wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#31 2015-02-18 15:18:12

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Nejpierw Gruzja, potem Ukraina......Czyzby sie zaczelo?

Viola napisał:

Ukraina jest niewypłacalna,djengów njet.

Sarcia-miłe/niemiłe posty pod adresem Ukrainy,nie mają żadnego związku z Twoją osobą.

Ależ to oczywiste, że Ukraina, jako państwo jest bankrutem lub stoi na tej krawędzi...to było dawno wiadomo...za 25 lat ją wszyscy politycy i inni wpływowi ludzie szabrowały, rozkradały...a naród jakoś tam sobie radził....

Violu, i czemu ja muszę czuć się źlę lub paznokcię obgryzać, za coś czego nie uczyniłam?  ...czemu mam czuć się odpowiedzialna za straszliwe dziedzictwo, na które nie miałam wpływu, ba nawet moich rodziców jeszcze na świecie nie było???  ...moja ojczyzna, jest bardzo maleńka, to moja rodzina...   i nikt z nas nie miał wpływu, gdzie się urodził lub w jakiej rodzinie....zaś, na to kim i jakimi jesteśmy osobiście, mamy wpływ i odpowiedzialność za nasze czyny...

Kurti, korekta do twojej korekty, w niektórych źródłach, ta liczba podawana od 50tys. do 200tys, ...każdy autor ma swoją....ale nawet jakby było nawet 10 osób, okrutnie okaleczonych i bestialsko mordowanych, to i tak o tych 10 osób za dużo...i to bez wzglendu, jakiej narodowości jest kat...

Offline

 

#32 2015-02-18 15:48:24

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Nejpierw Gruzja, potem Ukraina......Czyzby sie zaczelo?

Sarcia...chodzi o to,że nie masz powodu,by czuć się źle...nie musisz się z bandytami/sprzedawczykami identyfikować.Miałaś po prostu pecha,że urodziłaś się,jako Ukrainka.My;Polacy też mamy pecha,że graniczymy z Niemcami/Postsowietami...też bym wolała nie mieć tego brzemienia tragicznego Narodu.Ale go mam i muszę z tym żyć.

Milczenie,niestety, nie załatwi żadnych kwestii/nieporozumień i dlatego próbujemy w tym małym gronie,porozmawiać.
Mamy jednak wpływ na kształtowanie świadomości historycznej/politycznej naszych dzieci/wnuków...dlatego rozmawiajmy.Bo argumenty przekonują,a nie siła pięści.

Dopóki Ukraińcy nie zdystansują się do bandyty Bandery,nie będzie zgody między Polakami i Ukraińcami.Przynajmniej ja to tak widzę.

Offline

 

#33 2015-02-18 22:49:32

 Sara

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-23
Punktów :   18 

Re: Nejpierw Gruzja, potem Ukraina......Czyzby sie zaczelo?

Violu, ja nie mam pecha, że urodziłam się na Ukrainie, w pięknym domku nad rzeką, w pobliżu torfowe krystalicznie czyste jeziora...a nie opodal las...las mieszany a nawet bardzo stary świerkowy, moje miasteczko położone jakby na kilka półwyspach...A najważniejsze, jestem dumna, w jakiej rodzinie urodziłam się...dostałam mnóstwo miłości, zabawy, a i powagi, nauczono mnie być sobą...
Ty też powinnaś być dumna z polskości...to wspaniały lud, lubię polaków z ich ciepłem, gościnnością i wiarą w przyszłość, umiejętnością radzenia sobie w różnych sytuacjach...
Violu, możemy się wstydzić, jak zostaniemy złodziejkami, morderczyniami czy inną patologią..
Mój post poprzedni, był do ciebie skierowany, bo napisałaś po niemiecku...a ja tylko 10 miesięcy jestem na stałe w DE i pracuję z polakami i ruskimi...no to jak mogę nauczyć się dobrze niemieckiego???   ...aczkolwiek i tak z szefostwem dogaduję się...czasami mają ze mną ubaw, ale i ja z nimi...

Co do historii, ona Vilu, jest bardzo zmanipulowana, musimy umieć czytać po między wierszami i wyciągać wnioski...
Nie będę zagłębiać się wieki temu, gdzie nas nie było, tylko książki o tym piszą..
Jakoś poczytałam na MP, temat " Nareszcie pokoj na Ukrainie." - rozśmieszył mnie, czasami konsternacja od wpisów...oczywiście, jest dwie prawdy...
Załóżmy, że polityka Putina jest prawa...ot co czytają rosjanie i oglądają w TV, a to tylko śmieszny urywek...mogłabym tut zasypać linkami ..
http://ani-al.livejournal.com/2181267.html
...spójrz  na link, nawet jak nie zrozumiesz, zobacz fotki...propaganda rosyjska, że to wojsko polskie przekracza granicę , polsko - ukrainską , z pomocą dla ukropów, wybijać obywateli nie winnych z Donbasu... ...hmmmm....


   

Offline

 

#34 2015-02-19 12:59:38

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Nejpierw Gruzja, potem Ukraina......Czyzby sie zaczelo?

Pisząc,że miałaś pecha,pisałam to w przenośni...

Na temat Rosjan nie warto pisać,bo powinniśmy zapłakać nad tym,chyba przeklętym  Narodem...

Offline

 

#35 2015-03-21 18:20:29

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Nejpierw Gruzja, potem Ukraina......Czyzby sie zaczelo?

Na dzisiejszym onetcie,mi się normalnie nóż w kieszeni otwiera:

Jak podkreślają w projekcie posłowie SLD, "kultywowanie przez ukraińskie władze państwowe tendencji nacjonalistycznych, nawiązujących do myśli Dmytro Doncewa i praktyki politycznej Stepana Bandery, a także gloryfikowania postaci odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione na ludności polskiej", budzi głębokie zaniepokojenie.

- Obserwujemy gwałtowny wzrost tendencji nacjonalistycznych w Rosji i na Ukrainie. Jeśli chodzi o Rosję, te tendencje poddane są krytyce przez wiele środowisk i oficjalne czynniki polskie. Jeśli chodzi o Ukrainę, panuje w tej sprawie całkowite milczenie - powiedział szef SLD Leszek Miller podczas sobotniej konferencji prasowej w Warszawie.

Dodał, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko "ustanowił Dzień Obrońcy Ojczyzny w dniu rocznicy utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA)". - Ponadto Ukraińska Rada Najwyższa uczciła niedawno minutą ciszy rocznicę śmierci Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy UPA, współodpowiedzialnego za śmierć ok. 100 tysięcy Polaków na Wołyniu i Galicji Wschodniej - mówił szef SLD.
Post z twittera Leszka Millera

Miller podkreślał, że Poroszenko podjął również uchwałę ustanawiającą państwowe obchody rocznicy urodzin Petra Diaczenki, dowódcy ukraińskiej jednostki, biorącej udział w pacyfikacji powstania warszawskiego oraz polskich wsi na Lubelszczyźnie. - Pułkownik Diaczenko walczył po stronie Hitlera i został odznaczony niemieckim Krzyżem Żelaznym - mówił Miller.

Zdaniem szefa SLD, konieczna jest reakcja polskiego parlamentu. - Nie mówię o tendencjach nacjonalistycznych, które są widoczne w działaniach rozmaitych struktur ukraińskiego społeczeństwa obywatelskiego; mówię o tym, co czynią oficjalne władze państwowe. Jeżeli parlament ukraiński podejmuje takie działania, polski parlament powinien je skomentować.

Offline

 

#36 2015-03-21 18:50:00

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Nejpierw Gruzja, potem Ukraina......Czyzby sie zaczelo?

i wyslac im wsparcie w postaci kolejnych milionow euro...biedne  sa przecie przez te wojne..

juz dawno mowilam ze tam bez pol litra to nikt nie rozbierze...ja bym ich samych sobie zostawila i niech robia sobie co im sie zywnie podoba,bez zadnego wsparcia!w koncu sa w swoim kraju-wolno im!


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

#37 2015-03-21 19:16:48

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Nejpierw Gruzja, potem Ukraina......Czyzby sie zaczelo?

Tu chodzi o strefę wpływów.Jak zostawią Ukrainę sobie,to Ruski ich łyknie.Dlatego też trzymają Grecję,bo inaczej będzie to samo.Obama kazał...

Offline

 

#38 2015-03-21 19:35:47

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Nejpierw Gruzja, potem Ukraina......Czyzby sie zaczelo?

oczywiscie ze by ich lyknal!
mnie tam juz wsio ryba...niech se lyka...bez tych wplywow tez mozna sie obejsc...

slyszalas ze Obama zostal obwolany za najbardziej kiepskiego prezydenta Stanow?
gdzies kiedys czytalam...
on powinien sie zajac tymi uchodzcami z Syrii a nie podrzucac jak kukulcze jajo Europie!


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.callofduty2.pun.pl www.awayfromlive.pun.pl www.architektura08.pun.pl www.dejavu.pun.pl www.2012manager.pun.pl