wielkaemigracja

...tylko nietuzinkowi ludzie idą pod prąd...

Ogłoszenie


#1 2014-08-10 08:37:36

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Tutaj o wszystkim,co dotyczy tego genialnego wynalazku...

Offline

 

#2 2014-08-10 09:04:26

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Komputer nie jest złośliwy.Jest to mądra maszynka,ale każda maszyna może być tylko tak mądra, jak osoba ją obsługująca.Nie wybacza ślepego klikania.Otwórz oczy i czytaj,zanim klikniesz,czasem jedno kliknięcie może Twój komputer posłać w nirvanę,albo na manowce.Zabezpiecz swój komputer najlepiej jak umiesz.Sam też nie latasz nago po okolicy,więc nie pozwól sobie do niego zaglądać.Jeżeli denerwuje Cię nie chciana reklama,odstaw ją.Używaj dobrej przeglądarki.Nie zmieniaj ustawień, jeśli nie umiesz przewidzieć ich konsekwencji.Nie pozwól by podczas instalacji programów,były instalowane niechciane ADD Ins.Zaśmiecają komputer i spowalniają,rezerwując częśc pasma dostępu do sieci,na wypadek "gdyby"który pewnie nigdy nie nastąpi,ale spowalnia złącze.Używaj tylko jednej(ulubionej) wyszukiwarki.
Ech,książkę by można pisać.   


Offline

 

#3 2014-08-10 09:13:46

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Największy problem polega na tym, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem komunikatów pojawiających się na ekranie. Nawet gdy są w ojczystym języku. 

Offline

 

#4 2014-08-10 09:21:12

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

ktos z Czarnego Lasu napisał:

Największy problem polega na tym, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem komunikatów pojawiających się na ekranie. Nawet gdy są w ojczystym języku. 

Najczęstszą tego przyczyną jest pośpiech,a ten nie jest wskazany.Szczególnie kiedy się czegoś nie rozumie.Często nie dzieje się nic,ale często, nie znaczy zawsze. 


Offline

 

#5 2014-08-10 09:21:33

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Widzę,że Nemcio broni cnoty komputera

Ktosia-co racja,to racja...pamiętasz początki naszego forum?...i te bluzgi takiej jednej?Kuń by się uśmiał  

Offline

 

#6 2014-08-10 09:31:25

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Violaxx napisał:

Widzę,że Nemcio broni cnoty komputera

Ktosia-co racja,to racja...pamiętasz początki naszego forum?...i te bluzgi takiej jednej?Kuń by się uśmiał  

Raczej użytkownika.Jest takie przysłowie.Tak krawiec kraje jak mu materiału staje.Nożyce proste narzędzie,ale wycinka z drogiego materiału, to też sztuka.Czyt.Obsługi wszystkiego można się nauczyć,czego nie wiesz,pytaj.Są ludzie,którzy wiedzą,a jeśli nie, to wiedzą gdzie szukać.


Offline

 

#7 2014-08-10 09:38:58

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Prawda Nemcio   ale niektórzy są niereformowalni i zawsze jest winie ktoś inny,że coś mu nie wychodzi...nie wchodzi...

Offline

 

#8 2014-08-10 09:41:00

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Wiesz, ja mam wiele wyrozumiałości i cierpliwości dla początkujących, szczególnie jak widzę, ze ktoś się stara zrozumieć.
Sama jestem samoukiem i pamiętam swoje trudne początki, kiedy to jeszcze wujek Gugel nie znał odpowiedzi na wszystkie pytania, bo sam był raczkującym niemowlęciem.
Komputer to moja pasja i wg mnie największy wynalazek w dziejach ludzkości. Najwyraźniej wyssałam tą pasję z mlekiem matki bo moja Mama mimo zaawansowanego wieku korzysta z tego dobrodziejstwa (czego nie chwaląc się sama ją nauczyłam) i jest bystrzejsza niż niejeden dwudziestolatek. A jak ma problem, to córuś pomaga online 

Offline

 

#9 2014-08-10 09:45:11

roStropek

Zbanowany

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Czesc:)

Fajny temat.
Zapytam, Was.

Do czego uzywacie swojego koputera?

 

#10 2014-08-10 09:47:06

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

roStropek napisał:

Czesc:)

Fajny temat.
Zapytam, Was.

Do czego uzywacie swojego koputera?

Ja do programowania.A Ty do czego, jeśli wolno zapytać?


Offline

 

#11 2014-08-10 09:49:26

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Zawrę to w trzech słowach:
1. komunikacja
2. informacja
3. obróbka

Offline

 

#12 2014-08-10 09:51:58

roStropek

Zbanowany

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Glownie do zabawy, w bardzo szerokim pojeciu tego slowa.



 

#13 2014-08-10 09:54:57

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

roStropek napisał:

Glownie do zabawy, w bardzo szerokim pojeciu tego slowa.



W sumie i tak można to określić.Dobrze jak z tej zabawy można jeszcze dobrze żyć.   


Offline

 

#14 2014-08-10 09:55:16

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Do czego?Komputer jest dobry na wszystko:na poprawę humoru (tudzież pogorszenie),na znalezienie wszystkiego,czego nie wiem,a chcę wiedzieć...no i najważniejsze:do pisania na naszym forum  

Offline

 

#15 2014-08-10 09:58:09

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Violaxx napisał:

Do czego?Komputer jest dobry na wszystko:na poprawę humoru (tudzież pogorszenie),na znalezienie wszystkiego,czego nie wiem,a chcę wiedzieć...no i najważniejsze:do pisania na naszym forum  

Ale kota Ci nie znalazł.    


Offline

 

#16 2014-08-10 09:59:34

Hestia

Zbanowany

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Moze skupmy sie na stronie technicznej compa i skoro jest juz temat,to go sie trzymajmy.Wyzywanie tych poczatkujacych,wcale nie wlywa na nich mobilizujaco.
Moim problemem nr. 1 to jest moj email.Przychodzi dziennie kilka reklam od nieznanych mi firm i mimo,ze klikam na blokade,te z uporem maniaka na drugi dzien znowu sie reklamuja.Czy u mnie cos nie dzala,czy oni maja jakies triki,ze mimo blokady,znowu sie pokazuja.To jeest naprawde maczace.

 

#17 2014-08-10 09:59:58

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Trza wszczepić kotom lokalizatory 

Offline

 

#18 2014-08-10 10:04:06

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Hestia-jeżeli masz na jakimś darmowym portalu,to tego nie przeskoczysz;serwer musi na siebie zarobić.

Offline

 

#19 2014-08-10 10:05:05

 ktos z Czarnego Lasu

aktywny

Skąd: Schwarzwald
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   23 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Jak masz darmowe konto na jakimś portalu typu Onet itp, to raczej musisz się z tym pogodzić bo zgadzając się z regulaminem, wyraziłaś zgodę na przysyłanie syfu. Ale jeśli używasz programu pocztowego, można skonfigurować filtry tak, aby wszystko trafiało do kosza.

Offline

 

#20 2014-08-10 10:07:03

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Hestia napisał:

Moze skupmy sie na stronie technicznej compa i skoro jest juz temat,to go sie trzymajmy.Wyzywanie tych poczatkujacych,wcale nie wlywa na nich mobilizujaco.
Moim problemem nr. 1 to jest moj email.Przychodzi dziennie kilka reklam od nieznanych mi firm i mimo,ze klikam na blokade,te z uporem maniaka na drugi dzien znowu sie reklamuja.Czy u mnie cos nie dzala,czy oni maja jakies triki,ze mimo blokady,znowu sie pokazuja.To jeest naprawde maczace.

Hestio,zauważ jaki jest adres w nagłówku.Następnie zaloguj się nastronie Twojego dostawcy na twoim koncie mailowym i wpisz ten adres jako spam.Będzie automatycznie wysortowany, a Ty dostaniesz powiadomienia o ilości Maili w ordnerze spam.Inna sytuacja jest, kiedy nadawcy udało się Ciebie w jakiś sposób zweryfikować i wie iż jest to stały adress , to ma on być może tysiące zainfekowanych kompów i wysyła te spamy coraz to z innego adresu nadawczego.Wówczas nie jest możliwe pozbyć się tej plagi inaczej, jak za zmianą Maila.Twojego ma się rozumieć.


Offline

 

#21 2014-08-10 10:08:34

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

   

ja walcze caly czas z reklamami...sciagnelam onegdaj najnowsza Mozille,reklamy!no to sciagnelam se Chrome-to samo...durna Java podrzuca mi wciaz updejty z tymi durnymi reklamami od ktorych nie moge sie obgonic...
czy wie kto co na temat dzialania komputera bez Java?da sie czy nie?jeden updejt Java juz usunelam,ale co bedzie jak calkiem usune Java z laptopa?


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Online

 

#22 2014-08-10 10:10:10

Hestia

Zbanowany

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

To nie jest na portalu,tylko to jest moj prywatny adres mailowy,ktorym sie posluguje nawet jak place rachunki.

 

#23 2014-08-10 10:14:06

 Viola

Administrator

Skąd: Zadupie
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   31 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Hestia-nie zniechęcaj się,Nemcio Cię podszkoli i ustawisz sobie filtry tak,że badziewie wyląduje w dziale:spam.Każdy z nas jakoś tam walczy...

Offline

 

#24 2014-08-10 10:16:19

Hestia

Zbanowany

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Nemo,zmiana adresu wiaze sie z problemem.Bede musiala powiadomic wszytkich,ze zmiennilam adres a to jest roboty od groma.

 

#25 2014-08-10 10:16:26

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Gabiffm napisał:

   

ja walcze caly czas z reklamami...sciagnelam onegdaj najnowsza Mozille,reklamy!no to sciagnelam se Chrome-to samo...durna Java podrzuca mi wciaz updejty z tymi durnymi reklamami od ktorych nie moge sie obgonic...
czy wie kto co na temat dzialania komputera bez Java?da sie czy nie?jeden updejt Java juz usunelam,ale co bedzie jak calkiem usune Java z laptopa?

Mozilla jest dobry.Powinnaś go tylko odpowiednio wyposażyć.

https://addons.mozilla.org/de/firefox/a … lock-plus/

https://addons.mozilla.org/de/firefox/addon/ghostery/

Pierwszy zablokuje reklamy i niechciane okna, drugi zablokuje śledzenie Twojego zachowania w sieci.


Offline

 

#26 2014-08-10 10:21:35

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Hestia napisał:

Nemo,zmiana adresu wiaze sie z problemem.Bede musiala powiadomic wszytkich,ze zmiennilam adres a to jest roboty od groma.

Hestio.Każdy dostawca zakłada wraz z podpiasniem umowy tzw.E-Mail Account.To jest miejsce gdzie Twoje maile są przechowywane, do czasu kiedy je odczytasz,albo wysłane, do czasu kiedy zostaną odebrane.Ty nie masz własnego servera-zakładam-więc twoje maile idą poprzez dostawcę,ktokolwiek nim jest.Być może nawet masz wolnego dostawcę adresu,ale każdy siedzi na jakimś serwerze,niezależnie czy je wysyłasz z Outloka, czy też z innej maszyny mailowej.Jedyny sposób tego dojść, już wcześniej opisałem.


Offline

 

#27 2014-08-10 10:23:45

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Jeszcze jedno,Hestia.Powiadomić wszystkich o zmianie adresu, to jest jeden jedyny mail.Musisz tylko wszystkie adresy wkleić w okno adresowe które chcesz powiadomić.Zresztą starego bym nie likwidował,dopóki się sprawa nie dogra.


Offline

 

#28 2014-08-10 10:24:15

 Gabiffm

aktywny

Skąd: Nibyland
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   35 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

dzieki Nemo,Adblocka mam,mimo to te reklamy sa tak nahalne ze mnie az skreca...
jesli o ten drugi link chodzi,to co najlepiej tu zablokowac?wszystko?
resource://firefox-at-ghostery-dot-com/ghostery/data/walkthrough.html


Osmoza durniów do elit światowej władzy zachodzi z przyspieszoną akceleracją. Niestety, nie wszyscy spośród nich kończą tak fatalnie, jak sobie tego od serca życzę (Stanisław Lem)

Online

 

#29 2014-08-10 10:24:30

Hestia

Zbanowany

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Ja to sobie wszystko pieknie kopiuje a potem bede to wdrazac w zycie
To na koniec dam Wam jeszcze jeden problem do rozwiazania.Byla u mnie znajoma icos tam pisala alfabetem ruskim.Teraz ja jak cos szukam na google to niektore wyrazy pokazuja mi sie po rusku.Jak to dziadostwo usunac??

 

#30 2014-08-10 10:26:14

 Nemo

aktywny

Skąd: Naprzeciwko.
Zarejestrowany: 2014-03-22
Punktów :   17 

Re: Komputer-sposoby na tą złośliwą martwą rzecz

Gabiffm napisał:

dzieki Nemo,Adblocka mam,mimo to te reklamy sa tak nahalne ze mnie az skreca...
jesli o ten drugi link chodzi,to co najlepiej tu zablokowac?wszystko?
resource://firefox-at-ghostery-dot-com/ghostery/data/walkthrough.html

Blokuj wszystko.W adbloku na otwierającą się reklamę wjedź myszką i prawy klawisz,dołącz do filtrowania i już się więcej nie ptworzy.


Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.quidditch-marziblack.pun.pl www.shinobinaruto.pun.pl www.elothfans.pun.pl www.konoha-senpuu.pun.pl www.shamanan58.pun.pl