wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2014-10-16 15:18:05

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Rublowka

Rubljovka-Straße zur Glückseligkeit


   

Co łączy Putina ze Stalinem? Chodorkowskiego z Szostakowiczem i Roztropowicza z Sacharowem? Adres. Wszyscy mieszkają lub mieszkali na Rublowce, ulicy cudów łączącej centrum Moskwy z przedmieściem.

Do lat osiemdziesiątych Rublowka była cichym miejscem, gdzie w swoich daczach wypoczywali carowie i zasłużeni Sowieci.

Teraz to rewir służb specjalnych. Najbardziej strzeżone 30 kilometrów w kraju. Autostrada na Kreml. Drogą suną luksusowe limuzyny. Szary obywatel musi być pokorny. Ceny w tym miejscu są tak absurdalne, jak miniatury pałacu z Wersalu wyrastające tam spod ziemi. To dwa światy, w których ten z petrodolarów bezwzględnie pożera ten biedny.

Film Irene Langemann jaskrawo pokazuje kontrasty rosyjskiego społeczeństwa. Życie codzienne projektantki sobolich futer i babci sprzedającej miotły, zubożałych Romanowów i milionerki poszukującej męża. Tam rządzą prawa narzucone tylko przez jedną ze stron. To społeczny obraz sterowanej demokracji.



Offline

 

#2 2014-10-16 18:59:07

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Rublowka

Violu,
w BRD jest też podobnie przez 12 lat mieszkałem w Meerbusch - mieście z największym zagęszczeniem milionerów
Meerbusch to sztuczny twór miejski stworzony z 11 wsi 42 lata temu.
Blisko stolicy NRW, wtedy najbogatszego landu republiki, a i do stolicy państwa - Bonn było niedaleko. Z tamtych czasów pozostała do dzisiaj sześciopasmowa, oświetlona autostrada między Bonn i Koeln A555 
Ale powrócę do Meerbusch miasto to dzisiaj prowadzi subtelną politykę budowlana
95% czworaków jest umieszczona na obrzeżach dzielnic, niektóre dzielnice nieposiadają nawet czworaków, ale służba dojeżdża z innej dzielnicy.
To 55 tyś miasto ma dwa sklepy ALDI z tego jeden na granicy z Neuss
Dwa razy NETTO - Ludność z czworaków, też potrzebuje zrobić zakupy,
Za to ma 3 Edeki, cztery Kaiseresy i dwa Rewe.
Miasto nie posiada żadnego supermarketu.
Ale kiosk który handluje kawiorem i szampanem

http://www.buedchenblog.com/das-kaviar- … meerbusch/

Ale wszyscy są zadowoleni i nikt nie czuje się kimś gorszym

Offline

 

#3 2014-10-16 19:03:58

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Rublowka

Meersbusch był otoczony murem?...normalnemu śmiertelnikowi nie wolno tam było wejść?Nieprawdopodobne....tu się zawsze pilnowało tylko żydowskich obiektów.

Offline

 

#4 2014-10-16 19:14:57

 ostbahn kurti

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-04-03
Punktów :   16 

Re: Rublowka

Violaxx napisał:

Meersbusch był otoczony murem?...normalnemu śmiertelnikowi nie wolno tam było wejść?Nieprawdopodobne....tu się zawsze pilnowało tylko żydowskich obiektów.

Pewna dzielnica poniekąd tak
Kiedyś odbierałem moją córę od kolegi w klamotach prosto z ogrodu - wszak zadzwoniła i trzeba było jechać
Nawet nie zdążyłem wysiąść z auta, jak z lewej i prawej strony stało koło mnie dwóch smutnych panów, którzy grzecznie mnie spytali co ja tu szukam?
Dzielnica Buederich -Meererbusch jest otoczona swego rodzajem murem - z jednej strony las z drugiej, gdzie było to możliwe ponad dwumetrowy mur.

Offline

 

#5 2014-10-16 19:30:45

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Rublowka

No,ok...ale nikt do ciebie nie strzelał...ani nawet nie groził bronią.W Polsce jest teraz dużo takich dzielnic...

Offline

 

#6 2014-10-17 08:39:03

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Rublowka

Kurti, fajny link podesłałeś, powiem nawet , że dla mnie sentymentalny  ...odszukałam na mapce domek, w którym przebywałam na Buderichee - allee , nawet domek sąsiada z basenem, w którym lubił nago się kąpać, o zachodzie słońca

   ....ale na miły Bóg, nie porównuj Meerbusch do Rublowki!!!!   ....
Wiesz, czym jest Rosja?  ...to Moskwa, częściowo Sankt Petersburg...a śród oligarchów , też są podziały...do Rublowki, to chyba nawet ptak potrzebuję specjalnego zaproszenie...
Rublowka, to państwo w państwie, słynna na cały świat...przepychem, próżnością , bogactwem ....cynizmem...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nowytemat.pun.pl www.animalworld.pun.pl www.unbeatenonyks.pun.pl www.fizykamedyczna.pun.pl www.mrr.pun.pl