reklamę nie wydawał.

Offline

 

#11 2015-01-27 20:29:13

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Reklamy, reklamy...

Unka,no wlasnie...po to wydaja zeby to dobrze sprzedac...
ale czy to naprawde takie jest na reklamie?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#12 2015-01-28 10:15:52

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Reklamy, reklamy...

Kupując te obiecanki,kupujemy trochę szczęścia na kredyt...

Offline

 

#13 2015-01-28 17:50:42

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Reklamy, reklamy...

wezmy na ten przyklad reklame wczasow...
piekny hotel,super pogoda i wszystko naj...najjj

raz trafilam na taka reklame,i musialam zmienic hotel jak najszybciej!



Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#14 2015-01-29 11:02:02

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Reklamy, reklamy...

Gabiffm napisał:

wezmy na ten przyklad reklame wczasow...
piekny hotel,super pogoda i wszystko naj...najjj

raz trafilam na taka reklame,i musialam zmienic hotel jak najszybciej!


Najlepsza reklama, to ta szemrana.Jak mieszkałem w Berlinkowie, to szłem od klienta do klienta i fajnie miałem.Żadnej reklamy, poza tą właśnie..
Dobrego nie trzeba reklamować,a goowno, to fajnie opakują i reklama sprzeda...


Offline

 

#15 2015-01-29 13:50:47

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

A tak z ręką na sercu..nigdy nie kupiliscie jakiegoś reklamowanego produktu , właśnie  ze względu na reklamę?
Bo ja tak...tylko , że daję się raz nabrać.
Moim zdaniem,  firmy powinny brać odpowiedzialność za reklamy i ponosić konsekwencje za nabijanie ludzi w butelkę.
Żadna reklama np. farb do włosów nie informuje o szkodliwości tego produktu .
Kiedyś było tak z papierosami i alkoholem ,  dopóki sprawy nie trafiły do sądu.

Offline

 

#16 2015-01-29 14:20:32

Woland

aktywny

Zarejestrowany: 2014-12-04
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

"Zastanawiam sie jednak, czy nie jest to po prostu karalne? Przeciez to jawne niemal oszukiwanie ludzi. A moze klauzula "reklama" pozwala umieszczac dowolne klamstwa?"


Karalne jest tylko wtedy kiedy specyfik reklamowany jest szkodliwy i to chyba musi byc szkodliwy w stopniu wysokim..tzn.ktos musi wyciagnac od tego kopyta.
Ci ktorzy takie oferuja sa zreszta nieuchwytni.Byl niedawno program o pieknej i szczuplej dziewczynie,ktorej bylo malo i nabyla sobie w internecie tzw.termogenik..mial odchudzic..a dziewczyna ,ktora miala 23 lata jest na cmentarzu..
Strona w sieci juz nie istnieje...i koniec piesni.
"Normalne" reklamy maga oferowac wszystko...
A ten jeczmien,byc moze i nie odchudza ale i nie zabija..
Stara jak swiat metoda zarabiania na ludzkiej naiwnosci i glupocie.


P.S. znam kogos kto ten jeczmien pije..hahahaha..

Offline

 

#17 2015-01-29 14:48:05

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Reklamy, reklamy...

Woland napisał:

P.S. znam kogos kto ten jeczmien pije..hahahaha..

Od dziś znasz jeszcze jednego...  


Offline

 

#18 2015-01-29 14:49:37

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Reklamy, reklamy...

Unka napisał:

A tak z ręką na sercu..nigdy nie kupiliscie jakiegoś reklamowanego produktu , właśnie  ze względu na reklamę?
Bo ja tak...tylko , że daję się raz nabrać.
Moim zdaniem,  firmy powinny brać odpowiedzialność za reklamy i ponosić konsekwencje za nabijanie ludzi w butelkę.
Żadna reklama np. farb do włosów nie informuje o szkodliwości tego produktu .
Kiedyś było tak z papierosami i alkoholem ,  dopóki sprawy nie trafiły do sądu.

Naiwnych nie sieją.Każdy towar znajdzie nabywcę, wystarczy poczekać...


Offline

 

#19 2015-01-29 16:26:38

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Reklamy, reklamy...

Ja piję siemię lniane...

Offline

 

#20 2015-01-29 20:52:24

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

Pijaki

Offline

 

#21 2015-01-30 06:27:15

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Reklamy, reklamy...

Unka napisał:

Pijaki

Unka, to nie pijaństwo.To wygoda. Tą odrobinę co mam zjeść - poprostu wolę wypić....  


Offline

 

#22 2015-01-30 17:53:13

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

Taaaa ...przyznaj się odrazu, że zembuf nie masz.

Offline

 

#23 2015-01-30 18:19:11

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Reklamy, reklamy...

Unka napisał:

Taaaa ...przyznaj się odrazu, że zembuf nie masz.

E tam nie mam.Se kupiłem to i mam. Z moim zamiłowaniem i młodzieńczym temperamentem to trudno kości całe uchować do podeszłego wieku.Czasem trafi i żęby....    


Offline

 

#24 2015-01-30 22:44:07

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

To pewnie Moslemy wszystkiemu winne.

Offline

 

#25 2015-02-02 13:31:31

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Reklamy, reklamy...

Unka napisał:

To pewnie Moslemy wszystkiemu winne.

No one wszystkiemu winne....


Offline

 

#26 2015-02-02 17:32:47

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

No...I forum tez pewnie chcieli popsuć ...a conajmniej szpieguja. ..może jakiś dziewic szukają.

Offline

 

#27 2015-02-02 17:38:59

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Reklamy, reklamy...

Unka napisał:

No...I forum tez pewnie chcieli popsuć ...a conajmniej szpieguja. ..może jakiś dziewic szukają.

Myślisz że  na "Serwera" samobójce jakiego posłali..??  


Offline

 

#28 2015-02-02 18:20:19

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

Tak!
Rozejrzał sie i. ...uciekł .

Offline

 

#29 2015-02-03 05:46:35

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Reklamy, reklamy...

Unka napisał:

Tak!
Rozejrzał sie i. ...uciekł .

Z pewnością żal mu się zrobiło , albo się zawstydził....


Offline

 

#30 2015-02-03 23:14:40

Unka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-16
Punktów :   

Re: Reklamy, reklamy...

Eeeetammm. ..szczwany lis ..by się wysadzil, oczy otworzył ..a tu wsie migrenę mają.

Offline

 

Stopka forum