wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2014-12-07 16:29:07

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Złamane serce

Zamiast cierpieć bez sensu, kiedy ona niespodziewanie od Ciebie odchodzi, skorzystaj z naukowo opracowanych sposobów radzenia sobie z tęsknotą. Zobacz, co się dzieje z facetami, których porzuciła kobieta, i jak uniknąć syndromu złamanego serca.


"To nie Twoja wina" - mówi ona... Ale - do cholery - Ty wcale nie myślałeś, że Twoja, w chwili, kiedy ona oświadcza Ci, że odchodzi. Słyszysz stek banałów z ust kobiety, która jeszcze chwilę temu wydawała Ci się tak bliska, najważniejsza, najpiękniejsza, i nie możesz uwierzyć własnym uszom.

Co to znaczy: "Zostańmy przyjaciółmi"? Przyjaciele nie traktują się w ten sposób, nie robią sobie świństw! Co oznacza tekst: "Muszę pobyć sama"? Przecież nie siedziałeś jej na karku przez cały dzień! "Nie, oczywiście, że nie ma nikogo innego poza tobą". Taaak? No, zobaczymy!

Masz ochotę kogoś zabić, a jednocześnie błagać ją, żeby Cię nie zostawiała. Ból, żal, rozpacz, bezsenność, natłok obsesyjnych myśli. Nie wiesz, co to cierpienie, dopóki Ci się to nie przytrafi. Wtedy czujesz, że z uśmiechem zniósłbyś nawet leczenie kanałowe zęba na żywca, gdyby tylko mogło to sprawić, że ona do Ciebie wróci.

Ale nie rób głupot. Okazuje się, że i tu nauka przychodzi nam z pomocą. Naukowcy zbadali, zmierzyli i opisali metody, dzięki którym Twój świat znowu zaroi się od interesujących kobiet. Zanim jednak do tego dojdziemy, musisz zrozumieć, że grozi Ci syndrom złamanego serca.

Co mówi nauka?

W ostatnich latach problem tzw. złamanego serca z jakichś powodów szczególnie zainteresował psychologów i neurologów. Intensywność emocji po utracie partnera, stres, jakiego doświadcza zarówno nasza psychika, jak i organizm, w bardzo wielu przypadkach nosi cechy choroby psychicznej.

W badaniach opublikowanych w magazynie "Journal of Personality and Social Psychology" stwierdzono, że 40% badanych, którzy przeżyli porzucenie, do 8 tygodni wcześniej miało objawy klinicznej depresji, z czego 12% z ostrym przebiegiem.

Prof. David Buss, autor głośniej książki "Ewolucja Pożądania", pisze, że ból spowodowany porzuceniem jest jednym z najbardziej stresujących doświadczeń, jakie może przeżyć istota ludzka. W psychologicznej skali bólu poprzedzają go jedynie tak okropne doświadczenia, jak utrata dziecka.

Koniec długotrwałego związku może być ekstremalnie traumatyczny, szczególnie w przypadku, kiedy mężczyzna został zdradzony, bez uprzedzenia poinformowany o tym, że partnerka odchodzi. Do tej samej kategorii zalicza się też utratę partnera w wyniku śmierci.

(menshealts.pl)

Offline

 

#2 2014-12-12 22:51:34

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Złamane serce

kiedy ona odchodzi,on ma przewaznie nastepna parat!


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#3 2019-05-28 19:15:47

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Złamane serce

Gabiffm napisał:

kiedy ona odchodzi,on ma przewaznie nastepna parat!

To nie prawda Gabciu.
Potrzebowałem lat, by się otrząsnąć. Kiedy syn dorósł na tyle by sprzeciwić się matce i poznać ojca osobiście, drugi cios. Utonął.
Łatwo jest czyjeś cierpienie obrócić w żart. Wszak to czyjeś - nie moje.


Offline

 

#4 2019-05-28 22:07:30

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Złamane serce

Nemcio...ja przecie wiem ze nie zawsze tak bywa jak tam napisalam..kazdy ma jakies doswiadczenia zyciowe...
ale wyjatki potwierdzaja regule...
to dotyczy tak panow jak i panie..takie zycie...
kazdy z nas ma bagaz doswiadczen..i tych dobrych i tych zlych..
bardzo mi przykro ze u ciebie tak sie to potoczylo...w przetargach rozwodowych zle sie dzieje ,jesli do tego uzywa sie dzieci..toc one nic nie winne ze dorosli ludzie sie rozstaja..nie rozumiem jak mozna zabronic kontaku dziecku z jednym z rodzicow...ja tego nie robilam,i nie zrobilabym bo..tak ojciec jak i matka sa jedynym punktem odniesienia dla dziecka..dzieci kochaja oboje rodzicow i zabranianie im kontaktu z jednym z nich jest ukaraniem dziecka...a nie drugiej polowki..
tak ja to widze..
jestem juz wieki po rozwodzie i nie mam zadnego kontaktu z eks,ale dzieci mialy i maja nadal z ojcem kontakt,czy dobry?raczej nie...ale maja jesli chca..to jedynie byla i jest ich wola


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#5 2019-05-29 22:28:25

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Złamane serce

jesli chodzi o cierpienia to ..ksiazke moglabym o tym napisac..
z mojej 8-osobowej rodziny zostalo nas 4 siostry..kto wie jak dlugo jeszcze..
ja wiem  bardzo dobrze co to znaczy byc bezsilnym wobec  choroby,nalogu czy tez tak zwanego losu...
zawsze robilam co moglam i na ile sil mi starczylo zeby walczyc...walczyc do konca,chociaz taka walka z gory bywa skazana na przegrana,mimo wszystko walcze dalej..taka juz jestem i nigdy sie latwo nie poddaje...i chociaz  walka z wiatrakami bywa  czesto bezowocna,to jednak  mam jakas satysfakcje ze  zrobilam co bylo w mojej mocy..
nie obwiniam tez siebie za cos,czemu nie moglam zapobiec..
ponoc kazdy ma swoja karme czy tez innaczej mowiac swoj krzyz panski..widac tak jest gdzies tam zapisane..niewielu ludzi moze chyba przyznac ze przezylo beztrosko swoj zywot i zawsze byli szczesliwi...takich ludzi pewnie nie ma,nie bylo i nie bedzie..cieszmy sie tym co mamy,bo  kto wie co nas jeszcze moze spotkac,mam nadzieje ze tylko to co dobre,ale ludzie powiadaja ze nadzieja jest matka glupcow,wiec...hmmm
jest jeszcze jedno powiedzenie ze- glupi zawsze ma szczescie..zaluje ze nie wszyscy ludzie sa na tyle glupi


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#6 2019-05-29 23:29:54

 Luce

aktywny

Skąd: Eifel
Zarejestrowany: 2014-03-24
Punktów :   

Re: Złamane serce

Tez tak uwazam,ze trzeba cieszyc sie tym co sie ma. Kochac to swoje zycie bez wzgledu jakie ono jest.
Straty bliskich sa najdotkliwsze. Nie mozna sie do nich przyzwyczaic a i akceptowac taki stan rzeczy tez nie jest latwy. Wtedy najwazniejsze jest ,zeby nie byc samemu. Ech...zycie,zycie....


"Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę".
- A.D. Williams

Offline

 

#7 2019-05-30 09:00:45

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Złamane serce

Gabciu, tu przyznam Ci rację, że każdy musi ze swoim cierpieniem się jakoś obejść. Nie można jednakże każdego mierzyć swoją miarą. Jednemu nic się nie dzieje kiedy rzuca np. papierosy a inny woli sie dopalić np. raka.
Zresztą już dawno jest udowodnione że punkt postrzegania zależy też m.in.od punktu obserwacji. Ja nie postawię się na twoim miejscu i ty nie staniesz na moim.Nawet gdyby nam się to udało, to i tak każdego uczucia są osobliwe.
Można je zrozumieć albo i nie koniecznie......


Offline

 

#8 2019-05-30 11:13:22

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Złamane serce

Nemcio,ja nie mierze wszystkich jedna miarka..kazdy z nas jest inny,ma inne przejscia i doswiadczenia zyciowe..
ale nie da sie zyc przeszlescia...
to co doswiadczylismy w naszym zyciu jest nasze,i zostaje w nas,w srodku do konca zycia..o tym nie da sie ot tak..po prostu zapomniec..no i dobrze,bo jest czescia nas samych..
zle sie jednak dzieje,kiedy zyjemy ta przeszloscia i nie potrafimy odpuscic..bardzo zle nawet..to sie przeklada na nasze zdrowie i stan tak fizyczny jak i psychiczny...
ja nie zapomnialam,ale odpuscilam sobie przezywanie wiecznie na nowo  zlych zyciowych doswiadczen...czy tez przezyc...ciesze sie tym,co mam..patrze na przeszlosc w zupelnie innym swietle...sprobuj i ty,moze sie uda..?pamietaj ze kazdy kij ma zawsze dwa konce...wybor nalezy tylko do ciebie..


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#9 2019-05-30 13:01:15

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Złamane serce

Gabciu, ja już dawno żyję nowym życiem. jedyny problem jaki mi pozostał, to brak zaufania. Tego chyba już nie przeskoczę.
Ta piękna kobieta, której odrobina twarzy jest w Avatarku bardzo mi pomogła. Może si ę i pozbieram.
Dobra. Zostawmy to. To akurat nie jest dobre miejsce, by takie sprawy wyciągać.

Ostatnio edytowany przez Nemo (2019-05-30 13:04:50)


Offline

 

#10 2019-05-30 13:06:43

Meli

aktywny

Skąd: Dummland
Zarejestrowany: 2016-11-29
Punktów :   

Re: Złamane serce

Nikomu nie ufaj-nawet sól wygląda,jak cukier...


Herr lass Gras wachsen, die Anzahl deiner Rindviecher wird immer größer...

Offline

 

#11 2019-05-30 19:42:59

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Złamane serce

zaufanie?
tez nikomu juz nie ufam...opieram sie w zyciu na takim oto powiedzeniu-umiesz liczyc?to licz na sibie..
i na tym sie nigdy nie zawiodlam..
staram sie trzezwo oceniac fakty,chociaz rowniez sie myle czasem w moich osadach...
mysle ze trzeba zjesc z kims beczke soli zeby temu komus zaufac...a czasem i tak bywa to zbyt malo..ludzie sa jacy sa,ale bardzo niewielu z nich zasluguje na zaufanie..ostroznosci nigdy za wiele w dzisiejszych czasach,wiec dmucham na zimne rowniez...wlasnie po to,zeby sie nie poparzyc...


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.warshinobi.pun.pl www.poradydogier.pun.pl www.byledoprzerwy.pun.pl www.ekonomik.pun.pl www.codinformation.pun.pl